במשך 20 שנה דורון זקצר היה פעיל חברתי שסייע לפצועים, לחולים ולנכים כדי לשפר את חייהם ולהציל אותם. חייו התהפכו בבוקר אחד, כשדורון ומשפחתו יצאו לטיול במדבר יהודה. הוא איבד את שווי המשקל ונפל מגובה של כ-15 מטרים – ונפצע באורח קשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשך 40 דקות נע דורון בין חיים למוות, כשהוא שרוע בערוץ נחל בלב המדבר - עד שהגיע מסוק של חיל האוויר וחילץ אותו. כך, ברגע, דורון הפך להיות נכה לכל החיים. "מגובה 1.3 מטרים יש עולם חדש שאתה רואה, שלא הכרת", תיאר דורון.

דורון מנסה לשמור על אופטימיות,  אך לא תמיד זה המצב.בגיל 45 הוא נאלץ ללמוד את החיים מהתחלה, יחד עם הדברים הקטנים שבהם. "יש ימים שאני אומר 'הספיק לי'", סיפר. "זה סיוט. אתה מקווה להתעורר מהדבר הזה". 

"הדברים הפשוטים שעשיתי בעבר, כמו להשתולל עם הבן שלי או להכין ארוחת ערב – לא קרו מאז הפציעה", סיפר. "אני מרגיש הרבה פעמים שאכזבתי את הילדים שלי".

למרות ההתמודדות עם הכאבים והקושי הנפשי, דורון ממשיך לסייע ולתת מעצמו לכל אדם הזקוק לעזרה. מארגון ערב שירה בציבור במחלקת השיקום כדי לשמח עד למציאת דיור למטופל שחסר לו. "זה חלק מהטיפול שלנו, מהתרפיה. זה עוזר מהתמודדות", הסביר.