ארז דגן 

"זה לא עוד סבב שצריך לכתוב בסטורי 'ליבי עם החיילים בעזה'"

לעמוד האינסטגרם של ארז

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Erez Dagan | ארז דגן‎‏ (@‏‎eretz_dagan‎‏)‎‏

מתי היה הפוסט האחרון שהעלת על טיולים?
כמה ימים לפני המלחמה בחג הסוכות העלתי פוסט על 10 חופים בכנרת.

מה עיקר הפעילות שלך בימים אלה באינסטגרם?
בימים אלה אני מתמקד ב-2 התנדבויות: 1.גיוס כספים ללוחמים בחטיבת צנחנים במילואים, שאיתם הייתי עד ששחררו אותי ממילואים בחודש ספטמבר האחרון. 2. התנדבות בהסברה הארצית, כדי לספר לעולם את האמת על מה שקורה לנו פה.

למה החלטת להמשיך ולפעול בתחום אחר ולא פשוט להפסיק פעילות? 
כבר בכיתה א, המורה שלי אמרה שיש לי קוצים בישבן, אז נשאר לי רק להסכים איתה ולקום כל יום ולעשות משהו בשביל מישהו ולא להיתקע מול המסכים בבית.

האם כמות הצפיות בעמוד שלך דומה לימים שלפני המלחמה?
בימים אלה המעורבות גבוהה מאוד בכלל התוכן ההסברתי שאני מעלה, יש אצלי כמה סרטונים שעברו את המיליון צפיות ולשמחתי יש לי גידול של עוקבים מהעולם, מה שאומר שההסברה באינסטגרם עובדת ויש אנשים מהעולם שמתעניינים במה שקורה פה.

אם יורשה לי, אני רוצה להסביר שזה זה לא עוד סבב שצריך לכתוב בסטורי "ליבי עם החיילים בעזה" ולהמשיך לפרסם. מספיק עם החארטות האלה, יש מלחמה פה וצריך להסביר לעולם מה קורה פה. הטיולים בים המלח יחכו לאחר כך.

מתי תרגיש בנוח לחזור לפרסם תכנים על טיולים ותיירות?
אני מעלה תכנים עכשיו בצורה מצומצמצת. השבוע פתחתי את היום בעגלת קפה ארתור שליד הכנרת ומשם עשינו טיול קיאקים לדרום הכנרת, יש משהו באזור הזה שמרגיע אותי מאוד וגם יחסית שגרתי גם בימי לחימה אלה.

החזרה לשגרה תהיה הדרגתית. צריך להמתין עוד חודשיים-שלושה, כשהלחימה בעזה ובצפון הארץ תהפוך להגנה ולא להתקפה כמו שהיא כיום.

האם ביום שאחרי המלחמה אתה חושב שמשהו ישתנה בעמוד שלך?
אני חושב שהצד החברתי שכמעט ולא בא לידי ביטוי יבלוט יותר אצלי בעמוד. לא יהיו רק המלצות לטיולים, אלא אוסיף גם אקטואליה, חינוך חברתי וכלכלי והסברה של מה קורה בארץ. הסברה עושים כל השנה ולא רק כשיש מלחמה.


יפעת חן כהן

"לישראלים יש זיכרון קצר, ביום שאחרי אנסה לדאוג ולהזכיר מי נגדנו ומי לא"

לעמוד האינסטגרם של יפעת

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Ifat Chen Cohen | יפעת חן כהן‎‏ (@‏‎ifatchencohen‎‏)‎‏

מתי היה הפוסט האחרון שהעלת על טיולים?
06.10 מהחופשה שלי בתאילנד. פוסט שהעליתי ממש בזמן החופשה.

מה עיקר הפעילות שלך בימים אלה באינסטגרם?
הסברה, הסברה והסברה. לפעמים קצת אסקפיזם בסטוריז - חוויות מהטיול שלי, הפינה היומית - "מה עשית היום שעשה לך טוב"?, אבל בעיקר מעלה כל יום פרופילים של תומכי חמאס בבקשה לדווח עליהם, חומרי הסברה באנגלית ועוד.

למה החלטת להמשיך ולפעול בתחום אחר ולא פשוט להפסיק פעילות? 
בשביל השפיות וגם בשביל המדינה. ישראל נמצאת כרגע במלחמת קיום וכל הארץ מגויסת למאמץ המלחמתי. חשוב בעיניי להיות מאוחדים בזמנים כאלה ולתרום ככל הניתן.

האם כמות הצפיות בעמוד שלך דומה לימים שלפני המלחמה?
תלוי ביום. לפעמים החשיפה בשיא ולפעמים בשפל. המון תומכי טרור דיווחו על העמוד שלי, מה שהביא למגבלות מסוימות על העמוד ולירידה בחשיפה. כשהמגבלות (שלרוב תחומות בזמן) מוסרות, החשיפה שוב גבוהה, וחוזר חלילה.

מתי תרגיש בנוח לחזור לפרסם תכנים על טיולים ותיירות?
רק הלב יגיד. הכי הייתי רוצה לומר - כשכל החטופים יחזרו הביתה בשלום, אבל אי אפשר לדעת כמה זמן זה ייקח. תפילת הלב שלי - שיחזרו כבר, שננצח את המלחמה הזו באופן סופי ונחזור לחיים היפים שלנו כמה שיותר מהר.

האם ביום שאחרי המלחמה את חושבת שמשהו ישתנה בעמוד שלך?
שום דבר לא יחזור להיות כמו שהיה. המציאות שלנו לפני ה- 7.10 היא דבר ששייך לעבר. אני כן מקווה שהעתיד יהיה טוב יותר, שמתוך השבר הגדול דווקא נצליח לשגשג ולצאת מחוזקים. אני חושבת שביום שאחרי המלחמה התוכן שלי יחזור להיות כמעט רק על תיירות, אבל יגע גם בנושאים כמו היכן בטוח לישראלים לטייל ומי המדינות שתמכו בנו בזמן המלחמה. אלה המדינות שארצה לקדם מבחינת תיירות חוץ, ובמקביל לא לשכוח את המדינות שהיו נגד ישראל באופן מובהק, כמו טורקיה. לישראלים יש זיכרון קצר, אבל אני אנסה לדאוג ולהזכיר מי נגדנו ולמי לא מגיע לקבל את הכסף שלנו. וכמובן, הדבר אליו אני הכי מתגעגעת, המלצות לטיולים בארץ ישראל היפה שלנו.


Two Flying Boys

"אילו היינו חיים בעזה או איראן היינו כנראה מוצאים להורג על היותנו מי שאנחנו"

לעמוד האינסטגרם של Two Flying Boys

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎2 Flying Boys | Travel Blog | תיירות בעולם‎‏ (@‏‎2flyingboys‎‏)‎‏

מתי היה הפוסט האחרון שהעלתם על טיולים?
בבוקר המתקפה של השבעה באוקטובר התעוררנו באיים המלדיביים. במשך הימים שקדמו לטבח הנוראי העלינו הרבה תוכן מגן העדן הזה שנחשב לאחד מיעדי התיירות הכי מבוקשים בעולם. מבלי לדעת' אנחנו כנראה מבין הישראלים האחרונים שיבקרו בו בזמן הקרוב' שכן מדובר במדינה מוסלמית בלי יחסים דיפלומטיים עם ישראל ועם אזהרת מסע. זהו כנראה אחד מהיעדים שישראלים לא יגיעו אליהם בקרוב. ככל שנקפו השעות וגודל האסון התברר, הבנו שאנחנו אמנם בגן עדן אבל שהנשמה שלנו בגיהנום והבלוג עברת מיידית ל"מוד מלחמה".

מה עיקר הפעילות שלכם בימים אלה באינסטגרם?
כפי שפרסמתם, עוד באותו יום הפך הבלוג שלנו למוקד סיוע לכל מי שנתקע בחו"ל ללא אפשרות לחזור ארצה. סייענו לאלפי ישראלים לחזור ארצה למילואים, להלוויות או פשוט להיות בארץ. בהמשך וגם כעת אנחנו גאים להיות חלק מהמאמץ הלאומי להסברה:

  • לפני כמה ימים גילינו שאחת העוקבות האהובות שלנו היא תושבת בארי שבעלה ובנה נרצחו באותה שבת. יצרנו איתה קשר, היא הקליטה את סיפורה, שלחה תמונות של המשפחה ויצרנו סרטון שזכה להרבה מאוד תהודה ברשת.
  • כזוג ומשפחה גאה אחד מנקודות ההשפעה שלנו הוא הקהילה הגאה בעולם, שמחוסר ידע מתרגמת את המאבק שלה לשיוויון זכויות לתמיכה בפלסטינים. אנחנו מייצרים תוכן (לפלטפורמה שלנו ואחרות) כדי לספר שאילו היינו חיים בעזה או איראן היינו כנראה מוצאים להורג על היותנו מי שאנחנו. 
  • אנחנו כרגע מתרכזים בסיוע למשפחות החטופים במאבק להחזירם הביתה.

מעבר לכך, זו תקופה קשה וגם העלאת המורל חשובה. יש לנו קהל גדול ומדהים שיש לנו זכות להאיר ולו שנייה אחת ביום שלו ברגעים היפים שמאירים קצת את החשכה הכבדה בימים אלו.

למה החלטתם להמשיך ולפעול בתחום אחר ולא למשל להפסיק פעילות? 
הבלוג שלנו אינו מסחרי ויש לנו את הפריבילגיה לספר את הסיפור שלנו כפי שהוא. לרוב הוא עוסק בטיולים שלנו בעולם כזוג ומשפחה, אבל כמו כולם, גם החיים שלנו השתנו: יהודה גויס למילואים כקצין נפגעים, יובל סמנכ"ל במכללה בה חללים ואנשי מילואים לא מעטים ועוסק בהסברה, יש לנו שני ילדים בני 11 שחווים את המציאות הזו וזה "הסיפור שלנו" כעת. מרגיש שחשוב לספר אותו – פה בבית והחוצה בעולם וזה מה שאנחנו עושים.

האם כמות הצפיות בעמוד שלכם דומה לימים שלפני המלחמה?
אנחנו מרגישים עליה במעורבות ובחשיפה. מטבע הדברים המצב מוציא מאנשים תחושות ומוטיבציות הזדהות מדהימות והם מביאים אותה לידי ביטוי באינסטגרם ובכלל. יכול להיות שגם עצם העובדה שאנחנו פתאום מגלים צדדים אחרים בנו ותכנים לא שגרתיים מבחינת הקהל שלנו, מוציא מהם דברים אחרים.

מתי תרגישו בנוח לחזור לפרסם תכנים על טיולים ותיירות?
כנראה כשנחזור לעסוק בנושא בעצמנו. מטבע הדברים תהיה תקופה שהראש יהיה פנוי לעסוק בשאלה והלב ירגיש שהוא צריך קצת להחלים מול נוף אחר. כשזה יקרה, זה בטח ישתקף בבלוג שלנו ובעיסוק שלנו.

האם ביום שאחרי המלחמה אתם חושבים שמשהו ישתנה בעמוד שלכם?
אנחנו מאמינים שממש ביום שאחרי המלחמה, קצת דומה למה שאירע בקורונה, אנשים יגששו את עניין הנסיעות לחו"ל באמצעותנו וזה יביא גל של עוקבים ומעורבות גבוהה. סביר שנהיה הראשונים לטוס ולחוות ויהיה עניין גדול בתוכן סביב הנסיעות – האם מרגיש שכבר אפשר לחזור לחיים "הרגילים" שלנו ולצאת לחופשה? לאן נוסעים - מהי מפת היעדים החדשה? האם מרגיש בטוח לטוס? האם ישראלים יחביאו את ישראליותם בחו"ל? באיזו חברת תעופה בחרנו לטוס לאור העובדה שמרבית חברות התעופה הזרות הפסיקו? ועוד הרבה תוכן שיעסיק הרבה מאוד אנשים.


ירדן כחול

"יש ליוצרי התוכן כוח. המינימום זה להשתמש בו בזמן שהעם שלנו צריך אותנו"

לעמוד האינסטגרם של ירדן כחול

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Yarden Cahol | תיירות חו״ל וטיולים בארץ ‎‏ (@‏‎yarden_cahol‎‏)‎‏

מתי היה הפוסט האחרון שהעלת על טיולים?
4.10 היה היום האחרון בו העליתי פוסט (ריל) שקשור לטיולים (לרנקה ב-36 שעות). ב-6.10 העליתי סטורי שקשור למקום תיירותי בארץ, הייתי אמורה להעלות פוסט בערב אחרי (מוצ"ש) ואז באותו בוקר קרה האירוע הנורא.

מה עיקר הפעילות שלך בימים אלה באינסטגרם?
עיקר הפעילות שלי בימים אלה באינסטגרם הוא העלאת המודעות לחטופים, מענה לתגובות שקריות על ישראל ודיווח על חשבונות פרו-חמאס. בנוסף, אני מתמקדת בחיובי, אני מעלה ספרים שאני קוראת להשראה, משפטים שמעלים את המוטיבציה ולא מעלה זוועות כי אנחנו גם ראינו וחווינו מספיק. בנוסף, העליתי גם תכנים שקשורים לביטולי חופשות (מלונות וטיסות) ממש בהתחלה בשביל לסייע לכל מי שהיה צריך עזרה בקבלת החזרים.

למה החלטת להמשיך ולפעול בתחום אחר ולא למשל להפסיק פעילות? 
החלטתי להמשיך להעלות תכנים גם אם הם לא קשורים לטיולים, כי אני מרגישה שזה המינימום שאני יכולה לעשות בימים אלו. אני יהודייה ואני גאה בזה, ובעם שלנו, ואם יש לנו יוצרי התוכן כוח (ויש) אז לדעתי המינימום זה להשתמש בו בזמן שהעם שלנו צריך אותנו. זה לא חייב להיות סרטונים קשים לצפייה, דווקא סרטונים מעודדים אני יותר אוהבת ומתחברת.

האם כמות הצפיות בעמוד שלך דומה לימים שלפני המלחמה?
כמות הצפיות בסטורי עלתה, אולי כי יותר אנשים נמצאים יותר זמן ברשתות החברתיות. אך כמות הצפיות בסרטונים ירדה משמעותית, כיוון שהנושא לא קשור יותר לתיירות וכרגע אין ראש לזה. בנוסף, יש אנשים שנושא המלחמה מרתיע אותם והם נמנעים מלהגיב או לשתף סרטונים כאלו, ומחפשים רק אסקפיזם.

מתי תרגישי בנוח לחזור לפרסם תכנים על טיולים ותיירות?
אני חושבת שארגיש בנוח לחזור לפרסם תוכן של טיולים ותיירות שחיילינו יחזרו בשלום מעזה או לפחות החטופים יחזרו. אם המצב לא יסתיים בתקופה הקרובה אני כן ארגיש שליחות לחזור ולעלות תוכן של טיולים בארץ אבל הוא יהיה שונה ללא ספק ממה שהעליתי עד כה.

האם ביום שאחרי המלחמה את חושבת שמשהו ישתנה בעמוד שלך?
אני חושבת שאם אמשיך לא להעלות תכנים שקשורים לתיירות ובכלל, בקושי להעלות תוכן לעמוד, מבחינת האלגוריתם החשיפה תרד, לכל יוצרי התוכן. אז ככל הנראה יהיה קשה יותר להגיע לקהל שלי כשזה יסתיים. אבל גם מבחינת תוכן, אני חושבת שמשהו בי יהיה יותר ממצא וצנוע ממה שהיה בעבר.