נועה קירל בדרך לאירוויזיון: אחרי סאגה של כמה שבועות, התלבטויות, השערות ותקוות, קירל  ואנשי התאגיד מכנסים הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הכריזו באופן רשמי על כך שכוכבת הפופ הכי גדולה שלנו תייצג בשנה הבאה את ישראל על הבמה הגדולה בעולם בתחרות שתיערך בבריטניה במאי 2023. 

"אני יוצאת לזה באמונה שלמה. כמו בכל מקום בעולם בו הופעתי, תמיד הרגשתי גאווה לייצג את המדינה. עבורי זו משימה לאומית. יחד עם כל מדינת ישראל מאחורי. תודה על הוועדה שבחרה בי, זה לא מובן מאליו, תודה לכל מי שבירך. אני כבר היום מתחילה לעבוד, ולעבוד קשה, אז תחזיקו לי אצבעות ושיהיה בהצלחה", אמרה נועה בתחילת מסיבת העיתונאים.

"אני מאמינה שבחרו בי מסיבה מסויימת, הכל עבר בצורה חלקה וישר הרגשתי בבית והרגשתי שמאמינים בי, בגלל זה אני כאן היום. לא הייתה איזה דרמה גדולה בדרך", הוסיפה נועה במסיבת העיתונאים שהתקיימה במלון קרלטון בתל אביב. "מאז שכל הדבר הזה יצא החוצה קיבלתי המון תגובות, היו כאלה שבאו ואמרו לי שבטוח זוכים - אבל רגע? זה לא אומר שאם אני מצליחה פה אצליח שם. לאט לאט. היו גם כאלה שאמרו לי שאסור לי לעשות את זה. ברור שזה בלבל אותי, אבל בסוף אני זו המחליטה לבד והלכתי עם הלב שלי".

"זה מפחיד, ברור, אני יודעת שגם מעורבת פה פוליטיקיה ויש דברים שלא תלויים בי. יכול לקרות שזה לא יצליח. אבל מהיום הראשון שלי בקריירה אני לוקחת סיכונים. זה חלק מהחיים, זה חלק מהמקצוע, זה חלק ממי שאני. יכול להיות שתהיה לאירוע השפעה על הקריירה הבינלאומית שלי, אבל כמו שאמרתי - מדבור בשליחות ואני באה לעשות את ההכי טוב שלי". 

View this post on Instagram

A post shared by Noa Kirel (@noakirel)

כמה מלחיץ אותך להיות המועמדת הראשונה שנחשפת בתחרות?
"כן, זה נכון. הודיעו על זה מאוד מוקדם. כשזה יצא היו מלא תגובות באירופה, כתבו עלי דברים מטורפים וזה חיזק את התחושה שלי ללכת על זה. זה מאוד ריגש אותי והרים לי. זה תהליך כיף ויהיה מדהים, אין לי ספק בכלל". 

לעמוד במצב של תחרות זה חדש לך לא? איך התחושות?
"זו סיטואציה מלחיצה ברור, אני לא רגילה לזה, אבל שמתי את זה בצד: את האגו, החשש והסיכונים. כשאני מוציאה שיר חדש אין לי מושג מה יהיה איתו. אז גם כאן. אם לא אקח סיכון לא אדע".

איך זה יהיה עבורך לשיר בלייב?
"אני כבר עובדת על המופע בפארק הירקון, שרה תוך כדי ריצה על הליכון, אז אני לגמרי מרגישה מוכנה לעשות את זה ובטוחה שיהיה טוב".

ואיך ייבחר השיר לתחרות בעצם?
"הכל נעשה בשיתוף פעולה עם התאגיד אבל אני כמובן רוצה להביא את עצמי. אני מאמינה שיהיה טוב וסומכים עליי, ואני סומכת עליהם ונגיע בסוף לשיר הכי טוב. עוד מוקדם לדבר איך ייבחר הישר, כשנתחיל לעבוד כולכם תדעו מה יקרה ומה התהליך"

יש בך פחד מתגובות אנטישמיות?
"זה פחות מפחיד אותי. יש משהו בזה שאני רוצה שיראיינו אותי על ישראל והמצב. אולי זה יהיה לא נעים, אבל אני ממש לא מפחדת מזה". 

את צפויה להפסיד לא מעט כסף במהלך התהליך הזה, זה משהו שמטריד אותך?
"ידוע עלי שאני לא מתרכזת בכסף. אני לא חושבת על זה. זה דברים שפחות רלוונטיים לי, הכי חשוב לי לייצג את המדינה הכי טוב שאני יכולה. אני פחות מתרכזת בפן בכלכלי".

ומה עם תמיכה מגל גדות? את מחכה לזה?
"אני ממש מקווה שגל גדות תפרגן לי לקראת ההופעה הזאת". 

כזכור, מאז שנודע שהוועדה המקצועית של התאגיד בחרה בזמרת לייצג אותנו בתחרות, לא היה ברור אם קירל באמת תהיה זו שתנסה להחזיר את הכבוד לישראל אחרי הופעתו הפושרת של מיכאל בן דוד מוקדם יותר השנה באירוויזיון שנערך באיטליה.

לפני כשבועיים נועה התראיינה לאופירה וברקוביץ' והכריזה: "כשהמדינה שלי קוראת לי לייצג אותה, ברור שהלב שלי אומר כן. הלב רוצה את זה, זאת שליחות לכל דבר ועניין - אבל, יש פה עניין של תנאים", הבהירה אז, "לא אעשה את זה אם זה לא התנאים טובים ביותר והחופש האומנותי לעשות את זה על הצד הטוב ביותר, זה הדבר שהכי חשוב לי".

נזכיר גם כי ל-mako מוזיקה נודע בזמנו שאם נועה תחליט לייצג אותנו בתחרות, היא צפויה לעבוד בהכנות לאירוויזיון כשלושה חודשים, מה שאומר ויתור על כ-10 הופעות בחודש, וכ-30 בשלושה חודשים, ולפי גורמים שונים בתעשייה הסכום שתפסיד עם יציאתה להרפתקה המרגשת הזאת, היא תפסיד למעלה משני מיליון שקלים"היא לא מדברת על ההפסד הכלכלי הגדול, הכסף לא העניין פה, היא עושה את זה מאהבה לישראל ומאהבה לישראל בלבד", אמרו אז גורמים המעורים בפרטים.