כוכבת הפופ והזמרת נועה קירל צפויה להפסיד כ-2 מיליון שקלים אם תייצג את ישראל באירוויזיון, כך נודע ל-mako מוזיקה. קירל, שנבחרה בידי הוועדה המקצועית של התאגיד לייצג את ישראל באירוויזיון 2023 באנגליה, ואמורה להחליט בקרוב אם היא תייצג את ישראל, טרם קיבלה תשובה מהתאגיד בנוגע לדרישה הדי בסיסית שלה: "חופש אומנותי" בבחירת השיר שתבצע באירוויזיון.

אם הדרישה הבסיסית תיענה בחיוב, קירל תשמח לייצג את ישראל, "היא אוהבת את ישראל והשיקול היחיד שלה הוא שיקול אומנותי, כזה שיכול להביא את האירוויזיון למדינה", אמרו גורמים בתעשייה. לא רק שקירל לא הולכת לקבל שכר על הייצוג של ישראל באירוויזיון, היא כאמור עתידה להפסיד כסף, כ-2 מיליון שקלים.

לפי הערכות של גורמים בכירים בתעשיית המוזיקה, קירל צפויה לעבוד בהכנות לאירוויזיון כשלושה חודשים, מה שאומר ויתור על הופעות, כ-10 הופעות בחודש, וכ-30 בשלושה חודשים, כך לפי אותם גורמים. ההכנסה הסופית היא כ-2 מיליון שקלים.

"היא לא מדברת על ההפסד הכלכלי הגדול, הכסף לא העניין פה, היא עושה את זה מאהבה לישראל ומאהבה לישראל בלבד", אומרים גורמים המעורים בפרטים. ומי שמכיר את קירל יודע שכשהיא לוקחת פרויקט היא הולכת איתו עד הסוף, מה שאומר עבודה מסביב לשעון ואף הוצאת כספים על האירוויזיון – כאלה שלא יגיעו מהתאגיד: הטסת אנשים נוספים שיהיו סביבה בחלקים האומנותיים, מלונות והוצאות נוספות, אמרו אותם גורמים. 

אפשר להבין את החשש של קירל. באירוויזיון בשנה שעברה עם מיכאל בן דוד שהיה כישלון גדול, הבחירה נעשתה על ידי ועדה ולא על ידי מיכאל בן דוד עצמו, והדבר לווה בסערה רצינית בעקבות שינוי העיבוד של יוצרי השיר חן אהרוני ולידור סעדיה, שנעשה ללא ידיעתם והיה פחות טוב לטענתם. לכן, אפשר להבין את קירל שרוצה להיות חלק מהבחירה של השיר והאנשים שאיתם היא תעבוד עליו, לכוכבת בסדר גודל כמו שלה יש ממה לפחד, בטח כשמדובר בשנה אחרי כישלון גדול בו ישראל לא הצליחה לעלות לגמר אחרי שנים רבות.