אלביס קוסטלו 3 (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
"השפלת הפלסטינים וגרוע, מכך, במסווה של ביטחון לאומי". אלביס קוסטלו | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

אלביס קוסטלו הודיע על ביטול הופעותיו בישראל, שהיו אמורות להתקיים באמפי קיסריה ב-30 ביוני וב-1 ביולי. הסיבה לביטול, כפי שקוסטלו עצמו כתב באתר שלו היא אך ורק ממניעים פוליטיים. מאז שהודיע על כוונותיו להופיע בישראל זכה קוסטלו לקבל פניות ממספר ארגונים הקוראים לחרם על ישראל.

"אני בטוח שחלק מרוכשי הכרטיסים להופעות שלי מטילים ספק במדיניות הממשלה הישראלית בשטחים ובהתנחלויות, שמביאה למצב של השפלת הפלסטינים, ואף גרוע מכך", כתב קוסטלו. "אמן חי בתקווה שהמוזיקה שלו היא יותר מאיזשהו 'רעש' הממלא זמן פנוי של מישהו... ויש מקרים בהם הוספת שמך ללוח זמנים של סיבוב הופעות יכולה להתפשר כמעשה פוליטי, שמהדהד יותר מכל דבר שאפשר לשיר... אני מתנצל על כל אכזבה עבור אלו שרכשו כרטיסים מראש וכן המארגנים".

"זה עניין של אינסטינקט ומצפון"

"אני מקווה שתבינו שאני לא מקבל החלטה זו בקלות ושאני עומד תחת איזשהו דגל, או שאני מאמין שאני אוחז באיזושהי אמת נצחית או ייחודית. זהו עניין של אינסטינקט ומצפון", ממשיך קוסטלו לכתוב, "לפעמים במוזיקה עדיף לשתוק מאשר להוסיף לרעש". את המכתב סיים "בתקווה לשלום והבנה" והזכיר את גרסת הכיסוי המפורסמת שלו לשיר "What's So Funny 'Bout Peace, Love and Understanding”, של ניק לאו. השיר נכלל באלבום "Armed Forces” של קוסטלו, שיצא כבר ב-1979.

הגעתו של קוסטלו ארצה תוכננה במסגרת סיבוב ההופעות הנוכחי לאלבומו האחרון “Secret, Profane & Sugarcane”. ביטול ההופעות היא אכזבה גדולה למעריציו של קוסטלו בישראל.

חברת ההפקות: "לרוכשי הכרטיסים מובטח החזר מלא"

אלביס קוסטלו 1 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
חברת ההפקות מצפה שהמדינה תעזור להילחם בתופעת הביטולים הפוליטיים. אלביס קוסטלו | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

מחברת "Alive Productions" שהפיקה את הגעתו של קוסטלו לארץ נמסר בתגובה כי: "מכתבו של אלביס קוסטלו התקבל בתדהמה במשרדי החברה. במהלך השבועות האחרונים התראיין האמן לכלי תקשורת רבים בישראל וניהל קשר רציף עם משרדי ההפקה ללא רמיזה אפילו הקלה ביותר על החלטתו הפתאומית והמפתיעה. מיד עם קבלת המכתב ששלח קוסטלו ושהתפרסם לאחר מכן באתר הרשמי  של האמן, נשלח לקוסטלו מכתב תגובה, תוך הקפדה ודאגה לאפקט החלטתו הן במישור הלאומי והן באכזבה שתיגרם לאלפי רוכשי הכרטיסים ולחובבי התרבות בישראל.

לדאבוננו האמן החליט את אשר החליט והסיבות על התפנית הפתאומית קשורות עימו. לרוכשי הכרטיסים מובטח החזר מלא במשרד הכרטיסים "הדרן" החל מ-1 ביוני. חברת Alive Productions תמשיך לפעול ביתר שאת על מנת לארח בישראל אומנים מהשורה הראשונה בעולם. חברת Alive Productions מצפה להתגייסות הגורמים הרלוונטים ברשויות המדינה על מנת להתמודד בצורה מקצועית ולמנוע את התרחבות התופעה. על אף ביטולו של אלביס קוסטלו התקבלה פנייה מנציגיה של גברת דיאנה קרול (אישתו של קוסטלו) לאשר שנית את קיום המופע של דיאנה קרול ב-4 באוגוסט בישראל"

אשתו של קוסטלו, זמרת הג'אז דיאנה קרול, תופיע כרגיל

דיאנה קרול (צילום: Robert Maxwell)
צפויה להופיע. דיאנה קרול, אשתו של קוסטלו | צילום: Robert Maxwell

ביטולו הוא ביטול נוסף בשרשרת ביטולים, אחרי שרק לאחרונה ביטל גם אמן הסופקן-וורד וההיפ הופ הותיק גיל סקוט הרון את הופעתו בארץ, אחרי שזכה ללחצים פוליטיים רבים. מוקדם יותר השנה ביטל קרלוס סנטנה הופעה באיצטדיון בלומפילד.

מי שהאיומם הפוליטיים לא משפיעים עליה היא דיאנה קרול, זמרת הג'אז זוכת ה"גראמי", ואשתו של קוסטלו, שלא ביטלה את הופעתה בארץ, שצפוייה להתקיים כמתוכנן באמפי פארק רעננה ב-4 באוגוסט הקרוב. מעריציה בישראל מקווים מאוד שגם היא לא תבטל כפי שעשה בעלה.

>> מטאליקה תופיע לרוחב איצטדיון ר"ג - רוכשי הכרטיסים ליציע המזרחי נקראים להחליפם; אין קוסטלו? יש שלומי סרנגה. כנסו וזכו בכרטיסים זוגיים