אקסל רוז הופעה 1 (צילום: דרור נחום)
מגיע בדצמבר. אקסל רוז | צילום: דרור נחום

גאנז נ' רוזס וסולנה אקסל רוז סיכמו על צמד הופעות בהיכל נוקיה בתל אביב ב-18 וב-19 בדצמבר, כך מוסר הערב ל-mako אחד ממפיקי ההופעות הבכירים בארץ. היכל נוקיה "משוריין" כרגע לשתי ההופעות הללו של גאנז מבחינת תאריכים.

בין נציגי הלהקה לבין מפיק ישראלי בכיר סוכם עד כה על סגירה לשתי ההופעות, אולם קיומן תלוי עדיין במספר תנאים שצריכים להתמלא. אם יתמלאו התנאים המדוברים, שהם לדברי המפיק ברי פיתרון, אכן יתקיימו ההופעות. בימים אלה נמצאת ההפקה הישראלית של המופע במגעים מתקדמים עם מספר נותני חסות מסחרית למופעים של גאנז נ' רוזס בישראל, במטרה לנעול סופית את קיומו. על המגעים המתקדמים להבאת גאנז נ' רוזס לארץ השנה דווח כאן ב-mako ביולי האחרון.

אקסל רוז ולהקתו המתחדשת גאנס נ' רוזס יגיעו ארצה מהופעה בפרת' שבאוסטרליה ב-9 בדצמבר, בדרך להופעה בבריטניה ב-24 בדצמבר. יהיה זה ביקור שני ללהקה בישראל, אחרי ההופעה ההיסטורית ב-1993. כזכור, פתחה הלהקה בחודש אוגוסט האחרון סיבוב הופעות אירופי חדש, שהתחיל בפסטיבל רדינג באנגליה והמשיך ליעדים אחרים ביבשת.

הקאמבק הגדול עם "דמוקרטיה סינית"

אקסל רוז הופעה (צילום: Jamie McCarthy, GettyImages IL)
חכו לי בנוקיה. אקסל רוז, גאנז נ' רוזס | צילום: Jamie McCarthy, GettyImages IL

גאנז נ' רוזס המתחדשת הוציאה בנובמבר 2008 את אלבום הקאמבק "דמוקרטיה סינית", ששבר בצורת בת 14 שנה. עם יציאתו שבר האלבום שיאים במיי ספייס ונמכר היטב בכל העולם. כמו כן הוגדר על ידי מבקרים כאחד מאלבומי הקאמבק המוצלחים של השנים האחרונות, אלבום ששם בחזרה את אקסל רוז וגאנז נ' רוזס על מפת הרוק העולמית. מדובר, למי ששכח, בלהקה שמכרה עד 110 מיליון אלבומים בעולם, מתוכם 46 מיליון בארה"ב.

לאחר הוצאת האלבום נעלם הסולן והמנהיג אקסל רוז לכשנה וחצי ורבים טענו שלמעשה הכשיל בעצמו פוטנציאל גדול להצלחה בסיבוב הופעות עוקב. התקשורת באמריקה טענה אז שאקסל רוז מתבודד ומשתגע (טוב, זה לא חדש).

כעבור יותר משנה חזר רוז לעצמו והפך יותר "ידידותי לסביבה". הלהקה יצאה לסיבוב הופעות בינלאומי חדש, שהתחיל באמריקה ודרום אמריקה המשיך ליפן, וכאמור הגיע הקיץ לאירופה, בהמשך לאוסטרליה וככל הנראה יגיע אלינו לישראל באמצע דצמבר.

הגיטריסט היהודי "באמבלפוט": "אני כבר מת להגיע לישראל"

במבלפוט 2 (צילום: קתרין ברצ'ר)
כבר מת לבוא לארץ. הגיטריסט היהודי של גגאנז נ' רוזס רון ט'אל המכונה "במבלפוט" | צילום: קתרין ברצ'ר

למעריצים הותיקים של "גאנז", שיחפשו בהרכב הנוכחי שלה שמות מוכרים כמו הגיטריסט סלאש צפויה אכזבה, שכן ההרכב התחלף כמעט כולו, פרט לסולן אקסל רוז ולקלידן דיזי ריד. למרות כמה נסיונות פיוס, סלאש ורוז מסוכסכים כבר שנים ולא מיועדים לחזור ולהופיע יחד.

סלאש הופיע בקיץ האחרון בסיבוב משלו ואף הקליט גרסה מחודשת ללהיט "פרדייז סיטי" עם פרגי מה"בלאק אייד פיז" ו"סייפרס היל". במקומו מנגן בלהקה הגיטריסט היהודי רון "באמבלפוט" ט'אל, שאמר בראיון מיוחד ל-mako: "אני כבר מת להגיע לישראל".

בנוסף ל"באמבלפוט" כולל ההרכב הנוכחי של גאנז נ' רוזס את הגיטריסטים ריצ'רד פורטוס ודארן ג'יי (די.ג'יי) אשבה, הקלידן והגיטריסט כריס פיטמן, הבסיסט טומי סטינסון, המתופף פרנק פרר וכאמור הקלידן דיזי ריד וכמובן הסולן אקסל רוז.

זכרונות מפארק הירקון

הופעתה הקודמת, הראשונה והיחידה של גאנז נ' רוזס בישראל, התקיימה ב-22 במאי 1993 בפארק הירקון בתל אביב מול כ-45 אלף צופים משולהבים. המעריצים באו לחזות בלהקתם האהובה, שפחות משנתיים קודם לכן, בנובמבר 1991, הדהימה את עולם הרוק כשהוציאה את האלבום הכפול "Use your illusion". האלבום כלל להיטים רבים, כמו "November rain" ו-"Don't cry", המושמעים ברדיו הישראלי עד היום.

כמו כן עמד לזכות גאנז אלבום הבכורה המשובח שלה, "Appetite for destruction", שיצא ב-1987 ונחשב לאחד מאלבומי הבכורה הגדולים בתולדות הרוקנ'רול, עם להיטים כמו "Paradise city", "Welcome to the jungle" ו-"Sweet child of mine".

ההרכב שהופיע על הבמה כלל אז את הגיטריסט סלאש, הבסיסט דאף מקג'יין, המתופף מאט סורום, הגיטריסט האהוב איזי סטרדלין (שחזר להרכב למספר הופעות, כמחליף של הגיטריסט גילבי קלארק שנפצע) והקלידן דיזי ריד. ההופעה, שכללה אז סט אקוסטי באמצעיתה, נותרה עד היום שנוייה במחלוקת בקרב מעריצי הלהקה. נדמה שהפעם תהיה לאקסל רוז ולחבריו החדשים ללהקה הזדמנות לתקן את הרושם שעשו אז על הקהל הישראלי.

>> אזלו הכרטיסים לאינדי-נגב; הבן של מקרטני במיני-אלבום ראשון; סטייסי קנט תחזור לארץ בסוף נובמבר