אכזבה לעדן גולן: "הוריקן" לא הצליח להיכנס למצעד הלהיטים הבריטי. בסוף השבוע האחרון פורסם המצעד הרשמי בממלכה וכצפוי, The Code של נמו, השיר הזוכה באירוויזיון 2024, הצליח להיכנס למצעד במקום 18, כשסך הכל נכנסו חמישה שירים מהתחרות. עדן לא הצליחה לשחזר את ההישג של נועה קירל משנה שעברה, כש"יוניקורן" נכנס במקום 45. "הוריקן", נכון לעכשיו, נמצא במקום השלישי בהיטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי של ישראל, אבל בשלישי הקרוב מתפרסם המצעד החדש ולא מן הנמנע שהיא תטפס אפילו למקום הראשון.

בייבי לזניה הקרואטי, שבעיני רבים נשדדה ממנו הזכייה בגלל הפוליטיזציה של התחרות השנה, נכנס ל-40 הגדולים בבריטניה עם Rim Tim Tagi Dim במקום 36. יוסט קליין, שהודח ביום שבת בבוקר, כמה שעות לפני הגמר הגדול נכנס גם הוא עם Europapa במקום 37. מחוץ ל-40 הגדולים, אבל עדיין בתוך המצעד, אפשר למצוא את אולי אלכסנדר הבריטי, שהגיע כהבטחה גדולה אבל התרסק לחלוטין בתחרות, במקום 48 עם Dizzy, ובמבי ת'אג האירית שהפכה לנמסיס של עם ישראל עם Doomsday Blue במקום 67.

לצד האכזבה המובנת מהיעדר ההוריקנים במצעד הבריטי, עדן גולן מככבת, בכל זאת, במצעדים חשובים אחרים: במצעד הויראלי העולמי של ספוטיפיי ניצב "הוריקן" במקום ה-15 ובשיא הגיע למקום ה-12. במצעד העולמי של iTunes נמצא השיר של גולן במקום 49, כשבשיא היה במקום 7 במצעד.

לשם השוואה, בשנה שעברה, בסופ"ש שאחרי האירוויזיון, שלושה שירים נכנסו ישירות לעשירייה הראשונה בבריטניה: Tattoo של לורין, "צ'ה צ'ה צ'ה" של קארייה הפיני ו-Queen of Kings של אלסנדרה הנורווגית. גם בישראל שלושתם נכנסו להיטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי של ישראלהשיא הישראלי במצעד הבריטי עדיין שמור לגלי עטרי וחלב ודבש עם "הללויה" מאירוויזיון 1979, שנכנס למקום 5 בבריטניה. אחריה נמצאת דנה אינטרנשיונל עם "דיווה" שהגיע למקום 11 ב-1998. אחרי נועה קירל נמצאת נטע ברזילי ו"טוי" שנכנסו ב-2018 למקום 49 במצעד.

זה כבר די ברור שהאירוויזיון היה השנה גרסה של מועצת האו"ם - המחזמר. העיסוק המרכזי לא היה באמת השירים והעובדה שישראל סיימה במקום החמישי בתחרות, אבל לא הצליחה להיכנס למצעד הבריטי די עוזרת לבסס את הטענה. עם כמה שזה יהיה מוזר: ישראל הרוויחה מזה. אם המצעדים היו כמו פעם עם מדרגים היא כנראה הייתה במיקום הרבה יותר גבוה, אבל המצעד הרשמי של בריטניה, כמו של ישראל, הוא לפי האזנות ושם רק המוזיקה מדברת.