נערת ליווי (צילום: istockphoto)
נערת ליווי (אילוסטרציה) | צילום: istockphoto

"בוא לא נשחק משחקים", היא מתפרצת לדירה שלי, כהרגלה. "אני אוהבת סקס, וכסף. בסדר הזה".

תכירו את ל'. סטודנטית שנה ג' מאזור המרכז, קיבוצניקית במקור, יפהפייה בעלת עור כהה ועיניי דבש ואלו כל הפרטים המזהים שתקבלו. אה, כן, היא גם שוכבת עם מי שבא לה עליו ויכול לשלם 1,500 שקלים לשעה, 10,000 ללילה שלם או משהו באמצע.

אנחנו נפגשים, מתי שבא לה להתפרץ בלי להודיע, רק אצלי. ככה זה איתה, כבר כמה שנים טובות, לא כולן באותו היישוב. ל' היא אחת הנשים החריפות שפגשתי. עצמאית, דעתנית ואמיצה. אם היא תתפוס אותי כותב את הדברים הללו בגלל שהיא אישה, בטח לא אצא מזה בקלות. אני כותב אותם בגלל שהיא אדם כזה ובגלל הסיפור שלה, שתיכף תשמעו.

"אני אוהבת סקס מגיל התיכון. זו לא התמכרות אלא אהבה, חשוב לי שתבדיל. האהבה הזו התחילה בגיל 15, היה לי קטע עם מתנדב נורבגי שהגיע לקיבוץ. קראו לו על שם דוב בגן החיות הלאומי של נורבגיה, נשבעת לך. היה קיץ, עבדנו יחד בבריכות הדגים ויום אחד הבוס שלנו, בחור שרק השתחרר מהצבא, הלך בצהריים לבריכת השחייה ושכח לאסוף אותנו מבריכות הדגים. אז עוד לא היו פלאפונים... נשארנו לבד, דבר הוביל לדבר וזו הייתה הפעם הראשונה שלי, שהייתה מעולה. כמו ילדה טובה, התאהבתי לגמרי. חודש אחר כך, בדיסקו של הקיבוץ, הוא הלך עם איזה מתנדבת אחרת ושבר לי את הלב. כדי להעניש אותו, הייתי בקיץ ההוא עם איזה חמישה מתנדבים אחרים. אם זה היה לטובה? אני חושבת שכן. אולי יום אחד אצטרך לחפור בעצמי, אולי בשביל זה סוף סוף הסכמתי להתראיין, מה שבטוח, שכחתי מהדוב הנורבגי והתאהבתי בסקס, יש לי איתו רומן עד היום".

"בבוקר חיכו לי 700 דולר ליד המיטה"

מהרומן שלה עם הסקס, כמו שכבר הבנתם, ל' גם מתפרנסת. הפרנסה הזו לא קרתה אומנם בצורה מתוכננת, אבל אי אפשר לומר שגיבורת הסרט לא חיבבה את התסריט ואת השכר שלצידו. להיפך, בשלב מסוים היא אפילו עזרה לא מעט בכתיבה. "אחרי הצבא נסעתי לעבוד במכירה בעגלות בלאס-וגאס. ים המלח וכל השיט הזה, אתה יודע", היא מתחילה לגולל את השתלשלות העניינים. "ערב אחד יצאנו לבר והתחיל איתי אמריקני חמוד מאד. זרמתי איתו אליי לדירה ובבוקר חיכו לי 700 דולר ליד המיטה. אשכרה כמו בסרט, כנראה הלך לו בקזינו באותו ערב. להחזיר? נראה לך? לא היה לי אפילו טלפון של הבחור, וגם אם כן, לא חושבת שהייתי מתקשרת. כשבנאדם עובד במכירות בארה"ב, כסף נהיה הדבר הכי חשוב בחיים, זה גועל נפש ברמות. הכנסתי את ה-700 דולר לארנק והמשכתי הלאה, אלא שמשהו אצלי, ואת זה אני ממש זוכרת, השתנה. גוש גדול שהיה תקוע בגרון החליק למטה והתחיל לדגדג בבטן, במיוחד בכל פעם שגברים התחילו או פלרטטו איתי, מה שקרה אז די הרבה".

נערת ליווי בלאס וגאס (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"בכל פעם שגברים התחילו או פלרטטו איתי התחיל לדגדג לי בבטן" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כולכם מכירים את הדגדוג הזה. הוא דומה להרגשה שאחרי הישג אסור שהושג בלי שנתפסת, גניבה קטנה ומתוקה (לא שניסיתי), סוד כיפי שהוא רק שלכם.

"במקום לעמוד כל היום על הרגליים, לשקר לאנשים ולמכור להם זבל", היא ממשיכה, "יכולתי לעשות את אותו כסף בשעתיים עבודה בלילה ובתנאים שלי. זה לא קרה בבת אחת, אבל בחודשים הבאים, בהתחלה פעם בחודש, אחרי זה פעם בשבוע ואחר כך קצת יותר, הייתי ניגשת לגברים בברים של בתי מלון, שותה איתם, מפלרטטת קצת והופ – לחדר. בווגאס זה עניין די מקובל, אף אחד מהם לא היה מופתע. אז גם הבנתי את הפוטנציאל הכלכלי של המקצוע. לא שניהלתי יומן, אבל הייתי עם די הרבה גברים. כמה? מי ספר? מה שבטוח, הייתי ניגשת רק לכאלה שמצאו חן בעיניי. אם במהלך הדרינק והשיחה הוא התגלה כאידיוט, הייתי חותכת. אמרתי לך, בתנאים שלי".

ארבעה חודשים המשיכה ל' לעבוד בתנאים שלה, עד שמישהו שהכירה ראה אותה במקרה ועלה עליה. אז יצא מרצע ראשון, לא נעים במיוחד, מהשק שהמקצוע העתיק בעולם מעמיס על גב העוסקות בו. "העבודה הכי קשה בלהיות נערת ליווי, מבחינתי לפחות, היא להסתיר אותו. גם היום, זה משהו שמאוד חשוב לי. לא כי אני מתביישת, חס וחלילה, אלא כי אנחנו חיים בחור תחת קטן שבו כולם מכירים את כולם והתדמית שיש לזה, בלשון המעטה, לא משהו. לא בא לי להתחיל להצטדק ולהסביר לאיזה מישהו בפייסבוק, שפעם החלפתי איתו מילה וחצי, איך כמה ולמה אני שוכבת עם גברים. זה לא העניין של אף אחד. המשפחה הקרובה והחברים הטובים יודעים, וזה מספיק לי. יודע מה? כן, אני מתביישת, בחברה שלנו שלא מסוגלת לקבל בחירות של בני אדם".

אל תיתממי, את יודעת שרוב הבנות שעוסקות במקצוע הזה לא בחרו בו.
"ברור שאני יודעת שרוב ה'קולגות' שלי לא בחרו בעבודה שלהן, למרות שאני לא מכירה באופן אישי אף אחת כזו. אני עובדת לבד, לא מכירה עוד בנות עובדות. הלקוחות שלי מעבירים אותי מפה לאוזן וברוך השם יש פרנסה. החברות שלי הן סטודנטיות שממלצרות. שמע, לא אגיד לך שאני נותנת יד או תומכת בניצול הנשים הבזוי שיש בארץ. נורא בעיניי, כמו שאני מאמינה שנורא בעיניי כל אדם, שיש כאן בנות שמוכרות את הגוף שלהן בשביל מנת סם או שיש איזה חלאה שלוקח מהן את הכסף. אין לי ואני לא מתיימרת שיהיה לי פתרון לזה, אבל בכנות, אני לא חושבת שאני והן באותו מקצוע בכלל. אם כבר, אז אני האייפון 5 של נערות הליווי".

נערת ליווי מחוץ למכונית (צילום: Don Bayley, Istock)
"נורא בעיניי הבנות שמסרסרים אותן. אני לא חושבת שהן ואני באותו מקצוע בכלל" | צילום: Don Bayley, Istock

"אני מחליטה מי הלקוחות שלי – ומה אנחנו עושים במיטה"

אחרי שחזרה מטיול גדול בעולם, התגלו חייה של נערת הליווי כקצת יותר מסובכים. בכל זאת, ארץ הקודש, כמו שבוודאי מרגיש עכשיו נשיא שחור אחד שעשה היסטוריה, היא לא אמריקה. "הסתובבתי קצת פה ושם, התחלתי ללמוד והכסף נגמר", היא מתארת את תחילת הקריירה הישראלית שלה. "בדיוק סיימתי אז את הקשר הכי ארוך שהיה לי, בן זוג שהכרתי בטיול והיינו יחד כמעט שנתיים. הדגדוג ההוא, שסיפרתי עליו מקודם, חזר. בהתחלה התעלמתי, אחר כך בדקתי קצת באינטרנט והתחלתי להיפגש עם זוגות שרצו להוסיף צלע שלישית. זה סיקרן אותי גם מבחינה מינית, אני מודה. גם היום זו אחת הסיטואציות שאני הכי נהנית מהן. אין כמו נשים כדי לענג נשים, אתם בחיים לא תגיעו לרמה... בכל אופן, דרך אחד מאותם זוגות הכרתי בחור רווק. זה היה אמור להיות בקטע רציני, אבל קלטנו אחד את השני מהר מאוד".

מה שקלטו ל' והבחור שהכירה היה שיש משיכה, אבל זה לא יתפתח מעבר לשם. "הוא הציע שנמסד קשר שמבוסס רק על סקס, אני לקחתי את זה צעד קדימה, והוא פשוט הסכים. לא הייתי הראשונה שהיה לו קשר כזה איתה, אבל הוא היה הלקוח הראשון שלי. דרכו התחלתי להכיר עוד גברים והיום אני עוברת מפה לאוזן, כשהאוזן שלי היא הראשונה".

אם לקוח רוצה להכיר ל-ל' לקוח חדש, הוא מספר את זה קודם כל לה. היא שואלת את השאלות, רואה תמונות - ומחליטה אם בא לה או לא. אם כן – מתקדמים. "כל הלקוחות שלי הם גברים אמידים, מבוגרים יחסית וכולם משלמים בתחילת המפגש וקובעים אותו מראש. אין, חוץ ממקרים באמת נדירים, טלפונים באמצע הלילה. לפעמים יש מקרים שבהם מעבירים את המספר שלי בלי ידיעתי, ואז אני פשוט לא עונה ושולחת ס.מ.ס שיזדהו ודרך מי הגיעו. בדרך כלל הפראיירים עונים, ואז אני מנתקת קשר גם איתם וגם עם מי שהעביר את המספר. לא אשקר לך, היו גם כמה סטוקרים מעצבנים ואפילו קצת מפחידים. אני נפגשת עם לקוחות רק בבתי מלון או בבית שלהם ובשנתיים שאני עובדת החלפתי כבר שלושה מכשירי טלפון".

הצצה על זוג דרך דלת (צילום: Daniel Ha, Istock)
"חס וחלילה שאצא עם מישהו מהבית. דיסקרטיות היא אחד הסודות המקצועיים הכי חשובים שלי" | צילום: Daniel Ha, Istock

רוב הלקוחות של ל' הם לקוחות קבועים. חלק נשארים לאורך זמן, חלק מנתקים מגע. בכל מקרה, אל תפתחו ציפיות מוגזמות, כי ל' בקושי מקבלת לקוחות חדשים. "יש לי את ההרכב הפותח שלי, כל אחד בערך פעם בחודש, וזה מספיק בהחלט. אני גם סטודנטית, אל תשכח".

ל-ל' אין בעיה לדבר על ההעדפות שלה – שלה, שימו לב, לא של הלקוחות – במיטה. בלי להיכנס לפירוט, שהיא די בנאלית, מלבד לחיבה שלה לשלישיות. קשירות פטישים למיניהם – מחוץ לתחום. "אני מעדיפה סקס רגיל וטוב. אגב, מדהים כמה הגברים, למרות שהם משלמים על זה, להוטים לרצות ולענג. האורגזמה שלי יותר חשובה להם מזו שלהם ואמרתי לך כבר שאני אוהבת סקס והולכת רק עם לקוחות שמוצאים חן בעיניי מלכתחילה, ככה שאני יכולה לומר בפה מלא שאני נהנית בעבודה... בהרבה מהמקרים אני גם חבר טוב וגם פסיכולוגית. גברים הרי לא מדברים באמת, לא אחד עם השני ובטח שלא עם האישה החוקית. אולי אני קצת כמו הזונות הקלאסיות של רומא או ונציה, שהיו הנשים היחידות שידעו לקרוא, לכתוב ולנגן והיו שומעות את כל הסודות הפוליטיים והצבאיים ואפילו מייעצות, כשהיו מבלות עם המנהיגים".

זונה, וגאה בזה

ל-ל' יש עוד עקרון אחד חשוב: השירות שהיא מספקת נשאר אך ורק בחדר המיטות. "חס וחלילה שאצא עם מישהו מהבית", היא מתחלחלת. "כולם כאן מכירים את כולם ודיסקרטיות היא אחד הסודות המקצועיים הכי חשובים שלי. זה, ומבט בעיניים. לגברים חשוב מאד לדעת שאת בעניין, שאת עושה איתם אהבה. ברגעים, ויש הרבה כאלה, בהם הסקס טוב, יש משיכה מטורפת וכימיה נפלאה. היום אני יודעת שזה משהו שלא יכול להחזיק לאורך זמן, בטח לא כשעושים את זה רק עם אותו פרטנר. האויבת הכי גדולה של האהבה היא השגרה והאהבה מנצחת רק כשהיא באמת חזקה. לשם עוד לא הגעתי".

למרות שאהבה, לטענתה, עוד לא הגיעה, היא בהחלט הייתה קרובה. "היה לי לקוח אחד, חמד של גבר, שרציתי לבדוק מה העניינים איתו ברצינות", נזכרת ל'. נדמה לי שאני רואה, לרגע קטן, עצב בעיניי הדבש שלה, סדק בחומת האני-יודעת-הכי-טוב. לפני שאני מספיק לתקוע רגל בחריץ, הוא נעלם כלא היה והיא ממשיכה בפרץ. "פתחתי את זה והוא אמר שיש לנו משהו יפה וחבל להרוס אותו עם קשר רציני ואז חתך גם את המפגשים בינינו. כשחשבתי על זה, הבנתי שאולי הוא צדק ואולי הוא סתם פחדן. בשני המקרים זה לא מישהו שאני רוצה שיהיה אבא של הילדים שלי. למדתי ממנו שיעור חשוב והיום אני שומרת על עצמי יותר, יודעת להיות בעניין כשצריך ולצאת ממנו בקלות, עושה את הסוויצ'. ממש כמו בכל מקצוע עם ריגוש גבוה, משחק נגיד, או ספורט, בסוף נשאר בן אדם שרוצה לעשות טוב לעצמו בלי לגרום נזק לאחרים וצריך לצחצח שיניים בבוקר מול המראה. תגיד שאני מדחיקה, אין לי בעיה עם זה. לא רוצה להתמודד עם כל צרות העולם כל יום. בסוף זה יתפוצץ? שיתפוצץ. אין אחד בלי שק של צרות על הגב, והגודל במקרה הזה ממש לא קובע, הוא שונה בעיני כל מתבונן ובטח בעיני מי שסוחב את השק".

כשאני מביט בעיניה אני מבין את הכוונה. אין בהן לא פחד ולא חרטה. יש אינטליגנציה מעורבבת בחיות פראית, רעב ותשוקה. אפשר להבין כל גבר שנופל במבט הזה, הוא אמיתי לגמרי. מה שפחות מובן הוא בכל זאת, "בחורה מבית טוב", משפחה מבוססת, מלח הארץ, מה לה ולזה?

אני מרגיש איך היא קוראת לי את המחשבות, ממש כמו שהיא עושה לעשרות גברים אחרים, ומחליט לעשות ניסיון. "ל'", אני מישיר מבט לעברה, "את זונה".

"אני זונה בדיוק כמוך וכמו כל אחד אחר. בוא לא ניכנס לפוליטיקה, אבל אתה מבין מצוין למה אני מתכוונת. אנשים קורעים כאן את התחת שלהם בעבודות מסריחות בשביל כלום כסף. אני, בניגוד לרובם, קובעת עם מי אעבוד, איך ומתי. אני עובדת מעט מאוד שעות ומרוויחה המון. חמש ספרות בחודש, לפעמים לכיוון השש. נקי. אני מתכננת להמשיך לפחות עוד כמה שנים, אבל אם להיות מציאותית, יותר חשוב לי לפתח קריירה בתחום אותו אני לומדת".

המבט שלה אומר הכול (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
רעב, תשוקה, אינטיליגנציה וחיות פראית - אפשר להבין כל גבר שנופל במבט הזה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

ל' מתכננת להפוך את העיסוק הייחודי שלה בשנים הקרובות לתחביב יותר מאשר מקצוע, עם מספר מצומצם של לקוחות קבועים. "כמו בספורט, הקריירה של נערת ליווי היא לא ארוכה במיוחד, ואני כבר לא ילדה, שלצערי השוק ככל הנראה רווי בהן", היא אומרת עם זיק של צער בעיניים. "אני רואה את זה אצל הרבה לקוחות - פעם, פעמיים, שלוש, והם קצת משתעממים וממשיכים הלאה, ככה שכנראה יש להם לאן. המזל שלי הוא שיש כמה שהם ממש נאמנים ונוצר איתם גם קשר אישי מסוים, סוג של חברות, למרות שאני לא נפגשת מחוץ לעבודה. לא אשב איתם בבית קפה. אבל כשאנחנו כן נפגשים, אנחנו מדברים. בעיקר עליהם. אני מספרת על הלימודים, על יציאות עם חברות, כאלה דברים, אבל הם ממש פותחים את הלב. מספרים על משברים בעבודה, עם האישה או המשפחה, על הילדים. לפעמים גם בוכים. גומרים ובוכים".

היא, בכל אופן, עדיין לא בוכה. אולי בעתיד, אבל אולי גם לא. "אני בן אדם מאושר", היא מצהירה. "באמת. אני לומדת, יש לי כסף לכל מה שאני רוצה וגם לחסכונות ואני לא מתכננת להיות נערת ליווי כל החיים. אני לא מתיימרת לדעת את העתיד, אבל מן הסתם, אני מניחה שכשיגיע הגבר הנכון שארצה לבלות איתו את שארית חיי. כן, אני גם רומנטית, מה חשבת?"

שאת מסתכלת על גברים רק כעל לקוחות.
"איזה בולשיט. יש לי חיים חברתיים עשירים ומלאים. המון חברים וחברות מהילדות, מהצבא, מהטיול ומהלימודים. לכל אחד מהם, אני בטוחה, יש סודות. אז גם לי יש אחד. מתחילים איתי המון ואני גם יוצאת לדייטים. כשיגיע הגבר הנכון, אני בהחלט מוכנה להתמסד".

ותגלי לו את הסוד?
"אני חושבת שכן. אולי ביציאה מהבנק, אחרי המשכנתא..."

>> מועדון חשפנות ישראלי, מבט מבפנים