עד המדינה הצפוני שפעל בשירות היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב להפללת את ראשי ארגוני הפשע, ניבי זגורי ומיכאל מור, היה אמור להפליל גם דג שמן הרבה יותר, אפילו כריש במושגים של המשטרה: העבריין מספר 1 בישראל - עמיר מולנר.

במהלך עדותו עד כה הפליל עד המדינה את זגורי בשני מקרי הרצח של טל קורקוס ואלישע סבח (זגורי מואשם גם ברצח גרושתו של קורקוס, דבורה הירש), ואת מור שמואשם אף הוא ברצח כמי שסיפק לזגורי את מטען החבלה לכאורה שהוביל לחיסולו של קורקוס.

עד המדינה, עבריין שהחל להעיד כאמור בשבועות האחרונים כשהוא מוגן מאחורי כלוב זכוכית במטרה למנוע פגיעה בו על ידי הנאשמים או מי מבני משפחותיהם, חשף כיצד זגורי התכוון לטבוח בכל משפחת קורקוס כנקמה על כך שטל קורקוס הפך לעד מדינה נגדו ושלח אותו לשבע שנות מאסר.

עד המדינה, כך מתברר, היה מחובר מאוד לזגורי אחרי שישב איתו תקופה לא קצרה בכלא, ובהמשך התחבר למיכאל מור כאשר זה עבר מנהריה לרמת גן - ושם גם נתקל לראשונה בעמיר מולנר - כאמור, מי שנחשב בשנים האחרונות ליעד מספר 1 של משטרת ישראל.

וכך, לאחר שעד המדינה סיים להעיד מטעם התביעה, הוא החל להיחקר על ידי עורכי הדין של הנאשמים, חקירה נגדית שאמורה הייתה להימשך עוד שבועות ארוכים.

כל שידוע וניתן לפרסם על העד הוא שמדובר בעבריין שבמשטרה הגדירו בעבר כ"מהנדס מטענים", הוא מגיע ממשפחה טובה ונורמטיבית, אבל בשלב מסוים ביצע פניית פרסה ובחר בעולם הפשע.

ניבי זגורי בווידאו צ'אט עם עד המדינה (צילום: עובדה, שידורי קשת)
ניבי זגורי | צילום: עובדה, שידורי קשת

לאחרונה, העיד עד המדינה כמה פעמים במסגרת החקירה הנגדית שערכו לו סנגורי הנאשמים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ובאחת השאלות ניסה הסנגור עו"ד משה שרמן (המייצג את זגורי), לתהות על קנקנו של העד, כאמור בעל עבר פלילי ומעורבות עמוקה בעולם הפשע.

סנגורו של זגורי רצה להוכיח שהעד, שלטענת הנאשמים וסנגוריהם "מסתובב עם דם על הידיים", רצה "לנקות את עצמו" תמורת הפללתם של מור, זגורי ואפילו את מולנר - זאת ללא שום סיבה ורק במטרה אחת - לחלץ את עצמו ממאסר עולם. עו"ד שרמן רצה להוכיח לשופטים שהעד "שקוע עד צוואר", והיה מוכן להפליל כל אחד רק כדי להציל את עורו.

וכך, במהלך חקירתו, העיד עד המדינה כי הוא אכן היה מקורב מאוד לזגורי ולמור, ואפילו נתקל כמה פעמים במולנר עצמו.

- עו"ד שרמן: אתה הצעת להם (הכוונה לחוקרי ימ"ר נגב) גם את עמיר מולנר?

- עד המדינה, בצחוק מתגלגל: "אין לי שום דבר עם מולנר. הכול שמועות... ממש שום דבר. הוא (הכוונה לזגורי) הביא אותו לבית המשפט ביום הראשון לעדות שלי והייתה לו כנראה מטרה מסוימת".

כאן עו"ד שרמן לא הרפה, והמשיך באותו קו במטרה להלחיץ את עד המדינה ולהוכיח עד כמה הוא היה מוכן להפליל גם את מולנר ללא סיבה כדי לזכות בנקודות זכות אצל קציני המשטרה.

לשאלתו האם דיבר עם חוקרי ימ"ר נגב בנוגע להפללתו מולנר השיב העד: "שאלו אותי אם יש לי דברים עליו. הייתי חבר של כמה מהחברים של מולנר, וגם בו נתקלתי בעבר. יצא לי כמה פעמים לשבת אצלו בבית".

ניסיונותיו הבלתי פוסקים של עו"ד שרמן להוכיח כי עד המדינה ניסה להפליל את מולנר ללא סיבה הוא עוד רמז לכך שלא מדובר במקרה היחיד בו לכאורה ניסתה המשטרה להפליל את מולנר ונכשלה, עניין שקרה כבר מספר רב של פעמים בעבר, אבל מולנר נחשב כאמור לעבריין הכי חכם בארץ, ובשנים האחרונות יצא כמה פעמים כשידו על העליונה מול משטרת ישראל, במיוחד אחרי שתבע אותה וגם זכה בפיצוי של עשרות אלפי שקלים.

כעת מתברר שגם במקרה הזה, למרות נסיונות עקשים של המשטרה, העד הצפוני נגד זגורי ומור לא סיפק את הסחורה שחיפשה משטרת ישראל נגד מולנר, והאחרון ממשיך להסתובב חופשי.