היום הרביעי להיעלמות: נמשכים החיפושים אחר היימנוט קאסו בת ה-9, שנעלמה מביתה שבמרכז הקליטה בצפת ביום ראשון בערב. לאחר שאתמול נבדק הכיוון לפיו היא הוצאה מגבולות הארץ, כעת על פי גורמים במשטרה נשלל החשד.

"העניין נבדק מול משטרת הגבולות, היא נמצאת בארץ", מסביר גורם במשטרה, "אנחנו בודקים כמה כיוונים. זו חקירה מורכבת ורגישה מאוד".

היימנוט קסאו (צילום: באדיבות המשפחה)
היימנוט קסאו | צילום: באדיבות המשפחה

בתוך כך, במשטרה מודים כי חלק ממצלמות האבטחה במרכז הקליטה לא עבדו, כפי שפרסמנו ב-mako, מה שמקשה על ההבנה האם קסאו עזבה את הבניין מאז התיעוד האחרון שלה, בו היא ניראת רצה עם חברותיה בכניסה לבניין, כשבידה עלונים.

אתמול ביצעה יחידת גבולות לבנון של מחוז צפון סריקה בכל החדרים במרכז הקליטה שלוש פעמים, אך לא מצאה כל קצה חוט למקום הימצאה של בת ה-9. "סרקנו את כל המקום, חדר חדר, ולא מצאנו כלום", מסביר קצין משטרה, "העובדה שחלק ממצלמות האבטחה לא פעלו גרמה לנו להגיע למסקנה שהיא יצאה ממרכז הקליטה ממקום אחר מבלי שתועדה".

חיפושים אחר היימנוט קסאו (צילום: רשתות חברתיות)
חיפושים אחר היימנוט קסאו | צילום: רשתות חברתיות

בשעות אלו ממשיכים מאות שוטרים, כולל כלבי גישוש ויחידות מיוחדות של המשטרה, בסריקות באזור מרכז הקליטה שחלקו גובל באתרי טבע. בשלב זה החיפושים מתמקדים בשטחים הפתוחים וערוצי הוואדי הסמוכים. "אנחנו הופכים אבן אבן", מוסיף קצין המשטרה, "עושים הכל כדי לאתר את הילדה ובמקביל גם ממשיכים לפגוע במישור המודיעיני".

אימה של הילדה, בנצ'י קסאו, טענה בימים האחרונים כי היא לא נעדרת על דעת עצמה: "זה נראה שההיעלמות שלה הייתה מתוכננת, ואני לא מבינה למה אנחנו גרות 3 שנים במרכז הקליטה ולא ראיתי דבר כזה שילדים נעלמים". בעלה, אביה של קסאו, טס לפני כשבועיים לאתיופיה לביקור משפחתי ואמור לחזור בימים הקרובים.