סער שיינפיין בחומוס של אכרם ואייל רשף קונה רהיטים, (צילום: אלעד דיין)
תגידו, לא היתה לכן מספיק צביעות בתקופת האח הגדול? הגיע הזמן להיות אמיתיים קצת | צילום: אלעד דיין

סער עזב את איילה, ונציגות הנשיות מרימות ראש ומרוקנות משאית של השמצות על ראשו של הזכר התורן – שכל חטאו הוא שלא באיבר שלו להמשיך בזוגיות המתאמצת הזאת. נדוש לממדי מחנק לראות את הקאסט של נבחרת הליידיס נעמדות פתאום להמנון הסולידריות, ומאפסנות את קיטבג הצביעות והקנאה בכל פעם שחברה מהמפלגה אוכלת פנדל משפיץ גברי. הפעם השמיכה נכרכה סביב ראשו של נציג הציד העכשווי והקינג של מדורי הרכילות לפחות עד שיתחיל פסח, פרקליט הערבובים ואמן ההארד קור מאצ'ואיזם: סער שיינפיין.

מאז יצא לחופשי מיחידת הדיור של האח ודפדף את איילה למחוזות התבורי'ס, נמצא הנציג הצרוד שלנו בעיצומו של לינץ' מתלהם מנשים ממורמרות שהפכו אותו לג'יזס המודרני וכבר הכינו לו צלב לתלייה באחד הפיק אפים בנמל. הרגע הגיע למעשה קולגיאלי ולהקמת קונטרה שעירה עבור גיבור התרבות הנוכחי. אנחנו יותר ממוכנים להתייצב לצידו של המוכתר המושמץ ולקחת חלק באינתיפאדת המינים שבוערת פה – כי אי אפשר להישאר אדישים למקרתיזם שמנהיגות כאן נשים שלקחו את הפרידה קשה מדי. כנראה שהגיע טוקבק עד פיצוץ והגיע הזמן לנסח כתב הגנה ולענות על כל אותן סוגיות לא מובנות שיבהירו למה סער חיזל"ש את איילה ומדוע פגע וברח הוא מונח חיוני במנקי ביזנס של הביחד.

למה התערבב איתה מלכתחילה?

- הכול עניין של היצע וביקוש

כשלוחם גרילה של ערבובים כמו סער נמצא באוויר הפתוח, הוא נותן עקיצה ומדלג ליעד הבא – אבל בבטון הנעול של בית האח הג'ונגל הוא שונה וחייבים להסתגל ולמשש בהתאם. גורו של כיבוש כמוהו לא יכול להסתפק במאכלים אורגניים במשך חודשים וחייב לבתר בשר בהקדם – ולכן הבחירה ברשף לא הגיעה בגלל האופי הקסום שלה, יכולות השיח העמוקות והשופני של הדנסינג כל בוקר, אלא בגלל שהיא הייתה הדבר הכי אטרקטיבי בכל ערימת הנקבות שהסתגרה שם.

וסער גם התריע מראש: מגונג הפתיחה המושחז הוא הבהיר לאיילה ולכולם שהוא מתגעגע לאחרת, אבל זה לא הפריע לשאפה למשוך לכיוון הבוסה הראשונה והמישושים מתחת לשמיכת הצמר. מבחינתו של נבחר הציבור שלנו התרחש פה אופורטוניזם משותף ולגיטימי, שבמקרה גם הצליח להביא אותה ואותו כמעט עד קו הסיום של העונה. האמת היא כזאת: רגש, חיבור קוסמי ומציאת הפרטנר לחיים הם קלישאות חביבות למלא בדף של הג'י דייט ובשכנועים עצמיים, אבל פה היה חיבור אינטרסנטי שנובע מקרייבניג חרמני משותף ומרצון להעביר בנעימים את השבועות הארוכים בבית הסגור. כשהפלדלת נפתחה ושניהם נזרקו החוצה, המוטיבציה להמשיך עם הפוקר פייס של הרגש המזויף כבר לא הייתה קיימת.

סער ואיילה גמר האח הגדול 2010 (צילום: רוני שיצר)
בואי נסכם שאיך שיוצאים מפה מפסיקים להעמיד פנים. סבבה? סבבה | צילום: רוני שיצר

למה הוא לא המריא איתה בחוץ? שתי סיבות עיקריות:

- כי הוא הבין איפה הוא טעה

החלטורה של סער ואיילה לא שונה משום תרחיש מקובל ברומנים של אינטרסים: כל עוד הם עפו שם בחסות המומנטום הכפוי של הכפיות והלקים הליליים, ההורמונים בעבעו והודפסה זוגיות מאולצת. אבל ברגע שרשף יצאה מהבית, היה למוקד הכוח יותר מדי זמן פנוי לבהות בתקרה ולצלול על הסאגה – ופתאום יותר מדי דברים התחילו להיראות לו מאוסים ולא אמיתיים; באקט הכי לא מזויף שיש, שיינפיין החליט לשים קץ לחוזה הזוגיות המדומה עם איילה.

- כי בחוץ יש יותר מדי אופציות מותק

למה להיתקע רק עם הקרוסלה כשאתה יכול לעוף על כל המתקנים בלונה פארק? שוב אנחנו חוזרים לפתיח: כל עוד הבן אדם היה בשבי, הזיווג עם נקבה מהפנטת היה מתבקש לגמרי, אבל בעולם האמיתי אופציות לא חסרות ואם משהו הוא לא אמיתי אז אין באמת טעם לדבוק בו.

טונות של ריספקט לאיילה או לכל מחשמלת אחרת שהיתה יכול למלא את משבצת הכוסית בבית, אבל בכל זאת מדובר בסוג אחד של מתאבן ואנחנו רוצים את הארוחה השלמה. פינצ'ורים לדמותו וערימות של רפש לא יכולים לכסות את הברור מאליו, שקובע שאין אחת במדינה שלא היתה שמחה ללטף לסער את הגרעה – אז תבינו אותו אם הוא רוצה למצוא את האחת שבאמת תתאים לו. בקונטקסט שבין הכישורים של בודדת למגוון שופע של אחרות ישנו נוק אאוט ברור, ולא אחד כמו הנציג שלנו בפריים טיים יוותר על כוחות הסופר הירו שקיבל, בשביל לזייף זוגיות שתסיים לו את כל הגלון של התהילה המוקצבת.

אבל למה להעיף אותה ככה? זה לא יפה!

- כי אם כולנו היינו מתחילים להסביר למה נמאס, איפה היינו היום?

סער שיינפיין מרצה בפני עורכות דין (צילום: אלעד דיין)
איילה היתה אחלה, ואחלה שהיתה. עוד שאלות מישהו? | צילום: אלעד דיין

שוב הדו פרצופיות של נשותינו בוהקת פה יותר מתוכנית על צבועים בנשיונל ג'יאוגרפיק, והן לוקחות ברייק מהוודו על הבובה של סער בשביל לייחס לו את העצבים שחוו בכל פעם שמישהו דיווש מהן שנייה אחרי הסשן. הגיע הזמן לחתוך את הסנטימנטליות המוגזמת ולשפוך את האמת: היעלמות פתאומית לאחר קשר קצר ובלתי ממצה היא חלק אינטגראלי מרשימת החוקים של הדייטינג, וכן, גם הצד הנשי של המשוואה לוקח חלק בעשייה.

נורא קל להתרסק על סער ולהוציא אותו כזבלה חסר רגישות, אבל אם נבקש מכל אטרקטיבית שדפקה פייד איכותי לזכר נואש לעמוד בתור, נקבל את הפתיחה של H&M. תפנימו: אלו אילוצי המשחק, וכולנו נגועים בווירוס. בראסמי, מה אתן רוצות שסער ונציגיו בגלות יעשו? יגידו לכן בפנים שהסביח האישי שלכן הפסיק להיות טעים אחרי ביס אחד ובא לנו לרדת על פלאפל, או שמה שנראה נייס בעלטה של הבר הוא קדימון לסרט אימה ברנטגן של השמש? ברור שלא, ולכן תחסכו לעצמכן את הפדיחות ואת פיגוע ההתאבדות לביטחון העצמי ותנו לנו להעלם להסוואה, לחרטט געגועים מזויפים לאקסיות ולמלמל מנטרות של משפטי פרידה שלמדנו מסיטקומים.

 >> כל זה לא היה קורה אם היתה לו את האישה המושלמת