רבים מאיתנו מוצאים לנכון למקם את ספת הסלון שלהם מתחת לחלון. יש בכך יתרונות אסתטיים מובנים, אך למרות המיקום הפופולרי, מתברר שלפי הפנג שואי, השיטה הסינית העתיקה המקדמת הרמוניה עם הטבע בכלל, מדובר בהחלטה לא טובה כלל.

"אמנם ספה מתחת לחלון זה יפה, אבל היא יכולה ליצור כמה בעיות", אומרת מומחית הפנג שואי מליסה ווייט סטפס למגזין Homes and Gardens, ומזהירה כי הימנעות מכך היא אחד מכללי היסוד של הפנג שואי – בעיקר בגלל חוסר הקיר, שמונע את תחושת ההגנה בחלל. "ספות, שולחנות ומיטות זקוקים לקיר לתמיכה", היא אומרת, "אפשר לקרוא לזה 'ההר מאחור' כי הוא מציע תחושה של הגנה". וזאת לא הבעיה היחידה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מומחית מסבירה: זו הטעות שכולם עושים בסלון

>> היסטרי: מה שהיא עשתה בשירותים שבר את הרשת

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Internity Home (@internityhome_pl)

 

"ה'צ'י' (האנרגיה) הנכנס דרך החלון יכול להיות חזק או כאוטי, תלוי למה פונה החלון ואילו נופים הוא מביא לחלל", אומרת מליסה. לכן, הנחת הספה מתחת לחלון עלולה ליצור תחושות של פגיעות וחוסר שקט - בזמן שהצ'י החזק/המהיר נכנס לחדר.

דלת הכניסה לבית נחשבת ל"פה הצ'י", ודרכה הוא נכנס לחלל ומסתובב במבנה, אך כל הדלתות והחלונות מכניסים אותו. "לצ'י יש אינסוף איכויות וביטויים ולפעמים הוא זקוק לעזרה או הדרכה כדי להביא מזל ואושר", היא מסבירה. במילים אחרות, יש דרכים לקדם אנרגיה חיובית בחלל.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Rhiannon • Styling My Home • Pastels • Blush (@rhiannonsmyth)

 

מליסה מסבירה שיש דרכים לתעל את אנרגיית הפנג שואי כדי ליצור אווירה חיובית בבית. "אפשר לתלות פעמון רוח או קריסטל עגול על חוט או על סרט משי אדום כדי לווסת את הצ'י שנכנס ולהבטיח שהוא יהפוך לצ'י של מזל", היא אומרת.

נוסף לכך, אפשר למקם צמחים עומדים גבוהים מאחורי הספה כדי לייצג את "ההר מאחור", ובכך להקטין את אנרגיית הצ'י הפוטנציאלית הכאוטית או המהירה שנכנסת דרך החלון.

הספה צריכה להיות מרוחקת לפחות מטר מהחלון, כך תוכלו לא רק לפתוח את החלונות, להסיט את הווילונות ולנקות בקלות, אלא גם תגבירו את התחושה המרווחת בסלון, כי בניגוד למה שנדמה, כאשר מצמידים את הרהיטים אל הקירות, גורמים לחדר דווקא להרגיש קטן יותר.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Japandi interior (@japandi.interior)

 

בשבחי הקונסולה

ומה לגבי כורסה, בטח תהיתם. לרובנו, למרבה הצער, אין חלל מספיק גדול כדי לפסול את כל הרהיטים מלהתמקם ליד חלון. אז כן, אומרות המומחיות, זה בסדר, אבל רצוי שהיא תהיה נמוכה מספיק כדי לאפשר מבט לכמה שיותר נוף, וגם מבחינה פרקטית – כדי להקל את הפתיחה והסגירה של החלון.

ואם מתאפשר לכם למשוך קצת את הספה קדימה ולהציב מאחוריה קונסולה צרה ועליה צמחים – תקבלו מראה נעים שישמח את מומחי הפנג שואי.

>> 5 עקרונות פנג שואי בעיצוב המטבח

>> מומחי פנג שואי: זה הצבע המומלץ לחדר השינה