זה ללא ספק אחד הטרנדים היצירתיים שראינו ברשתות החברתיות: כיסוי פריטים שונים במשטחים של נבטי צ'יה. הראשונים להשתמש בזרעי צ'יה ליצירות שונות היו כנראה אמנים מקסיקאים, אבל היזם האמריקאי ג'ו פדוט הפך את הרעיון לעסק משגשג בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת כשפיתח את הצ'יה פט (Chia Pet) – עציצי טארה קוטה שבחלקם העליון פוזרו זרעי צ'יה. כשהזרעים הושקו הם נבטו במהירות, והעציץ נראה כאילו הצמיח שיער. מין ראש דשא משודרג.

צ'יה  (צילום:  pavel TaraSYUK | shuterstock)
זרעי צ'יה | צילום: pavel TaraSYUK | shuterstock
 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ch-Ch-Ch-Chia Pet (@chiapetofficial)

 >> לכל הכתבות בערוץ living 

הצ'יה פטס שמרו מאז על פופולריות בעזרת שלל דמויות אמיתיות ובדיוניות שהפכו לעציצי חרס עם שיער ירוק, מהלו קיטי עד ברק אובמה, אבל קיבלו טוויסט נוסף בטיקטוק: לפני כשנה המוזיקאית והאמנית אלי ספניולה כיסתה את מכוניתה בזרעי צ'יה. תוך כשבעה ימים המכונית כוסתה בנבטים ירוקים, ומשכה לא מעט תשומת לב כשספניולה נסעה בה (בסרטון שצבר 13.6 מיליון צפיות).

@alispagnola

Like for part 2 People’s reactions while I drive on Hollywood Blvd

♬ original sound - Ali Spagnola

בסרטון נוסף היא חשפה מה קרה לנבטים אחרי כמה שבועות:

@alispagnola Answer to @thatssovic ♬ original sound - Ali Spagnola

אחר כך היא גידלה את נבטי הצ'יה על חליפה:

@alispagnola

Like for part 2 because yeah I wore chia out to a 5-star restaurant

♬ original sound - Ali Spagnola

ביוני השנה ספניולה כיסתה אסלה בזרעי צ'יה. אחרי שבעה ימים שבהם השקתה את הזרעים שלוש פעמים ביום – האסלה התכסתה בנבטים רעננים. ספניולה אף הדגימה איך היא משתמשת באסלה ודיווחה שזו "חוויה מוזרה אך מהנה. זה לח בדרך מספקת".

@alispagnola

Attempting chia pet

♬ original sound - Ali Spagnola

@alispagnola

ROOTS!

♬ original sound - Ali Spagnola

@alispagnola

Art is supposed to make you feel

♬ original sound - Ali Spagnola

עם זאת, לאחר כשבועיים ריח העשב הטרי התחלף בריח של "עשב מת", וספניולה ניקתה את האסלה. "היה סיוט לנקות את זה, אבל זה היה שווה כי היה צריך אסלת צ'יה בעולם", היא אמרה.

@alispagnola

The things I do for you Pal-ys

♬ original sound Ali Spagnola

להאשטג chiapet יש יותר מ-390 מיליון צפיות בטיקטוק, ומלבד העציצים המקוריים והסרטונים של ספניולה אפשר למצוא ברשת החברתית גם מראת צ'יה, מנורת צ'יה, מסכת צ'יה ועוד.

@tryingdaily Reply to @bluehairedboo you were saying #chiamask #chiapet #ohwelp #chiapetcharlie #ADayInMyLife #WeDoNotCare #TikTokResumes #itsme ♬ No Roots - Alice Merton

@matheus_stancati Reply to @bubbaracc harm hairy holes for dayssss #chiapet #lampdesign #shelllamp #furnituredesign #plantdaddy #architok #fyp ♬ Frolic (Theme from "Curb Your Enthusiasm" TV Show) - Luciano Michelini

@roominbloomnyc Our Chia Mirror is growing!!!! #plantmom #planttiktok #chiapet ♬ Aesthetic - Tollan Kim

רוצים לנסות? באתר hunker מסבירים שתצטרכו להצטייד בכמות גדולה של זרעי צ'יה. ערבבו את הזרעים עם מים עד ליצירת עיסה דמוית ג'ל, ואז מרחו את העיסה על החפץ. הקפידו להשקות לפחות פעם ביום עד שהזרעים ינבטו, ואל תשכחו שמדובר ביצירה זמנית, שתחזיק מעמד כמה ימים בלבד.