הדרכים שבהן אנחנו מאחסנים את הלחם שלנו שינו פניהם לאורך השנים, ואנחנו מכירים אותם בצורות ארגזי אמייל, עץ ונירוסטה, ככלים פתוחים, כקופסאות אחסון מפלסטיק שקוף וגם כשקי בד או ניילון. יש המאחסנים את הלחם במקרר ולא מודעים לכך שדווקא אז הוא מתייבש יותר, ויש את מי שהולך על בטוח ומקפיא את הלחם כדי לשמור עליו טרי. הנה כמה אנשים שכנראה אימצו מקום חדש לאחסון הלחם שלהם והחליטו להפוך את ארגזי האחסון הישנים למשהו אחר, שמיש יותר. יש כאלה שהפכו אותם לשידות צד מתוקות, יש שניצלו אותם לפינות קפה מיוחדות או כלים לצמחים ומצאנו גם מי שיצר מכמה ארגזים ביחד שידה מתגלגלת לאחסון עבור כלים וספרים.

>> לכל הכתבות בערוץ living  >>

>> מבחוץ הוא נראה כמו בניין משרדים, זה מה שקורה בפנים

>> נתקעתם בלי סבון כביסה? תשתמשו בזה במקום

 

עם אגרטל פרחים וספר: שידות ושולחנות צד

פריטים של איקאה הם בדרך כלל נקודת התחלה מוצלחת למייקאובר, ביניהם גם ארגז הלחם הקלאסי שלהם. בעלת חשבון הטיקטוק Noracontetout@, שמרבה להעלות תכני DIY, לקחה שני ארגזי לחם עשויים עץ מאיקאה והדביקה אותם תחתית לתחתית. על החלק העליון חיברה שני פלאחים קטנים עם ברגים, צירפה ארבע רגליים שחורות והפכה את השידה שנוצרה כדי להתחיל בצביעה. את השלד היא צבעה בשחור ואת תריסי העץ עם הידיות השאירה בצבע המקורי שלהם. לבסוף פתחה את תריסי הגלילה, שעכשיו כבר נפתחים הצידה ולא מעלה-מטה כמו במקור, והכניסה לשם ספרים ותרמוס קטן. היא לא שכחה לשדרג את הלוק הכללי והניחה מעל השידה החדשה אגרטל פרחים, נר וספרון קטן שהתחברו בצבעים שלהם לתפאורה בחדר. בפוסט שלה העידה שלצלם את הסרטון הזה לקחת לה יותר זמן מאשר להכין את השדרוג הזה. ככה פשוט.

@noracontetout Cette vidéo qui m’a pris 3h (le DIY en lui-même en prend trois fois moins). Alors, ça valait le coup? #diy #doityourself #actionhack #breadbox #breadboxtrend #tabledenuit #deco #décoration #tabledechevet #meuble #diymeuble #homedeco #decoration #déco #homeinspi #decoaddict ♬ Move Your Feet - Junior Senior

בדרך דומה, רק עם חיבור של פלאחים וזוויות בגב הארגזים ולא מעל, יצרה גם בעלת חשבון האינסטגרם Herteldenbloog@ שידה במראה טבעי על רגליים מעץ, שהתאימה לה כשידת לילה לצד המיטה. עם עציץ עץ ליד וראש מיטה מקושת בצד השני, השידה מצאה את מקומה הטבעי מתחת לנורת הלד שמשמשת לקריאה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by HERTELDENBLOOG (@herteldenbloog)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Carr Realty Limited (@carr.realty)

כחלק משיפוץ חדר הרחצה שלה, הצמידה בעלת חשבון האינסטגרם baliol.house@ ארבעה ארגזי לחם קטנים מעץ כדי ליצור שידה צבעונית לחדר הרחצה. היא העמידה אותם על רגלי מתכת שנצבעו בירוק, והארגזים עצמם נצבעו בלבן, אפור, ורוד וירוק – הגוונים שמופיעים כמדבקות, בארונות ובטפט בחלל.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Helen Sellwood (@baliol.house)

שידה פופ-ארטית במיוחד יצרו בעלי החשבון upcycle_and_paint@, כשכל לייסט בתריסי הגלילה נצבע בצבע אחר במשחק של ורודים-סגולים, טאץ' צהוב, מסגרת ירוקה וקונטור מתקתק בתחתית בוורוד. את החלק העליון מקשטת יריעת ויניל חתוכה בהתאם לתוואי הארגז עם הדפס זוג מתנשק.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sam Barber (@upcycle_and_paint)

את המראה הנורדי אימצה extra.ordinary.home@ לשידת ארגזי הלחם שלה. היא צבעה את אותה באפור, השאירה את הרגליים בצע עץ טבעי והוסיפה בסטיילינג מדויק דקור קשת אפור שהתכתב עם הקשת החומה בגב המיטה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kristine Ham (@extra.ordinary.home)

את פרס היצירתיות נעניק לשלושה ארגזי לחם שהודבקו זה על גבי זה, ולתחתון שבהם צורפו גלגלים כדי שיהיה קל לשנע אותם ברחבי הבית. כלי מטבח, ספרים אבל כל רעיון אחר מתאימים לאחסון בארונית הנוסעת החדשה. שימו לב שנעשה שילוב ארגזים עם סוגי פתיחה שונים, כדי שיהיה נוח להשתמש בהם. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by 5-Minute Crafts (@5.min.crafts)

במקום לחם פינת קפה ותה

בדף הפייסבוק של Buy And Enjoy with Palwasha Aurakzai הפכו את ארגז הלחם לפינת חמד של קפה, כאביזר בעל ערך וינטג'י.

ארגז לחם (צילום: FaceBook/Aurakzai)
Buy And Enjoy with Palwasha | צילום: FaceBook/Aurakzai

מי שקשור חזק לסגנון השאבי שיק המתקתק, שכבר די שכחנו מקיומו, מעטר את פינת הקפה שלו בהתאם: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ana (@shabby_anna_chic)

 אחת מפינות הקפה המדוגמות נמצאת בחשבון של Kmarthackqueen@ עם ארגז קומתיים שכולל קופסאות במבוק קטנות ושלל צנצנות בפנים ומעל. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kmart Hack Queen (@kmarthackqueen)

 הפינה המקצוענית יותר כוללת ארגז לחם מוגבה וגם מכונת קפה מקצועית. ניחוש שלנו – בתוך הארגז מסתתרים ספלים וכוסות: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Homefully (@homefullyco)

בגרסת האמייל והפח: כלים לעציצים

כלי האמייל נחשבים היום לפריטי נוסטלגיה חוזרת בקרב חובבי הווינטג', ולכן כשלא מעוניינים למסור או להשליך כלי כזה ללחם, הוא הופך לכלי חביב לצמחים.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Karen (@karenshomeandgarden)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Nellie (@nellie_deer)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Christy (@thestyledporch)

שומרים על השימוש המקורי, עם שדרוג

ויש כאלה שלא אוהבים רק את הלוק של ארגז הלחם הקלאסי, אלא גם את הייעוד הראשוני שלו. קופסת לחם יוצרת סביבה עם לחות מושלמת לשמירה על לחם טרי למשך שלושה עד ארבעה ימים, כך הסבירה extra.ordinary.home@ שיצרה ארגז גדול יותר עם שני מדפים כדי להגדיל את נפח האחסון: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kristine Ham (@extra.ordinary.home)

באמזון שדרגו את הארגז המסורתי והוסיפו למגירה העליונה גם מגירה תחתונה ובצד צירפו לו מעמד פרקטי לסכו"ם, ב-70 דולר החתיכה.

ארגז לחם (צילום: amazon)
צילום: amazon

ארגז לחם בסגנון בוהו שיק שהיה לבן במקור, נוקה היטב ויובש. בעלת חשבון הטיקטוק  qalacreative@ צבעה אותו בספריי חום ולהוספת רצועת ראטן חתכה אותו לפי מידה, ומרחה דבק על השטח שבו רצתה למקם אותו.  לסיום הניחה שני ספרים כבדים למשך הלילה כדי לחזק את החיבור של הראטן לארגז.

@qalacreative Boho DIY vintage breadbox #diy #upcycle #fyp ♬ original sound - Quinn Butterfield

ארגזים מודרניים יותר שומרים גם הם על הטריות ונראים יותר כמו קופסאות תצוגה בבתי קפה (מצאנו אותו ב-ebay ב-30 אירו)

@hannahfrandy I've been using this bread box for almost a week and I'm OBSESSED! Brad & I left the cookies out overnight on accident when we made them, but putting them in here for a few hours made them squishy again!! This is linked on my storefront! #CapCut #momlife #wisconsin #momsoftiktok #momtok #mom #breadbox #amazon #amazonfinds #amazonmusthaves #sourdough #bread #sourdoughbread #bamboobreadbox #vaefae ♬ original sound - hannah | SAHM | daily life

ואם רוצים להשקיע ולייצר ארגז עץ קלאסי לבד, אפשר לנסות לשלב את פתיחת התריס עם פתיחת המגירה כמו שנעשה בחשבון הטיקטוק customizablewoodsfactor@:

@customizablewoodsfactory Make a bread box #woodworking #wood #woodartist #carpenter #breadbox #crafts #handmade #mslbamboo #breadstorage ♬ original sound - Factory for cheese boards