דמיינו לכם את תסריט האימים הבא: אתם ממלאים את מכונת הכביסה בבגדים, מושיטים יד לחומר הניקוי שלכם ומגלים שהוא ריק. לא נערכתם מראש עם בקבוק נוזל או אבקה או קפסולת ג'ל נוספים, ועכשיו אתם תקועים. מה עושים? אפשר לדפוק אצל השכנים ולקוות לטוב או לקפוץ למכולת הקרובה, ואפשר גם להשתמש במוצר ביתי שלא מיועד לכביסה במכונה, אבל יכול לעשות את העבודה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חדר רחצה שקוף בחדר השינה: טרנד שווה או כאב ראש?

>> בגודל של דירת סטודיו: הצצה לחדר הארונות ההיסטרי של ג'ניפר אניסטון

 

יש כמה תחליפים ביתיים נפוצים שיכולים להתאים למשימה במקום אבקת כביסה רגילה. לרובם אין את יעילות הניקוי של סבון כביסה, אבל בהחלט אפשר להסתפק בהם עד שתצטיידו מחדש. באתר homedit סיפקו רשימה של תחליפים כאלה, לפי התאמתם לשימוש במכונת כביסה או לשימוש בכביסה ידנית בלבד.

מתאים לשימוש במכונת הכביסה

סודה לשתייה וחומץ: באופן לא מפתיע, גם פה 2 חומרי הקסם הטבעיים האלה יפתרו לכם את המצוקה. הוסיפו חצי כוס סודה לשתייה ישירות לתוף מכונת הכביסה, וכדי לרכך את הבגדים הוסיפו לתוף גם חצי כוס חומץ לבן מזוקק.

לכביסה לבנה - סודה לשתייה ומיץ לימון: למיץ הלימון יש כוח הלבנה מסוים, מה שהופך אותו לאופציה טובה לכביסת בגדים לבנים. הוסיפו הוספת חצי כוס סודה לשתייה ישירות לתוף המכונה ובהמשך הוסיפו חצי כוס מיץ לימון לתוף במהלך מחזור השטיפה.

אישה מוציאה כביסה לבנה מהמכונה (צילום: Jakkrit Kongsudee, SHUTTERSTOCK)
צילום: Jakkrit Kongsudee, SHUTTERSTOCK

אבקת בּוֹרָקְס: ה- borax הוא חומר גלם טבעי (מלח נתרן של חומצה בורית) מסיס במים ורב תכליתי המיועד להלבנה, ניטרול ריחות, הסרת כתמים והתמודדות עם חרקים. כדי להשתמש בו כתחליף לסבון כביסה, הוסיפו חצי כוס אבקה לתוף המכונה בתחילת מחזור הכביסה.

אוקסיקלין: גם ה-Oxiclean הוא חומר מסיר כתמים ומנטרל ריחות רעים, שמשתמש בחמצן בשביל לפרק כתמים קשים, ויכול להוות תחליף לסבון. השתמשו בערך בחצי כף ממנו עבור עומס סטנדרטי של כביסה, ועדיף להשתמש בו בכביסת מים חמים.

טיפול נקודתי מקדים בכתמים: אם יש לכם ספריי לטיפול מקדים בכתמי כביסה רססו אותו על הבגדים המלוכלכים ולאחר מכן כבסו במכונה, במים בלבד. זה לא יצא נקי כמו אחרי כביסה עם חומר ניקוי, אבל זה יהיה מספיק כדי ללבוש אותם.

שימוש בשאריות נוזל: מי שמשתמש בחומר ניקוי נוזלי יכול למלא את הבקבוק הריק במים, לנער אותו היטב ולהוסיף את המים המהולים בשאריות החומר למכונה. ואפשר להוסיף גם את הפקק של הבקבוק עם השאריות שלו מהולות במים ישירות למכונה, כמו שהציעה בעלת הכינוי hellokristen@ בטיקטוק, ששיתפה את הטיפ הזה עם עוקביה. לטענתה, במהלך מחזור הכביסה המכונה תפזר את חומר הניקוי, ובאותה הזדמנות תשטוף את המכסה ותשאיר אותו בוהק ונטול סבון.

@hellokristen Laundry Hack #tiktokpartner #learnontiktok #lifehacks #laundryhack ♬ Lifehack - Hello Kristen

חומרים שלא מתאימים לשימוש במכונת הכביסה:

  • נוזל לשטיפת כלים
  • סבון ידיים
  • כל סוג של סבון נוזלי
  • טבליות של מדיח כלים
  • אקונומיקה (אפילו לא לכביסה של פריטים לבנים בלבד) 

מתאים לשימוש בכביסה ידנית

כביסה  (צילום:  ConstantinosZ, Shutterstock)
לכביסה ידנית מומלץ לדלל נוזל כביסה במים חמים | צילום: ConstantinosZ, Shutterstock

מי שמוכן לכבס ביד את הבגדים ימצא מספר תחליפים של חומרי ניקוי. בכל מקרה תמיד מומלץ לבדוק את הוראות הטיפול בבדים עדינים כמו צמר או משי על הפריט, ליתר בטחון.

נוזל לשטיפת כלים: סבון כלים הוא הבחירה מספר אחת לשטיפה ידנית של הבגדים, יעיל נגד לכלוך ושומן. מלאו את הכיור או האמבטיה במים חמימים והוסיפו כמה טיפות מהנוזל. ערבבו אותו עם המים והשקיעו בפנים את הבגדים שלכם. לאחר כמה דקות סחטו את הבגדים בידיים, שטפו אותם במים ויבשו.

שמפו לתינוק: חומר זה מכיל נוסחה כללית שבטוחה כמעט לכל הבדים. הוסיפו קצת ממנו לכיור של מים חמים, ערבבו, הכניסו את הבגדים ואז שטפו אותם במים נקיים ויבשו.

תינוק באמבטיה, קצף שמפו (צילום: AlexAnnaButs, SHUTTERSTOCK)
גם השמפו של החמוד הזה יכול לעזור לכם בכביסה | צילום: AlexAnnaButs, SHUTTERSTOCK

אבקת סודה לשתייה: הוסיפו כחצי כוס אבקת סודה לשתייה לכיור גדול מלא במים חמימים, ואפשרו לה להתמוסס לפני הוספת הבגדים. לאחר מכן שטפו אותם ביד כרגיל, ויבשו.

חומץ: החומץ מסייע בריכוך בדים, אך יכול גם להסיר ריחות זיעה וריחות מתמשכים. אם אין סבון, הוסיפו רבע כוס חומץ לבן מזוקק לכיור או אמבטיה עם מים חמימים, כבסו, סחטו ויבשו היטב.