החדרים העמוסים ביותר בבית שלנו מתלכלכים על בסיס יומי ודורשים תחזוקת ניקיון תכופה. אנחנו משקיעים בחיטוי וצחצוח משטחי העבודה במטבח, הברקת האסלה והמקלחת, ניקוי כלי בישול ומכשירים שנעשה בהם שימוש תדיר כמו מכונת הכביסה ומדיח הכלים, אבל יש פריטים שאנחנו בדרך כלל מסתפקים בניקוי בסיסי שלהם, וזה לא תמיד מספיק. קחו לדוגמה את הברזים, שלרוב נעביר עליהם סמרטוט לח או סיבוב עם הסקוץ' של הכלים בסיום הניקוי של הכיור, אבל לאורך זמן מצטברת עליהם אבנית, ואותה כבר יותר קשה לנקות.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> נתקעתם בלי סבון כביסה? תשתמשו בזה בינתיים

>> מתכון משפחתי מנצח: המטבח החדש של שיר ביליה ואלון אבוטבול

 

בלוגר לענייני טיפוח הבית בשם דן (danthelifehacker@) שיתף לאחרונה בחשבון הטיקטוק שלו טיפ מעניין להבהרה מהירה וקלה של ברזי הנירוסטה המוכתמים באבנית, בעזרת מוצר בייסיק בבית. הבית שלנו, ובעיקר המטבח, מלא במוצרים בעלי יכולות על שמסוגלים לעשות הרבה מעבר לשימוש המקורי שלהם – כמו החומץ הלבן ואבקת הסודה לשתייה, שכבר מזמן אומצו כחומרי ניקוי יעילים. גם רדיד נייר אלומיניום מתגלה כמוצר מעולה לסיוע בכל מיני מטלות ביתיות, ביניהן הברקת הסכו"ם במדיח הכלים, מניעת חשמל סטטי במייבש הכביסה, הגברת מהירות הגיהוץ, חידוד מספריים וסכינים, ספיגת סירחון של נעליים, צחצוח כלי כסף ועוד, ועכשיו אפשר להוסיף לרשימה גם הסרת אבנית מברזים.

@danthelifehacker Have you ever tried THIS? #lifehacks #tipsandtricks ♬ original sound - danthelifehacker

בסרטון, דן חותך חתיכה גדולה של נייר אלומיניום ומקמט אותה עד שכמעט מתקבלת צורת כדור. את הגוש הזה הוא מרטיב קלות במי ברז זורמים ומתחיל לשפשף את הברז והידית שלו, ובתוך שניות סימני האבנית נעלמים כלא היו. אם הסרטון הזה לא יניח את דעתם של הגולשים הסקפטיים, אולי זה יעזור: בלוגרית הניקיון קווין פיש ניסתה את הטיפ הזה בעצמה על ברז מוכתם באבנית וסיכמה את החוויה באתר thekitchn: "זה השימוש הטוב ביותר לנייר אלומיניום שאי פעם ניסיתי". הכתמים על הברז של פיש ירדו ברגע, החשש שלה שהנייר ישרוט את הברז התבדה, והיא המשיכה לנקות אתו את שאר הברזים, הידיות וגם הכיור, עד שהכול הבריק.

הברקת ברז עם נייר אלומיניום (צילום: tiktok/danthelifehacker)
צילום: tiktok/danthelifehacker
 

דרכים נוספות לניקוי אבנית מהברזים ובמקלחת

נייר שעווה: משהו בשיטה של נייר האלומיניום נשמע לנו מוכר ואכן, נתקלנו בעבר בטיפ שהציע משהו דומה אצל טיקטוקר חביב עלינו במיוחד בשם אנדריי (andrelifehack@), שנוהג לצלם את עצמו מתנסה בשלל טיפים שימושיים שהוא מוצא ברשת. באחד הסרטונים שלו כיכבה השיטה להשתמש בנייר שעווה להסרת סימני אבנית וטיפות מים שהתייבשו מאביזרי מקלחת מתכתיים כמו ברזים, מוט לדוש וכו', ואפילו מדלת מקלחון שעשויה זכוכית: מגלגלים גיליון נייר שעווה לכדור, ומשפשפים אתו בסבלנות עד לקבלת התוצאה הרצויה. הסרטון זכה לכמעט 4 מיליון צפיות עד כה ויותר מ-6,500 תגובות, רובן מתייחסות לטריק של נייר השעווה. אחת המגיבות סיפרה שמדובר בטריק מוכר, לפחות לעובדים בחנויות בגדים ש"משתמשים בנייר שעווה כבר עידן ועידנים כדי להבריק את מתלי הקולבים בחנות".

ניקוי אבנית מברז עם נייר שעווה (צילום: TikTok/andrelifehack )
צילום: TikTok/andrelifehack

לימון: טיפ נוסף שנוסה והוכתר כמוצלח להסרת האבנית מהברזים מתבסס על החומציות של פרי ההדר. סינתיה לורנס - יוצרת תוכן לענייני טיפוח הבית באתר tomsguide לקחה על עצמה את המשימה השאפתנית לבצע במשך שבוע כמה מעבודות הניקיון בבית שלה בעזרת לימון בלבד. כשהגיעה לכיור היא חצתה לימון לשניים ושפשפה את הצד החתוך של חצי לימון על הברז ותוך כדי, סחטה קלות את הלימון כדי לשחרר יותר מיץ חומצי במהלך ה"ניקוי". לאחר שהסירה עקבות אבנית היא שטפה את הברזים במים כדי להיפטר משאריות וניגבה במטלית יבשה. הלימון עמד בהצלחה במשימת הורדת האבנית, וגם העניק לברזי הכרום גימור מבריק ויפה, רק אל תנסו את זה על ברזים מצופים זהב - החומציות החזקה עלולה לפגוע בהם.

ניקוי ברז עם לימון, אבנית (צילום: SrideeStudio, SHUTTERSTOCK)
צילום: SrideeStudio, SHUTTERSTOCK