כשמדובר על דברים מגעילים שנמצאים במכונת הכביסה שלנו אנחנו חושבים בדרך כלל על עובש שמתפתח בתוף של המכונה או על טישו מתפורר שנשכח בכיס המכנסיים, אבל לזה בהחלט לא ציפינו. אישה אוסטרלית שרצתה לכבס את הבגדים שלה הופתעה מאוד לגלות שמישהו אחר כבר משתמש בה, ליתר דיוק קהילת נמלים לא קטנה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> ראינו כבר בריכות יפות בארץ, אבל זו משהו מיוחד

>> הרשת משתגעת מהצבע שמשתנה בהתאם למצב הרוח

 

האישה, שהזדעזעה למראה מאות הנמלים הרוחשות בתוך המכונה שלה, שיתפה את הגילוי בקבוצת הפייסבוק הפופולרית "השראה לניקוי וארגון אוסטרליה" (“Cleaning & Organizing Inspiration Australia”) בתמונות של היצורים הקטנים מטיילים בתוך התוף ומגירות חומרי הניקוי.

האישה, שלא הזדהתה בשם, הסבירה שבהתחלה היא ריססה אותן בקוטל חרקים ושטפה, אך כשהתכוונה לעשות כביסה מאוחר יותר הופיעו עוד ועוד נמלים, מה שגרם לה להבין שהן נמצאות עמוק בתוך המכונה, במקום שבו היא לא יכולה לראות אותן או להגיע אליהן. "הן אפילו בתוך תצוגת הלד של הכפתורים!!" היא נחרדה, וביקשה עצה משאר חברי הקבוצה.

נמלים במכונת כביסה (צילום: קבוצת הפייסבוק Cleaning & Organizing Inspiration Australia)
צילום: קבוצת הפייסבוק Cleaning & Organizing Inspiration Australia

נמלים במכונת כביסה (צילום: קבוצת הפייסבוק Cleaning & Organizing Inspiration Australia)
צילום: קבוצת הפייסבוק Cleaning & Organizing Inspiration Australia

 

התגובות לתמונות נעו בין גועל, פחד ושעשוע. "זה כמו סרט אימה!" כתבה אחת הגולשות, אחרת כתבה "מעולם לא ראיתי דבר כזה! את עושה כביסה במי סוכר או מה?" ושלישי הציע לבדוק היטב את המכנסיים שכובסו במכונה הזו לפני שלובשים אותם. חלק מהמגיבים התייחסו לעניין קצת יותר ברצינות והציעו כל מיני רעיונות כיצד להיפטר מהנמלים ממכונת הכביסה: לכבות את המכונה כדי שהיא לא תייצר חום – שמושך את הנמלים פנימה, ואז למרוח ג'ל נגד נמלים או לנקות בחומץ; לפרק את המכונה ולחטא אותה היטב כך שכל ביצי הנמלים שנמצאות בה יחוסלו, ואפילו לזרוק את המכונה ולקנות חדשה. 

בעדכון של הפוסט הסבירה האישה הסבירה שלמרות המצב היא עשתה שני סבבים קצרים של כביסה כי היא באמת הייתה חייבת. "חששתי שיהיו נמלים על כל הבגדים אבל הנמלים בטח מצאו מקלט במסך הלד... העור שלי סומר", הסבירה והוסיפה: "ראיתי בתגובות שמישהו הזכיר שהנמלים נמשכות לחום אז שמתי שקית אפונה קפואה על גבי מסך הלד כדי לקרר אותו, וכשבדקתי הן באמת עברו משם, מי יודע לאן. אני חושבת שאצטרך להתקשר להדברה ובאמת מקווה שלא אצטרך להשיג מכונה חדשה".

 

כך תרחיקו את הנמלים מהבית

עם בוא הקיץ באות גם הנמלים לבתינו והן פעילות במיוחד. הן אמנם לא גורמות נזק משמעותי אבל בהחלט מהוות מטרד בבית. באתר Ideal Home  ממליצים על כמה שיטות להדביר אותן שמערבות פחות חומרים רעילים מחומרי הדברה מקצועית:

  • הקפדה על ניקיון היא צעד ראשון והכרחי. הקפידו לאחסן את כל מוצרי המזון בקופסאות אטומות ולנקות היטב מזון שנשפך מכל משטח – השולחן, השיש והמדפים. אל תשאירו כלים מלוכלכים, כולל כלי האוכל של חיות המחמד, וזרקו את האשפה לעתים קרובות.
    נמלים (צילום:  Boyloso, Shutterstock)
    צילום: Boyloso, Shutterstock
  • עקבו אחרי שיירת הנמלים כדי לבדוק מהיכן הן נכנסות לבית. אם אתם מוצאים סדקים וחריצים (בעיקר במשקופי הדלתות והחלונות ובין הרצפה לפאנלים) – סתמו אותם בסיליקון. כפתרון זמני אפשר למלא את הרווחים באבקת טלק.
  • הכינו תרסיסים טבעי לריסוס ריכוזי הנמלים – מערבוב כמויות שוות של חומץ ומים, או מערבוב  נוזל לניקוי חלונות ונוזל לניקוי כללי או סבון כלים נוזלי. התמיסה מטשטשת את שביל הריח שיוצרות הנמלים.
  • שתלו נענע בגינה, על משטח העבודה במטבח או בעציץ בכניסה לבית כי ריח הנענע דוחה את הנמלים וירחיק אותן. השפעה דומה יש גם לתבלינים, שמנים אתריים וקפה טחון. אפשר לפזר אותם במגירות ובארונות או למהול במים ולרסס באזורים הנגועים. במקום תבלינים טחונים אפשר לפזר מקלות קינמון או עלי דפנה, או צמר גפן ספוג בשמנים אתריים בריח מנטה או לימון.