מכירים את "טבעת מצב הרוח" שמשנה את צבעה בהתאם לטמפרטורת הגוף של מי שעונד וכך מגלה, לכאורה, את מצב הרוח שלו? היא הייתה סופר פופולרית בשנות ה-70 (אפילו נחשבת לאחד מהסמלים של העשור), ועדיין אפשר להשיג אותה, גם בגרסת שרשרת ועגילים. סרטון טיקטוק שהפך לוויראלי במיוחד מגלה שיש גם "צבע מצב רוח" שמתאים לחדר הרחצה, ומחזיק בתכונות דומות.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ההפתעות שמחכות לנו על במת האירוויזיון בליברפול

>> מנקים את הבית עם מגבונים? תפסיקו עם זה

 

הטיקטוקר @robbyepicsauce הוא אושיית רשת ונסיין פופולרי של טיפים שהוא מוצא מכל הסוגים והתחומים. לאחרונה הוא העלה סרטון שמראה חדר רחצה שצבעו הוא וחברה @alispagnola - שהיא גם קולגה לתחביב, בצבע שהם כינו "צבע טבעת מצב רוח". כלל החדר, מלבד הקירות, מכוסה בחומר תרמוכרומי שעובר מחום כהה-שחור לירוק בהיר וכחול בחום.

חומרים תרמוכרומיים הם חומרים שמשנים את צבעם עקב שינוי טמפרטורה ויש להם שני סוגים: חומרים שעשויים מגבישים נוזליים שמשנים את המבנה שלהם בשינוי הטמפרטורה, כמו בטבעת מצב הרוח, וצבענים תרמוכרומיים שמשנים את המבנה המולקולרי שלהם כתוצאה משינוי הטמפרטורות ועל-ידי כך משתנה גם בליעת האור שלהם והם מחזירים אורכי גל שונים של האור.

בסרטון מראה רובי כיצד הוא משנה את צבע השיש, הכיור, הרצפה והאסלה בחדר באמצעות חיכוך עם היד שלו שמעביר את חום הגוף לצבע. הוא גם שפך מים חמים על השיש והרצפה, מה שגרם לתגובה מידית.

@robbyepicsauce My friend @alispagnola ♬ Chill Vibes - Tollan Kim
 

מתוך כעשרה סרטונים שפרסם בעניין, הסרטון של רובי שהפך לוויראלי מכולם (יותר ממיליון צפיות) היה דווקא זה שבו הוא מצמיד את הלחי שלו למכסה האסלה, בהמתנה לראות את ההשפעה של זה על הצבע.

חלק מהמגיבים לסרטונים תהו העוקבים מה נדרשו לעשות רובי ואלי כדי להגיע לתוצאה הזו והעלו שלל ניחושים, אך לא תיארו לעצמם כמה מייגע באמת היה התהליך שהם עברו. בעקבות התהיות והשאלות שלהם העלתה אלי סרטון בחשבון שלה, ובו רואים כיצד הם יצרו חדר אמבטיה מחליף צבעים: קודם כל הם שלפו מהמקום כל דבר שהם רצו לצבוע והביאו אותו לבית המלאכה שלהם לצביעה. הם צבעו את האסלה ועוד כמה פריטים בשחור ואפשרו להם להתייבש לפני שהשתמשו במברשת אוויר חזקה כדי לרסס על מוצר הגביש הנוזלי. ברגע שהכול התייבש הם אטמו בשרף אפוקסי כדי שיהיה בטוח לשימוש, ואז החליטו לצבוע גם את הכיור, השיש והרצפה.

@alispagnola

A toilet that knows how I’m feeling

♬ original sound - Ali Spagnola

 

רוצים לנסות בעצמכם?

רובי ואלי הזמינו את צבע הקסמים הזה באתר solarcolordust.com, תחת השם "liquid crystal mood paint". הטווח שלו נע בין 12 צבעים, כולל אדום, צהוב, ירוק, כחול, ורוד וסגול. צבע אחר יופעל בהתאם לרמת החום שהוא נחשף אליו, בין 15 ל-32 מעלות צלזיוס. באתר יש הוראות מפורטות מה לעשות וממה להימנע בעת השימוש במוצר שלהם, ובין היתר מוסבר שהצבע נועד לשימוש על גבי משטחים שחורים, כלומר לא יוכל להתקיים בחדר רחצה לבן.

החברה מציעה גם מוצרים נוספים, צבעי אבקה המיועדים לצביעה על משטח לבן: "אבק אולטרה תרמי" (ultra thermal dust) שמשתנה בין שני צבעים, עם אפשרויות כמו ורוד וחום, צהוב וירוק, ואפור בהיר ואדום וגם "האבק התרמי המשולש" (triple thermal dust), המשתנה בין שלושה צבעים בהתאם לרמת החום אליו נחשף המוצר.

צבע טבעת מצב רוח (צילום: חשבון הטיקטוק alispagnola@)
צילום: חשבון הטיקטוק alispagnola@