עיצוב הבית
עיצוב הבית

בריכת אינסוף במושב: "כמו להיות בתוך מעיין"

בעלי הבית לא רצו בית יוקרתי מדי או מוזיאוני, אלא בית נוח ומזמין שמתאים לאופי המקום. את ההשראה לתכנון נתנו מבנים חקלאיים ישנים עם סככות; הבריכה בגינה עם הקצה הנעלם ומערכת השחייה נגד הזרם היא פרייסלס

לימור קלר | LIVING | פורסם 10/05/23 07:00  | עודכן 10/05/23 10:01
בריכה כמו בטבע
צילום: ליאור טייטלר

אחרי שנים ארוכות בתל אביב החליטו בני זוג - הוא מעצב תעשייתי והיא סמנכ"לית בחברה מעולם הרכב, לחפש לעצמם משק כדי לבנות בו בית להם ולארבעת ילדיהם המתבגרים. הלוקיישן שנבחר הוא במושב אביאל שליד בנימינה, בית בן מפלס אחד, שישה חדרי שינה, סלון וסטודיו של הבעל המעצב.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ההפתעות שמחכות לנו על במת האירוויזיון בליברפול

>> מנקים את הבית עם מגבונים? תפסיקו עם זה

 

"מקורות ההשראה שלנו היו אסמים ומבנים חקלאיים ישנים עם סככות, שניתן לראות אותם בדרך כלל על כביש עפולה ופרדס חנה", מספרת בעלת הבית. "לא רצינו בית יוקרתי מדי או מוזיאוני, שלא מתאים לאופי המקום, וביקשנו לחיות בבית נוח ומזמין, כזה שחיים בו". 

גודל הבית בגודל 340 מ"ר על משק של דונם וחצי וצורתו כאות רי"ש, כשצלע אחת היא החלל המרכזי וצלע שנייה היא חללים פרטיים. הוא תוכנן על ידי האדריכל ברק טפר ועוצב על ידי מעצבת הפנים לימור פרבר. את הגג, שמתפקד כאותה סככה ממקורות ההשראה - חיצוניותו פח ופנימיותו עץ, תכנן ופיתח בעל הבית בעצמו. מאחר שמדובר במשפחה עם תשוקה לאוכל שמבלה את זמנה בעיקר במטבח, הבקשה הייתה להשאיר אותו גלוי. פינת טלוויזיה ממוקמת בין המטבח לסלון ומרכזת יחד את בני המשפחה וחברים שמגיעים להתארח.

בריכה כמו בטבע - 8
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 7
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 1
צילום: פרטי
בריכה כמו בטבע, ג - 2
צילום: פרטי
בריכה כמו בטבע, ג
צילום: פרטי
בריכה כמו בטבע, ג - 3
צילום: פרטי
בריכה כמו בטבע - 4
צילום: פרטי
 

"הבית מצוי בסביבה פראית וטבעית ועוצב באקלקטיות, עם הידוק מצד אחד וסגנון טבעי וזרוק מצד שני. בחרנו פינת אוכל עם כיסא ב-3,500 שקלים או כורסה ב-10,000 שקלים ואמנות של סיגלית לנדאו, אבל גם כיסא בר מאיקאה ב-150 שקלים, שטיח מיד שנייה או שולחן סלון שקנינו ממשפחה בקריית אתא ב-300 שקל ואני עפה עליו". 

בריכה שמביאה הביתה את הטבע

מבעד לחלונות הבלגיים בסלון מבצבצת גינה פתוחה לנוף של שדות ושטחים חקלאיים, ובמרכזה בריכה אקולוגית אינטימית ומוצלת המוקפת דק וריצוף בטון מוחלק שממשיך את רצפת הבית. "המים קרירים, וכיף לרחוץ בה. תחושה כמו להיות בתוך מעיין", אומרת בעלת הבית. הבריכה, שתוכננה על ידי ניר בלושטיין מ"כמו בטבע", היא בריכת גלישה שקו המים שלה נמצא בקו אפס עם הקצה והמים נשפכים ממנה לתעלה ויוצרים "קצה נעלם" לנוף האינסופי. גודלה 3X6 מטרים והיא עשויה מבטון, חיפוי הפנים שלה פסיפס עם גוון ירוק שמעניק לה את גוון המים המיוחד, ויש לה כיסוי תריס שחור להגנה מעלים ואבק וגם מחשיפה ממושכת לשמש, שעלולה להיות זרז להתפתחות אצות. "זוהי בריכה שמבוססת על מערכת גלישה מפאה אחת, ומותקנת בה מערכת שחייה נגד הזרם", מסביר בלושטיין. "הם יכולים לשחות בה ללא משקפת, ומי הבריכה משמשים כמקור להשקיית הנחלה שמסביב לבית, כשבני הבית מתחזקים אותה בעצמם". "כמו את כל המשק", מוסיפה בעלת הבית, "זה המון עבודה, אבל אנחנו אנשי עשייה ואוהבים את זה ואת הבית כולו". מחירה של מערכת הסינון לבריכה שפיתחו בחברה כ-50 אלף שקל. הבנייה שלה כוללת שלד, חיפוי ומערכות, ועלתה כחצי מיליון שקלים.

בריכה כמו בטבע - 1
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 4
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 5
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 3
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 6
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 9
צילום: ליאור טייטלר
בריכה כמו בטבע - 2
צילום: ליאור טייטלר

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן