עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

שיפוץ לדירת גן ברמת השרון: "לאנשים היה קשה לראות את הפוטנציאל שלה"

הדירה בעלת שני המפלסים באחת השכונות החדשות בעיר הייתה מיועדת להשכרה במשך שנים וסבלה מהזנחה רבה, אבל כל זאת לא הרתיע את בני הזוג שזיהו את הפוטנציאל שלה ורכשו אותה. חצי שנה של שיפוץ מאסיבי והתוצאה המרשימה לפניכם

בטי יעקובסון | LIVING | פורסם 12/10/23 15:00 
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 4
צילום: אורית ארנון

 הדיירים: בני זוג ושלושת בניהם: בן 14, בן 11, ובן 5. האב הוא רו"ח ויזם שיש לו משרד מחוץ לבית, האם רו"ח באחד מהמשרדים המובילים בארץ, ועובדת בצורה היברידית מהבית ומהמשרד.

הדירה: דירת גן עם 2 קומות בבניין בן 14 שנה בשכונה חדשה ברמת השרון על גבול ת"א. במהלך השיפוץ היא הוגדלה לדירת 6 חדרים בשטח 180 מ"ר: קומת כניסה 100 מ"ר, קומת מגורים 80 מ"ר, פלוס גינה בשטח 300 מ"ר. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ניר עוז: חסמה את דלת הממ"ד עם מערוך ודייסון וניצלה

>> גם אם זה לא אסתטי אל תוותרו על הדבר הזה בממ"ד

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 34
צילום: אורית ארנון

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 1
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 5
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 35
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 37
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 7
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 11
צילום: אורית ארנון

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 13
צילום: אורית ארנון

עמדה הרבה זמו למכירה

הדירה הייתה מיועדת להשכרה מיומה הראשון ולכן רמת הגימור בה הייתה בסיסית. במשך שנות השכירות היא לא תוחזקה כלל והייתה במצב מוזנח ביותר, זו כנראה הסיבה לכך שהיא עמדה למכירה במשך זמן רב - לאנשים היה קשה לראות את הפוטנציאל שלה. הדיירים החדשים גרו רוב חייהם בשכירות ורצו להרגיש סוף סוף מקום שירגיש להם בית. הם רצו שכל אחד יוכל למצוא את הפינה שלו ושיהיה מספיק מרחב לכולם, ושיהיה בית מואר שממקסם את הפוטנציאל שלו. באופן ספציפי, האם ביקשה 2 כיורים בחדר רחצה, טלוויזיה במטבח, חדר עבודה בקומת הכניסה ומזווה. האב ביקש טלוויזיה גדולה בסלון מערכת אודיו בחלל הציבורי ובריכת דגים בגינה. 

משך ועלות השיפוץ: 5 חודשי תכנון וכ-6 חודשי ביצוע, שכללו גם את פנים הבית וגם את הגינה. השיפוץ עלה 1.8 מיליון שקלים וכלל: תכנון ועיצוב, בנייה חדשה, עבודת קבלן, תשתיות חדשות, עבודות גבס תקרות מונמכות, בית חכם מערכות אודיו וידאו, סניטריה, ריצוף, פרקט, ריצוף וחיפוי חדרי רחצה, נגרות בכל הבית, אלומיניום חדש בכל החלונות בקומת הכניסה, דלתות חדשות (גם דלת כניסה), חידוש גרם המדרגות וכלל הלבשת הבית.

 

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 38
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 41
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 19
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 20
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 21
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 42
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 43
צילום: אורית ארנון

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 23
צילום: אורית ארנון

לפני השיפוץ היה חלל כפול בסלון ופינת האוכל, והתכנון החדש כלל בניית גלריה כדי לסגור את החלל הזה ולהרוויח עוד שטח. כך חולקו מחדש כל השטחים בקומת המגורים ונוצרה סוויטה ענקית להורים. למעשה כל הבית השתנה מקצה לקצה: למעט העמודים והמדרגות לא נותר בו דבר, כל החלונות של חלל הכניסה הוחלפו, בקומה למטה פתחנו את כל הקומה לחלל ציבורי אחד גדול, המחסן הצמוד הפך לחדר עבודה עם כניסה מהבית.

דלת סודית למזווה במטבח


כשנכנסים לבית החלל הציבורי נפרש לחלוטין משמאל, ומול המדרגות נגרות של מבואת הכניסה - מקום לתליית מעילים, ספסל עם אחסון נעליים ומגירה למפתחות וחשמל להטענת ניידים מול שרותי האורחים. כדי לייצר משהו ייחודי בשרותי האורחים נבחר טאדלק - טיח מרוקאי שהוא פתרון מושלם לגימור ייחודי בחדרים רטובים. ציפינו בחומר זה את הרצפה, התקרה, הקירות ואפילו את משטח הכיור והכיור עצמו. להוספת הטאץ' הוספנו גוף תאורה משתלשל עם קצת צבע ואומנות על הקיר. בסלון ספה פינתית שניתן לנתק ולחבר את חלקיה, עם מגש מובנה כחלק מהספה. לצידה שולחן סלון מזכוכית עם פינות מעוגלות ורגליים מגזעי עץ, משתקפים בזכוכית. מול הספה ארון מדיה מרצפה עד תקרה, עשוי מנגרות שתוכננה בסטודיו. הארון מכיל בחלק התחתון את מערכות המדיה בבית ובחלק העליון מדפים פתוחים לאבזור. הארון מסתיים בחצי עיגול ולא ארון מרובע רגיל, רואים אותו מכל נקודה בחלל הציבורי הוא ממש נותן את הטון העיצובי בחלל. למרות גודלו נבחרו עבורו צבעוניות וחומרים כך שהוא לא ישתלט. מימין לסלון יש פינת רביצה נחמדה עם ספה בעיצוב ייחודי, המיועדת למי שרוצה לקרוא ספר ללא הפרעה של הטלוויזיה. מהסלון רואים את פינת האוכל ומשמאלה המטבח כשאחת הדלתות בו מוביל למזווה. פינת האוכל תוכננה מפלטת שיש על רגלי ברזל, המטבח תוכנן בשני צבעים מנוגדים - לבן לחלק של הארונות ושחור לחלק של האי. כל ציר האוכל נגיש כדי שיהיה נעים וקל לארח: מהמטבח לפינת האוכל, עם יציאה לוויטרינה לכיוון פינת האוכל בגינה.

 

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 45
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 46
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון, ג - 34
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 25
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 8
צילום: אורית ארנון
וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 9
צילום: אורית ארנון

וילה ברמת השרון בטי יעקובסון - 10
צילום: אורית ארנון

גרם המדרגות בדירה חודש לחלוטין והמעקה הוחלף למעקה משולב ברזל ועץ. בקומה השנייה יצרנו ארון במבואה של חלל המגורים ובו אחסון לשואב האבק ונישה עבור תמי 4, כך שמי שירצה כוס מים באמצע הלילה לא צריך לרדת במדרגות למטבח. סוויטת ההורים גדולה ומפנקת עם רהיטים בנגרות אישית, כולל המיטה ושידות הצד. במרכז החלל יש אובייקט נגרות דו צדדי - בצד אחד הטלוויזיה עם נישה, בצד השני פונה לאזור הארונות ומשמש לאחסון בגדים. הנגרות הזו מאפשרת הצנעה לאזור הארונות. אחד הדלתות של הארונות היא למעשה הכניסה לחדר הרחצה הענק בסוויטה, שבו 2 כיורים באזורים נפרדים ומקלחת ענקית עם ספסל מרחף. בקומה השנייה יש עוד סוויטה של אחד הילדים ועוד 2 חדרי ילדים וחדר רחצה כללי עבור שלושתם. 

 

עיצוב פנים: בטי יעקובסון

נגרות ארון מדיה בסלון: תומר פרטוק

 

רשימת מכולת:

* שולחן פינת אוכל, ניסים ארד: 25,000 שקלים
* ארון מדיה בסלון, מלאכת עץ נגרות: 30,000 שקלים
* תאורה בפינת האוכל, אסף וינברום: 4,500 שקלים לאחד

* כלי נוי  Two – M בפינת האוכל:  600 שקלים

* מנורת שרותי אורחים, כלי אור: 2,500 שקלים  

* אומנות על קיר שרותי האורחים, האומנית מאיה מור: 700 שקלים

* ספה בפינת הרביצה, ניסים ארד: 10,000 שקלים

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן