בשנים האחרונות מבינים בעולם הרפואה שחלק מהסיבות העיקריות לתהליך הזדקנות התאים, היחלשות מערכת החיסון וכמובן הנטייה לפתח מחלות כרוניות ומחלות ממאירות קשורות באופן ישיר למצב צבירת הרעלים בגופנו. רבים ממטופלי שואלים אותי: מה זה רעלים? מאיפה הם מגיעים? ואיך ניתן לסלק אותם? האמת היא שהחיים המודרניים במערב מגישים לנו את הרעל על מגש של כסף.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

זה מתחיל באוויר שאנחנו נושמים, שמכיל פיח ועשן מעומס התנועה בכבישים, נמשך לנגזרות של חומרים שנפלטים מארובות המפעלים ואזורי התעשייה, וזה ממשיך עד לעולם תדרים אליו אנחנו חשופים - מהנייד האישי ועד לשדה האנטנות של הספקים הסלולריים, רשתות החשמל, המתח הגבוה מהאינטרנט האלחוטי בבית ועד לקרינה עוצמתית מהסיגנלים של הלוויינים. כך עוד לפני שהספקנו לפקוח את העיניים אנחנו צוברים רעלים שמשבשים את הפעולות החשמליות של כל תא ותא בגופנו ומשבשים לנו את חלוקת התאים ושכפול המטען הגנטי שלנו.

אבל זה לא הכל. שפע של מזונות מעובדים, המכילים חומרי טעם, ריח, מעכבי חמצון, מתפיחים, חומרים משמרים וכמובן בשלל צבעי מאכל שנצברים בגופנו באיברים הפנימיים וברקמות השומן וגורמים לשיבוש תהליכי החיים הטבעי.

וגם חומרי ההדברה והחיטוי לקרקעות הגידולים החקלאיים, הריסוסים שנצברים בפירות ובירקות, האנטיביוטיקה והתרופות שנותנים לבהמות העופות והדגים ששוחים בים המועשר בכספית, מתכות כבדות ומעט נפט, ובמיוחד ההורמונים וחומרי העשרה בהם משתמשים כדי לעודד התפוקה של החלב והביצים  משפיעים ומשבשים את בריאות הגוף.

צבירת הרעלים הללו בגופנו גורמת למגוון של תופעות: בהתחלה מדובר בעייפות ובירידה ברמת האנרגיות, לעיתים מדובר בחוסר שקט נפשי, נרגנות והפרעות ברצף השינה, ובשלב מתקדם ניתן לראות ירדה ברמת הריכוז וזיכרון, הפרעות של מערכת העיכול "מעי רגיז", וצבירה של שומן וכולסטרול וכן עליית הסוכר. במקרים מסוימים אף ניתן לקשור התפרצות של מחלות אוטואימוניות ובמיוחד התפתחותם של גידולים סרטניים. פשוט אפשר לומר שהמצב הבריאותי והנפשי התקין שלנו מושפע באופן ישיר מרמת הרעלים שאנו צוברים במהלך חיינו.

מיץ סלק
במשך היום ניתן לשתות עוד 4-6 כוסות נוספות של מיץ גזר או סלק

הגוף כסנן רעלים

לפני אלפי שנים התפתחה על ידי הקדמונים בסין העתיקה, שחיו בהרמוניה עם הטבע, תורת ניקוי הרעלים הראשונה, שכללה שילוב של צום לניקוי, ביחד עם שימוש בשיקויים של צמחי מרפא ובפורמולות מיוחדות לסיוע בתהליך, כל זאת בשילוב טיפולים בדיקור מחטים "אקופונקטורה" בנקודות אנרגטיות מיוחדות לטיהור הגוף והנפש שיפור הבריאות ואריכות הימים והעצמת "אנרגיית החיים".

הפילוסופיה הסינית מתארת שהאדם מושפע באופן ישיר מעונות השנה, ולפי המחזוריות בטבע עונת האביב מתחילה את מעגל החיים של היקום. הפילוסופיה הסינית משייכת את האביב לכוון המזרח - לאלמנט העץ, אשר משויך לכבד ולכיס המרה. בכתבים הסינים מתואר שהכבד הוא הפילטר של מחזור הדם והרגשות, והוא מסנן את הרעלים מהגף באופן טבעי ובעונת האביב זה הזמן המתאים ביותר לסייע לכבד לנקות את הגוף ולטהר את הנפש על מנת לצמוח באופן הרמוני ואנרגטי ביחד עם הפריחה והצמיחה של הטבע.

עוד ב-mako בריאות:
>> עוול היסטורי: למה לא מתייחסים אל הדגדגן בכבוד הראוי?
>> מחיר היופי: קיבלה שבץ בביקור במספרה
>> כמה אתם משלמים על הפנקייק הזה באימון?

את צום ניקוי הקיסרי צריכים לבצע סביב יום השיא של האביב שהוא ה-21.3. לא רק הסינים גילו את האביב כזמן טוב לניקוי מרעלים אנחנו מנקים את הבית לכבוד חג הפסח ומשנים את התזונה, הנוצרים מתחילים את צום הפסחא אשר בו הם נמנעים ממזונות מהחי בדומה לטבעונות זמנית.

יש לציין כי גוף האדם הינו מכונה עמידה מאוד שמשיבה מלחמה חזרה ובאופן טבעי וגופנו מנקה ופולט רעלים במשך 24 שעות ביממה דרך מערכות הניקוי הטבעיות הכליות שמסננות ממחזור הדם רעלים את עודפי מלחים ומינרלים דרך השתן הכבד שמסנן ומפרק רעלים המעיים שפולטות רעלים דרך היציאות ומערכת ההזעה שמנקה שכבות השומן והעור כל הזמן פולטים עודפים של רעל שנצבר בגוף אבל החיים של ימינו הפיתויים והחשיפה הבלתי נשלטת לטוקסינים הפכה בלתי נשלטת וצריך לבצע צומות ניקוי כדי לסייע לגוף להחלים להתחזק ולהישאר בריא.

ניקוי רעלים אביבי בשיטת הקיסר: כך תעשו את זה

צום הניקוי מבוסס ברובו על מיצים של פירות, ירקות ומעט מזונות מוצקים, אז קחו לעצמכם מסחטת מיצים ובלנדר ולצאת לדרך לניקוי. את צום הקיסר מבצעים 5-7 ימים רצופים ובמשך כל התקופה מומלץ לצרוך כמויות נכבדות של מים מינרלים תה ירוק או תה צמחים.

שקדים  (צילום: istockphoto)
מומלץ לצרוך עד 10 שקדים לא קלויים | צילום: istockphoto

בוקר
בשלושת הימים הראשונים של הצום מתחילים את הבוקר בשתי כוסות מיץ: הכוס הראשונה של סלק או גזר, ניתן להוסיף גם מעט שורש ג'ינג'ר טרי, חצי לימון ואפילו פלפל חריף ירוק קטנטן, ואילו הכוס השנייה צריכה להיות של מיצי ירקות ירוקים כגון: סלרי אמריקאי, מלפפון, כרוב, קולרבי בשילוב עם עלים ירוקים של קייל, מנגולד, פטרוזיליה, תרד וכל סוגי הנבטים הזמינים לכם.

משך היום
במשך היום עד לערב ניתן לשתות עוד 4-6 כוסות נוספות של מיץ גזר או סלק בשילוב עם פירות יער, תפוח או אגס. בכל יום של צום מומלץ לצרוך עד 10 שקדים לא קלויים שהיו מושרים במים קרים למשך לילה או כפית שמן זית, שמן זרעי קנביס, שמן פשתן או שמן קוקוס.

ערב
בערב ניתן להוסיף עוד שייק של חצי ליטר שעשוי בבלנדר או במעבד מזון, מלפפון עם מגוון של עלים ירוקים, בתוספת תפוח או אגס. ביומיים האחרונים של הניקוי ניתן להוסיף לשייק שלוש כפות של שיבולת שועל או של אורז בסמטי מבושל.

* במהלך הצום מומלץ לצרוך מידי יום עד 3 תמרים בשביל האנרגיה לפני כל פעילות גופנית וספורטיבית.

כבר בתחילת הצום בשיטת הקיסר הצהוב ניתן להרגיש שיפור של מצב הרוח, ועלייה ברמת האנרגיות והמרץ מהכמויות הגבוהות של הויטמינים, המינראליים נוגדי החמצון ושפע הפלבנואידים שמצויים במיצי הפירות והירקות וכמובן שבסיום תהליך ניקוי מוצלח מרגישים מצוין וזוכים גם בהפחתת אחוזי השומן בגוף, מורידים משקל עודף, מתחזקים חיסונית ומשמרים את הבריאות.

* הכותב הוא בועז ישעיהו, מומחה ברפואה סינית מודרנית. הקים את מרפאת הקיסר הצהוב -לרפואה סינית, אנטי איג׳ינג ורפואה מונעת. כמו כן, השיק את ליין צמחי המרפא הסינים של הקיסר הצהוב כתחליפים לתרופות מערביות. לטלפון לייעוץ: 03-5015106

>> בטור הקודם: יש לכם יום עצוב? תנסו להתעודד עם איזו אורגזמה טובה