למי אין ימים כאלה שגורמים לנו להצטער על שקמנו מהמיטה בבוקר? נפלנו לשלולית, פספסנו את האוטובוס ושפכנו על עצמנו קפה - וכל זה לפני השעה 8 בבוקר. מה שנותר לנו לעשות עם מצב הרוח הנוראי הזה הוא פשוט לעשות סקס, זה אחד הדברים המעודדים לפי הרפואה הסינית.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מחקרים מראים שעוד בשלבים הראשונים של המשיכה, בזמן שבני הזוג מתקרבים זה לזו לקראת המגע המיני, הם מפרישים לאוויר כמויות גדולות של פרומונים. הפרומונים הם חומרים דמויי הורמונים המופרשים בצורה טבעית מהגוף על מנת למשוך את בני המין השני ובשביל לסמן טריטוריה ולהשרות רוגע. הם נקלטים דרך האף ומשם עוברים למוח, והשפעתם משרה רוגע נפשי ומורידה לחץ בצורה טבעית.

אך לא רק הפרומונים אחראים להורדת הלחץ. כאשר מקיימים יחסי מין ומגיעים לשלב האורגזמה, המוח מפריש נוירוטרנסמיטורים בכמויות גדולות. אלו הן מולקולות כימיות הנמצאות במוח ותפקידן להעביר מידע בין חלקיו השונים. הנוירוטרנסמיטורים משתחררים בתגובה לגירוי כלשהו, כמו גירוי מיני למשל, ונמצאו קשורים בהשפעתם על מצב הרוח של האדם. החומרים המופרשים בעת יחסי מין הם אציטילכולין, אדרנלין ובמיוחד כמויות גבוהות של סרטונין ואוקסיטוצין, והם בעלי אפקט הרגעה על האדם ועל גופו. הם מרפים את שרירי הגוף, מרוממים את מצב הרוח, ומכניסים את האדם לשלווה. 

עוד ב-mako בריאות:
>> שכחו מקלוריות: מה עדיף שוקולד או קרמבו? 
>> משבר האנטיביוטיקה העולמי: מהן סכנות החיידקים העמידים?
>> טראגי: בת 8 אובחנה בסרטן השד 

הרפואה הסינית מתעסקת רבות בקשר שבין קיום יחסי מין והשפעתם על הפגת מתחים. בתחום זה ידוע כי אנשים המקיימים יחסי מין סדירים סובלים פחות מסימפטומים של לחץ וחרדה כגון לחץ דם גבוה, כאבי ראש, כעסים, עצבים ואפילו תופעות קדם ווסתיות. בהתאם לכך, ההמלצה הגורפת של הרפואה הסינית היא קיום סקס לצורך הפגת התופעות הללו.

אישה עם כאב ראש במיטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא היום כי כואב הראש? כן היום כי כואב הראש | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

להסתכל במראה 

על פי הפילוסופיה הסינית, אלמנט העץ מייצג את הכבד וכיס המרה, כשהכבד שולט במערכת העצבים ובמערכת הרגשית שלנו בגוף. האמונה היא שתפקידו האנרגטי של הכבד הוא להיות הפילטר של מערכת הרגשות שלנו. הוא מסנן את הדם מהמתחים וצובר את הכעסים והלחצים שלנו. עם חלוף השנים כשהכבד מגיע לרוויה הוא עלול להגיע להתפרצות שיכולה להוביל לשלל תופעות ומחלות שונות.

אנרגיית הכבד על פי הפילוסופיה הסינית שולטת באזור קדקוד הראש, הוורטקס, בעניים ובראיה זורם במפשעות ובאזורי הגניקולוגיה סביב אברי המין ולכן בכל פעם שאנחנו מקיימים יחסים, אנחנו מניעים את האנרגיה של הכבד ומשחררים את האנרגיה החסומה בחיינו וכך אנו ונרגעים מבחינה נפשית. ואכן, אחת ההמלצות בספרות הקלסית של הקיסר הצהוב היא לקיים יחסי מין מול מראה ואפילו להסתכל במראה בזמן האורגזמה כדי לטפל בבעיות של דיכאון ולשפר את מצב הרוח.

כואב לך הראש היום? סיבה מעולה למין

ישנן לא מעט נשים הנוהגות להשתמש בכאב הראש בתור תירוץ לא לקיים יחסי מין. הרפואה הסינית טוענת שדווקא הטיפול הנכון בזמן כאב ראש הינו קיום יחסי מין סדירים על מנת להניע את האנרגיה של הכבד ולהשיג את הרגיעה ההורמונאלית ולהרגיש טוב יותר באופן מיידי. תנסו את זה, זה בטח לא יזיק.

* הכותב הוא בועז ישעיהו, מומחה ברפואה סינית מודרנית. הקים את מרפאת הקיסר הצהוב -לרפואה סינית, אנטי איג׳ינג ורפואה מונעת. כמו כן, השיק את ליין צמחי המרפא הסינים של הקיסר הצהוב כתחליפים לתרופות מערביות. לייעוץ אישי עם הקיסר הצהוב, טלפון: 03-5015106

>> בטור הקודם: הדרך המושלמת לטיפול בכאבי גב