תיאום מיני מושלם בין בני הזוג מעלה את רמות האנרגיה בקיום יחסי המין. על פי הפילוסופיה והרפואה הסינית, לצורך תיאום מיני, בני הזוג נדרשים להבין את המערכת המינית הפיזיולוגית הן של הגבר והן של האישה, ולדעת מה קורה לכל אחד מהם תוך כדי האקט המיני.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אצל הגבר: התהליך הפיזיולוגי מתחיל בשלב הגירוי, כשדם זורם וממלא את איבר המין, הגבר מגיע לשלב הזקפה והוא יכול להתחיל לקיים יחסי מין. שלב זה נקרא "שלב הפלטו" ממנו הגבר מגיע לנקודת השיא - האורגזמה ופליטת הזרע. אחרי שלב השיא, יורד הגבר חזרה לשלב הלא מגורה שלו.

אצל האישה: להבדיל מגברים, נשים נהנות ממחזוריות מינית שונה. אישה מתחילה את שלב הגירוי כשדם מתחיל לזרום לכיוון החזה והוואגינה וממלא את השפתיים והדגדגן. וכאשר האישה מפרישה נוזלי סיכה ולחלוח היא מוכנה לקיום יחסי מין. בשלב ה"פלטו", בזמן קיום היחסים, האישה מגיעה לנקודת האורגזמה ונשארת בשלב המגורה כך שהיא יכולה להגיע לרצף של אורגזמות במגע מיני אחד. 

מהסיבה הזו חקרו הסינים רבות את הנושא על תיאום שלב השיא המיני בין בני הזוג לאורך זמן. לפי הקלאסיקה הסינית, "התיאום המיני המושלם מייצר עוצמות אנרגטיות מקסימליות, המשמרות את הנעורים ומזינות את מחזור החיים".

לפיכך, בסין העתיקה, קיבלו הגברים והנשים הוראות מדויקות לאימון אישי עוד לפני תחילת קיום יחסי המין. 

הגברים, שהשתמשו בסקס על מנת להפיק אנרגיה, כוח ובריאות הודרכו להפריד את שלב האורגזמה משלב השפיכה כדי להגיע לתיאום מיני עוצמתי ומדויק יותר עם האישה והמשכיות ארוכה יותר ברצף קיום יחסי המין.

מדיטציה (צילום: Katrin Wuertemberger, GettyImages IL)
ואפשר גם לעשות מדיטציה תוך כדי יחסי המין | צילום: Katrin Wuertemberger, GettyImages IL

עוד ב-mako בריאות:
>> משהקים בלי הפסקה? כך תעצרו אותם אחת ולתמיד
>> מתי המציאו את הקונדום? ההיסטוריה של אמצעי המניעה
>> כל מה שרציתם לדעת על פריצות דיסק

מכירים צמח העז החרמנית?

אבל איך באמת עושים את זה? אז ככה: ההדרכה כוללת תרגילי צ'י קונג, המשלבים תנועה ונשימה נכונה, תרגילי חיזוק, כיווץ ושחרור של שרירי השופכה ושרירי פי הטבעת. 

כמו כן, ישנו תרגיל שניתן ליישם בכדי לעכב את תהליך שפיכת הזרע, בזמן שלב האורגזמה: פתיחת העיניים לרווחה, נעילת הלסתות והשיניים, נשימה איטית, וכיווץ שרירי הישבן מעכבים את שלב השפיכה. בנוסף, לחיצה על נקודת הדיקור שנמצאת בין האשכים לפרינאום וצביטה של קצה הפין מעכבת גם היא את שלב השפיכה של הגבר. התרגיל עוזר למנוע מאיבוד נוזל הזרע ומשמר את האנרגיה ונותן יכולת המשכיות לאקט המיני.

נשים, גם אתכן לא קיפחה הרפואה הסינית. את הנשים לימדו לחזק את הגוף ולהכין אותו לקראת קיום יחסי המין בתרגילי נשימה, תנועה ותרגילים לחיזוק רצפת האגן, אזור הפרינאום, צוואר הרחם ושרירי פי הטבעת.  

בנוסף, הודרכו שני המינים בתרגילי מדיטציה ותרגילי ריכוז שנדרשו בזמן קיום יחסי המין על מנת להגיע לשיאים מיניים, ונחקרו צמחי מרפא שונים לצורך הכנת פורמולות לחיזוק ושימור היכולת המינית.

הצמחים הנפוצים מהם ייצרו פורמולות שכאלה היו: צמח סיני שנקרא Epimedii, אך שמו הנפוץ הוא צמח העז החרמנית (שאותו גילו אחרי צפייה בעיזים אוכלים מהצמח בטבע ולאחר מכן רצים לנקבות ומקיימים יחסי מין).

בנוסף, השתמשו בשורש הג'ינסנג, המוכר בכינויו גם "שורש האדם" או "שורש החיים" אשר ידוע בתור אפרודיזיאק ומחזק מיני מובהק. צמח סיני נוסף הוא פולן הדבורים "Bee Pollen" - שעוזר למניעת מחלות ולשימור היכולת המינית והתפקודים המיניים לאורך שנים ומשקם ומחזיר את האנרגיה לגוף לאחר קיום יחסי המין.

כל האימונים, התרגילים והדברים הביאו את הגבר והאישה ליכולות להגיע לעוצמות מיניות בתיאום מושלם והסדרת הבריאות  הצ'י והאנרגיה בכל פעם שקיימו יחסי מין.

עכשיו אתם מבינים מדוע יש מיליארד סינים?

* בועז ישעיהו, מומחה ברפואה סינית מודרנית. הקים את מרפאת הקיסר הצהוב - לרפואה סינית, אנטי איג׳ינג ורפואה מונעת. כמו כן, השיק את ליין צמחי המרפא הסינים של הקיסר הצהוב כתחליפים לתרופות מערביות. לייעוץ אישי עם הקיסר הצהוב, טלפון: 03-5015106

>> בטור הקודם: מרשם לסקס - הנקודות שישפרו את חיי המין שלכם