>> הנה עוד בלינצ'ס מעולים, מתוקים ומלוחים

ארוחת שבועות תמיד נחשבת לארוחה קלה - לא בשרית, עם פשטידות וקישים, פסטות ועוד מאכלי גבינה. ומכאן לכאן, בלינצ'ס הפך לאחד הכוכבים הבולטים של החג. בשביל הלא-הונגרים זו אולי ההזדמנות היחידה בשנה לאכול את החביתיות המגולגלת והממולאת האלו, שהן תמיד הראשונות להתחסל.

>> והנה מתכון חובה לעוגת גבינה של פעם

בלינצ'ס גבינה וצימוקים

נתחיל מהמתכון הכי קלאסי שיש - בלינצ'ס במילוי גבינה מתוקה (הרי שבועות, לא?) עם קינמון וצימוקים. בשביל המון אנשים זה ה-מתכון של שבועות. 

>> למתכון בלינצ'ס גבינה וצימוקים

בלינצ'ס טעימא
בלינצ'ס פטריות. מתכון כמעט כמו של סבתא | צילום: עודד קרני

בלינצ'ס פטריות

עוד קלאסיקה, הפעם מבית סבתא, שאמנם הייתה מכינה את הבלינצ'ס המלוחים האלו עם רוטב משקית, אבל כולם אהבו אותם. המתכון הזה כבר כולל רוטב פטריות אמיתי, והוא טעים לא פחות מהמקור, ואפילו הרבה יותר.

>> למתכון: בלינצ'ס פטריות

בלינצ'ס
בלינצ'ס גבינה ופסיפלורה. אפשר להחליף גם בפרי אחר | צילום: Gabor Izso, Istock

בלינצ'ס במילוי גבינה ופסיפלורה

תודה לאל, יש פסיפלורות אצל הירקן (יש חודשים במהלך השנה שאנחנו בחסך מטורף של הפרי הנהדר הזה) ואפשר להכין את הגרסה הזאת לבלינצ'ס גבינה מתוק. לא מוצאים פסיפלורה? אפשר להשתמש במיץ תפוזים, או אפילו במחית פירות טריים (שטחנתם בעצמכם בבלנדר) כמו תותים או פירות יער. נסו למצוא פירות שקצת ינגדו את הגבינה ולא ייבלעו בתוך הטעם שלה, כמו בננה. 

>> למתכון: בלינצ'ס במילוי גבינה ופסיפלורה

בלינצ'ס שתמיד מצליחים עם רוטב שמנת-פטריות

עוד גרסה של בלינצ'ס מלוח בזיל הזול (באמת, היא אמורה לעלות לכם כ-15 שקלים בלבד). הגרסה הזאת היא לחובבי הבלינצ'ס הריק, שאוהבים לשים בעצמם את המילוי ולשלוט בכמות שלו.

>> למתכון: בלינצ'ס ברוטב פטריות-שמנת

בלינצ'ס במגוון מילויים

מתכון ורסטילי להפליא של זוכת העונה הראשונה של מאסטר שף אינה קראבצקי, עם 4 מילויים ורטבים שונים: רוטב שוקולד פשוט, רוטב ריבה, מילוי ערמונים ומילוי גבינה. ולמה צריך להחליט? אפשר להכין את כולם.

>> למתכון: בלינצ'ס במגוון מילויים

>> כל המתכונים לשבועות