7 השבועות האחרונים כללו לא מעט ידיעות קשות, ביניהן גם כמה סגירות (צפויות יותר וצפויות פחות) של בתי אוכל, אבל למרבה ההפתעה גם כמה פתיחות. בין כל המקומות שנפתחו דווקא בצל המלחמה, יש גם את אלו שנפתחו רגע לפני ה-7.10, כשעוד היינו בתקופת החגים ואיכשהו עברו מתחת לרדאר. כזאת היא ההתרחבות המבורכת של אחד מבתי הקפה האהובים בתל אביב, צ'אצ'וס, שבעליו מתפעלים עכשיו סניף ברחוב גורדון בעיר. 

הצוות המקצועי מגאולה מגיע גם לפה. צ'אצ'וס גורדון (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
הצוות המקצועי מגאולה מגיע גם לפה. צ'אצ'וס גורדון | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
אומנות בקפה הפוך. צ'אצ'וס גאולה (צילום: גיא צמח, יחסי ציבור)
אומנות בקפה הפוך. צ'אצ'וס גאולה | צילום: גיא צמח, יחסי ציבור

צ'אצ'וס הוא בית קפה קטן ומתוק שהוקם ביולי 2021 בפינת גאולה-אלנבי על ידי 4 שותפים שהכירו כשעבדו יחד בבתי קפה בעיר: יובל רעי קורן, דור (דורי) פרנקל, עידן שרעבי וגל זיו. די מהר צ'אצ'וס הפך לנקודת מפגש פופולרית לפרלמנטים, הורים ופעוטות בדרך לגן/מהגן, מדוושים מקצועיים, טובלי חוף גאולה, תיירים והרבה שכנים, ולשמחת תושבי הצפון הישן - המקום החדש כולל יותר מקומות ישיבה ואפילו ידידותי ללפטופים.

כמו בגאולה - תערובות הקפה כאן, שאותן קולים בקפה רות הפתח-תקוואי בכמויות גדולות, כוללות תערובת איטלקית קלאסית לאוהבי האספרסו והטעמים המרירים יותר ואת תערובת הבית, שמתאימה יותר למשקאות קפה מבוססי חלב ובעלת סיומת חמצמצה וטעמים מאוזנים יותר. את הקפה החד זני מכינים לבד בצ'אצ'וס ומשנים אותו בתחלופה גבוהה, שיהיה מעניין ומגוון לקהל שמחפש כוס קפה קצת אחרת בכל ביקור. אגב, מלבד לקפה ספשלטי מגישים כאן גם משקאות מאצ'ה (חמים או קרים).

צ'אצוס. קפה ספשלטי (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
צ'אצוס. קפה ספשלטי | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
וגם משקאות מאצ'ה. צ'אצ'וס גאולה (צילום: גיא צמח, יחסי ציבור)
וגם משקאות מאצ'ה. צ'אצ'וס גאולה | צילום: גיא צמח, יחסי ציבור

עד לא מזמן המאפים שהוצעו לצד הקפה הגיעו ממאפיית fika השוודית (שבעצמה התחדשה עם סניף חדש ברחוב השומר 1 בשוק הכרמל), אבל עכשיו מציעים בצ'אצ'וס שלל מאפים מתוקים ומלוחים מתוצרת מאפיית לחם וחברים התל אביבית וכמו כן מבחר עוגיות ומגדניות מתוצרת ביתית. וכמובן שניתן לרכוש במקום שלל תערובות ואביזרי קפה להכנה ביתית. 

צ'אצ'וס. גורדון 47, תל אביב. שעות פעילות: ראשון-חמישי 07:00-19:00, שישי 07:00-17:00