לאחר תקופה קשה, שבה קרסו לא מעט עסקים ירושלמיים, סוף סוף יש קצת חדשות טובות. מסעדת טופולינו האיטלקית הוותיקה והמוערכת, שפעלה בשוק מחנה יהודה בירושלים ונסגרה בחודש ינואר האחרון, תיפתח מחדש בעוד כשלושה חודשים, בגרסה חדשה תחת השם לוקה ולינו, ברחוב לילנבלום בתל אביב.

>> כבר הורדתם את אפליקציית המתכונים החדשה והשווה שלנו?

טופולינו האינטימית, בבעלות יונה ששון ושי גיני, פעלה בירושלים כעשר שנים - בהתחלה כמסעדה כשרה חלבית ואז ככשרה בשרית - ונחשבה לאחת המסעדות האיטלקיות הבולטות בעיר ואפילו בארץ כולה. גם בתקופה הקשה שעברה על העיר ניסו בני הזוג להמשיך להפעיל את המקום, ולו במתכונת חלקית בלבד, עד שנאלצו לסגור - תוך שהם מצהירים על כוונה לפתוח מחדש בתל אביב.

עוד באוכל טוב:

עכשיו, אחרי חודשים ארוכים של חיפושי מקום, תיפתח לוקה ולינו, הפעם כמסעדה לא כשרה. אמנם אין כוונה להגיש בה בשר לבן, אבל כן יהיו בתפריט מנות של פירות ים, ואותו המטבח יוציא מנות בשריות וחלביות. גם בטופולינו החדשה, כמו בהרבה מאוד מסעדות בימים אלה, יוצב טאבון גדול (ייבוא מאיטליה). הרגשה שלנו - לא ייקח הרבה זמן והמסעדה תחזור, בגרסתה התל אביבית, למעמד הרם שהיה לה בירושלים.

כזכור, טופולינו אינה המסעדה הירושלמית היחידה שהיגרה לתל אביב בעקבות המצב הביטחוני השוחק בירושלים. קדמו לה ראצ'ה הגרוזינית של לילי בן שלום, שנפתחה לפני כמה חודשים בשכונת נווה צדק בתל אביב במקום אחד העם אחד, וגם אמילה רומנה האיטלקית של השף אבירם דותן מהמסעדות הירושלמיות לוצ'נה וג'וי.

לוקה ולינו (לשעבר טופולינו). לילינבלום 20 א, תל אביב. לא כשר.

>> לכל חדשות האוכל