מינסטרונה

כשהתחיל הגשם ביום ראשון כל כך שמחנו שהתחילה עונת המרקים (והנה 15 מתכונים מעולים למרקים), אז כמובן שאנחנו הולכים לפתוח את ארוחת השבת עם קערה קטנה של מינסטרונה: מלא מלא קוביות ומעט פסטה. מי שמעוניין במנה פרווה מוזמן כמובן להשמיט את הפרמזן.

>> למתכון: מרק מינסטרונה

מרק מינסטרונה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מרק מינסטרונה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אורז וסלמון

סלמון הוא כוכב ארוחות השישי שלנו, אבל בגלל שהפעם לא מדובר בארוחה חלבית בה הוא מוגש לעיקרית, נכין מתכון קליל ומהיר של חתיכות סלמון בטריאקי וגזר מגורר עם אורז. חמישה מרכיבים בלבד, חצי שעה הכנה ומנת דג מצוינת לשולחן השבת.

>> למתכון: תבשיל אורז וסלמון מהיר

תבשיל אורז וסלמון מהיר (צילום: siamionau pavel, shutterstock)
תבשיל אורז וסלמון מהיר | צילום: siamionau pavel, shutterstock

סלט קינואה

מתכון לסלט מעולה, מרענן טעים שיגרום גם למי שלרוב נמנעים משימוש בקינואה להתאהב בה. טיפ מכל הלב: את הקינואה עצמה תכינו לפחות שעה לפני התקנת הסלט והחיתוכים, כדי לתת לה את הזמן שלה להתקרר כמו שצריך. בכל זאת, עלים טריים וירקות פריכים צמודים לקינואה חמה עלולים להיות מבאסים.

>> למתכון: סלט קינואה הכי טעים שיש

סלט קינואה (צילום: אמיר מנחם, mako אוכל)
סלט קינואה | צילום: אמיר מנחם, mako אוכל

ממולאים

מתכון מנצח לפלפלים ממולאים מבית היוצר של ג'קי אזולאי המאסטר שפית שלנו. אם יישאר משהו בסיר הם טעימים אפילו יותר יום אחרי, ואם משהו יישאר לראשון ותארזו לכם קופסב למשרד - כולם הולכים לקנא.

>> למתכון: פלפלים ממולאים של ג'קי אזולאי ממאסטר שף

מנת פלפלים ממולאים
מנת פלפלים ממולאים | צילום:

סינבונס

שבלולי קינמון שימלאו את הבית בריח כל כך מטריף, שאפילו השכנים שהסתכסכתם איתם יבואו להתחנף בתקווה לקבל משהו. בשביל גרסה פרווה ממירים את החלב במים ואת החמאה שבבצק בחצי כוס שמן. שימו לב - את החמאה במלית לא להחליף בשמן אלא רק בתחליף חמאה פרווה. 

>> למתכון: סינבונס

סינבון, קרן אגם (צילום: קרן אגם, mako אוכל)
סינמון רולס של קרן אגם | צילום: קרן אגם, mako אוכל