עומר גור, לשעבר איש שייטת 13 (לפי התקשורת האמריקאית), שהפעיל עשרות ישראלים במכירת מוצרי קוסמטיקה, נשפט לשש שנות מאסר וחצי בארה"ב. גור הודה ביולי באשמת סעיפי קשירת קשר להונות את ארה"ב וקשירת קשר להלבנת כספים.

בית המשפט קבע גם כי גור בן ה-36, שהתגורר בראלי, צפון קרולינה, ישלם קנס של 25 אלף דולר והורה על החרמת נכסיו, כולל אאודי Q5 ו-300 אלף דולר במזומן.

עוד ב-mako כסף:

השופט המחוזי ריימונד ג'קסון אמר כי גור היה המנהיג של קנונייה להונות, לשקר ולגנוב. גור קיבל עונש חמור יותר מזה המומלץ בהנחיות הפדרליות, של חמש שנים ו-10 חודשים. החברות של גור העסיקו ישראלים שהגיעו לארה"ב באשרות תיירים ובכך הפרו את חוקי ההגירה.

לפי מסמכי בית המשפט גור התחתן בנישואים פיקטיביים ב-2005 כדי להפוך לאזרח קבע בארה"ב. הוא היה הבעלים או הנשיא של חברות שהפעילו עגלות בקניונים בוירג'יניה, צפון קרולינה, מרילנד, ג'ורג'יה, פנסילבניה, ניו ג'רזי ומיזורי, למכירת מוצרים מים המלח. בין היתר נקראו מפעילות העגלות פרמייר סקינקייר, אורוגולד וסיקרט ספא. כמו כן הפעיל גור עסקים אלה דרך חברה ישראלית בשם רסקו.

לפי מסמכי בית המשפט העסיק גור כ-340 עובדים, כולל 250 שהיו בעלי אשרת תייר בלבד. התובע כתב כי הרווח מהפעילות הלא חוקית הגיע למיליוני דולרים שנשלחו בחלקם לישראל כדי להרחיב את הפעילות, וחלקם הוצאו בארה"ב. להערכתו הרוויחה רסקו 14 מיליון דולר.

עורך דינו של גור, בארי בוס, תאר את גור כגיבור מלחמה, אב לשני ילדים שאינו ראוי לעונש מאסר ממושך. הוא הסביר כי ישראלים רבים מבקשים לעבוד בעגלות כדי להרוויח כסף רב בזמן קצר, וכי גור סיפק להם מגורים, תחבורה ותחושת קהילה. עובדים לשעבר של גור סיפקו לו עדויות אופי מרשימות.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker

כתבות נוספות:
חדשנים ליום אחד: כך תיראה תל אביב ללא מכוניות פרטיות
רכשתם קרקע חקלאית? זה המקרה בו לא תפוצו