גלית לוי - "לאכול להתפלל לאהוב", "השראה יומית" 

אין תמונה
עדיף על ה"חגור גם מאחור" שלנו, לא?

"באופן כללי אני אוהבת לקרוא ספרים על נשים ועל המסעות שהן עוברות. זה ספר על אישה שקמה בבוקר ואומרת לעצמה 'וואלה, אני רוצה לעשות משהו אחר עם החיים שלי'. אני חושבת שתשעים אחוז מהנשים, כולל אני, מרגישות שלפעמים, הן רוצות לעזוב הכל ולצאת לעולם, ולא עושות את זה בגלל המחויבויות, הילדים, העבודה והחיים. התובנות שעוברות על הגיבורה הן מדהימות. עוד ספר שאני קוראת בו יום יום הוא "השראה יומית" של רובין שארמה. זה ספר שמחולק לתאריכים, ובכל יום יש אמרה אחרת שנותנת כיוון וכוח. עשיתי לעצמי מנהג להקדיש לו כמה רגעים בכל יום".

'לאכול, להתפלל, לאהוב' – מסע חיפוש הרפתקני של אליזבת גילברט שעד גיל 30 השיגה הכל, ופתאום הכל התפרק: היא התגרשה מבעלה, ניהלה רומן כושל והחליטה לצאת למסע ברחבי איטליה, הודו ואינדונזיה מתוך מטרה לאכול, להתפלל וגם לאהוב וכך להגיע לאיזון ואהבה עצמית. הוצאת כנרת זמורה ביתן.

'השראה יומית' – ספרו האחרון של רובין שארמה כותב "הנזיר שמכר את הפרארי שלו". הספר מחולק כמו לוח עד המתאים לכל שנה, ומלווה את הקורא בכל יום מימי חייו בעצות וטיפים להשראה טובה עד לניהול חיים שאפשר להתגאות בהם. הוצאת כתר.

שרי גבעתי - "הדרך"

אין תמונה
עדיף על ה"חגור גם מאחור" שלנו, לא?

"אומנם בעברית הרבה יותר כיף לקרוא, אבל לאחרונה אני קוראת רק באנגלית כדי לשפר את השפה. הספר קשה לקריאה, אבל שווה כל מאמץ. הוא פשוט מדהים. לכל מי שכותב זה ספר חובה, כי הוא מפתח את הדמיון. אני התייחסתי אל הספר מבחינה מטפורית. הוא ספר חובה, כי סוף העולם והאפוקליפסה הם בעצם מטאפורה על העולם שלנו."

מבקרי הספרות הגדולים בעולם, הגדירו את "הדרך" של קורמאק מקארתי כיצירת מופת קאנונית והשוו את כתיבתו של מקארתי ב"הדרך" לזו של פוקנר, המינגווי ובקט. מקארתי זכה בפרס פוליצר בשנת 2007  על "הדרך",שתורגם ל 40 שפות וממוקם גבוה ברשימות רבי המכר בעולם. "הדרך" הוא רומן פילוסופי מוסרי, על חמלה, ייאוש, על הרס מוחלט וקיום המאפשרים לאב ובנו לשרוד למרות הנורא מכל. הוצאת מודן.

אביעד קיסוס - "ספר הפרידות הגדול"

אין תמונה
עדיף על ה"חגור גם מאחור" שלנו, לא?

"זה ספר שמתאר דרמה משפחתית שמתרחשת במשך שבעה ימי אבל על דוד שנפטר. מזמן לא קראתי ספר ישראלי שכתוב כל כך טוב, ובעל תובנות מדהימות. זה ספר מצוין ויפה, שלא יוצא לך מהראש ובאמת משאיר חותם. ושאף אחד לא ייתן לעטיפה המכוערת להטעות אותו - הספר שווה קריאה והוא מדהים".

'ספר הפרידות הגדול' מגולל עלילה הנפרשת על שלושה דורות ומציגה את תמונות החיים הישראלים בשיא חריפותם ומצחיקותם, עצבנותם ונהנתנותם.

יגאל שילון -"מילון הסלנג המקיף"

אין תמונה
עדיף על ה"חגור גם מאחור" שלנו, לא?

""הספר הזה הוא פשוט נפלא. הוא כמו מילון של כל המילים שאנחנו מכירים ממקומות שונים בחיים שלנו. מה שיפה בו, שבנוסף על כך שהוא מצחיק, מדהים ובאמת מקיף, הוא גם מאוד שימושי לכל מי שמדבר בעברית ואוהב את השפה."   

מילון הסלנג המקיף של רוביק רוזנטל מציג אוצר מילים עדכני ונרחב של העברית המדוברת והסלנג שלה החל מביטויי שבח, ברכות, קללות, ביטויים מעולם הפשע, סלנג החברה הדתית ועוד.

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: גיא פינס לא עוזב את הוט כל כך מהר, שרי גבעתי משחקת טניס, לטרמן עוקף את קונאן ברייטינג, ארז טל מרוצה ממועדון לילה, גיא לובלצ'יק וחן אהרוני נפגשו לצהריים, שימי תבורי לא מפרגן לבן דניאל ולמירית וקנין יש ג'יפ חדש.