הראל סקעת באירוויזיון 2 (צילום: רויטרס)
יוצא מהארון. הראל סקעת | צילום: רויטרס

הבוקר יהיו לא מעט אנשים שיוכלו לומר לחברים שלהם "אמרתי לך", ויהיו כאלה שהלסת שלהם תישמט כלפי מטה. הזמר הראל סקעת, שהשמועות על נטיותיו המיניות התרוצצו במשך שנים, צפוי "לצאת מהארון" בסרט שישודר בערוץ 2 ולהכריז על נטיותיו ההומוסקסואליות, אחרי שנים של הסתרה.

"אני מאוד שומר על הפרטיות שלי, אבל אני לא מסתיר שום דבר", יאמר סקעת בסרט. "גם כשיהיה לי בן זוג לא אסתיר אותו בבית ואעשה מה שאני רוצה", יוסיף - כך מדווח הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות", שמצטט גורמים המקורבים להפקת הסרט.

"אני חושב שאלוהים ברא אותי בצורה מסוימת, שאני מאוד אוהב אותה ומאוד שלם איתה", ממשיכים ומספרים המקורבים להפקת הסרט, שעוקב אחרי סקעת עוד מהתקופה בה ייצג את ישראל באירוויזיון.

העיסוק בנטיותיו המיניות של הראל סקעת התגבר לאחרונה, כשהופיע בעצרת הזדהות עם קורבנות הרצח בבר-נוער במלאות שנה לטרגדיה. השתתפותו באירוע עוררה מיני-סערה תקשורתית כשלא עשה באופן גלוי את הקישור הברור בין הופעה בעצרת לבין נטיותיו. אולם בראיון ל- mako אמר סקעת: "הרגשתי מצוין ואני מאוד שמח שעשיתי את זה. אני ממש שמח, זה עשה לי ממש ממש טוב, בתור בן אדם בעיקר. הייתי עושה את זה גם עוד עשרים פעם".

לא מנצל את המהלך כדי לקדם אלבום חדש

המהלך הנוכחי של סקעת מגיע אחרי שנים בהן הדפו הוא ומנהליו ויחצניו כל שמועה וניסיון "להוציא אותו מהארון בכוח". אולם יש לציין כי בניגוד לאמנים אחרים כמו יהודה פוליקר, עברי לידר, קורין אלאל ואמיר פיי גוטמן, בוחר סקעת להתוודות על נטיותיו שלא בצמוד להוצאת אלבום חדש וכחלק ממסע יחסי ציבור מתוקשר היטב שנועד לקדם דיסק.

הראל סקעת פרץ לחיים הציבוריים כפיינליסט גמר העונה השנייה של "כוכב נולד", בו הפסיד במפתיע להראל מויאל. באותה עונה ביצע שורת קאברים זכורים כמו "הנני כאן", "עודני ילד" ו"בתוך".

כשנה לאחר מכן הוציא סקעת אלבום סולו ראשון שהגיע למעמד "אלבום פלטינה". האלבום, שנשא את שמו, כלל להיטים רבים, כמו "כל הציפורים" ו"משהו ממני". ביניהם כמובן גם שיר האהבה לאישה "ואת", שחיברה קרן פלס. השיר נבחר ל"שיר השנה" ודחף את סקעת למעמד "זמר השנה".

כמו כן הופיע הראל סקעת בתפקיד יצחק רבין במחזמר על חייו. בהמשך הסתכסך עם חברת התקליטים "הד ארצי", סכסוך שהוביל להשעייתו מהקלטות למשך כשנה בצו בית משפט.

אולם משהסתיים הסכסוך המשפטי הוציא סקעת אלבום שני וכאמור אף ייצג את ישראל באירוויזיון בשנה האחרונה עם השיר "מילים". מאז הוא עסוק בעבודה על אלבומו השלישי ובמקביל מקדם קריירה בחו"ל.

>> נינט בת 27; אייל גולן ראשון במצעד ההשמעות; ארז לב ארי נגד ש"ס: "אני דתי ושמאלני"