מינכן
מינכן. לגור עם אנשים כמוך | צילום: Paii VeGa, Shutterstock

מקום 104: תל אביב

איכות חיים, מושג חמקמק וערמומי שגורם לאנשים לקרוא ספרי עזרה עצמית ולטפח אדנית תבלין. לפי המדרג השנתי של הערים עם איכות החיים הטובה בעולם, כדאי לכם לגור בוינה או, לחילופין, בציריך. גם אוקלנד, וונקובר ומינכן בחמישייה הראשונה. ומה זה אומר? שאלו הערים שבהן תהנו מיציבות פוליטית, שיעורי פשיעה נמוכים, שירותי רפואה יעילים ומדדי זיהום אויר תקינים. הכל כמובן יופמיזם להבטחה שהסיכויים לכך שהומלסים יתנפלו עליכם ברחוב וינסו ללקק לכם את היד, נמוכים עד לא קיימים. ומה עוד משותף לכל הערים ברשימה הזאת? הן משעממות לאללה. המחשבה עליהן משרה תנומה, השהות בהן מעוררת אדישות, אם תיקלעו אליהן בקונקשן לא תטרחו לצאת מהשדה.

בסדר, וינה נחמדה, כולם שם קשישים שמקפידים להפריד את הזבל של עצמם וככל הנראה מחזיקים ילדים במרתף, אבל הייתם מעוניינים לגור בה? וציריך? מי ירצה לעבור אליה שלא למטרת המתת חסד בדיגניטאס? ומינכן? לפי ויקיפדיה, המוטו של העיר הוא "מינכן מחבבת אותך". לא אוהבת, לא שונאת, סתם מחבבת באופן פושר, האחות הקורקטית והאדישה של ברלין. ואוקלנד ניו זילנד? וואו, אתם תקועים בסוף העולם עם כבשה ועכבישים בגודל של מכוניות קטנות, אבל זיהום האויר שם נורא נמוך.

מה לעשות, יציבות פוליטית ושיעורי פשיעה זה חשוב, אבל הם לא המדדים העיקריים לאיכות חיים. אנשים שרוצים לגור בעיר גדולה ומעדיפים את פריז (מקום 37) או ניו יורק (מקום 44) עושים את זה בגלל שאיכות חיים היא גם לגור במקום כיפי ומשוגע ומסעיר שהוא המרכז של דברים. שאולי תדרוך בהן על קקי של כלב או תנשום קצת אגזוזים מפויחים, אבל יקרו לך מספיק דברים מעניינים כדי שזה יהיה שווה את זה. כי לפי מדדי איכות החיים הנוכחיים, נדמה שבראש הרשימה באמת ניצבות הערים שבהן לא יקרה לך שום דבר רע, אבל גם לא שום דבר טוב במיוחד.

 

בורא עולם מטשטש לי את הוודג' באינסטה

עמוד הפייסבוק "צניעות זו מלכות" מפציר בבנות ישראל למחוק את תמנותיהן מהפרופיל, תחת הסלוגן "אני מעדיפה לייק מבורא עולם". אז גם אנחנו רוצים לייקים מבורא עולם, אבל לא רק. הנה עוד כמה דברים שנשמח אם הוא יעשה עבורנו. השם, לטיפולך!

 

עיצוב: סטודיו מאקו, תמונות: Shutterstock

ויצים

אייל גולן יממן גמילה לגילי ארגוב. תחזית: הוא ישתקם, יזכה ב"הישרדות" ואז רוסלנה תקבל את הג'יפ שלו. 

טרנד המניקור החדש: ציפרניים פרוותיות. חיטוט באף עומד להפוך למשימה מאתגרת.

בקופת חולים מכבי לועגים לרוסים. רק שלא יעברו כולם למאוחדת! אה, רגע. 

התגובות החדשות של פייסבוק. קשת רגשות אנושית שלמה במקום הדבר היחידי שבאמת רצינו. כפתור דיסלייק.

פקיד עירייה ספרדי הצליח להעמיד פנים שהוא עובד במשך 14 שנים. הוא נתבע ונקנס במקום לקבל את מה שבאמת מגיע לו - העלאה וקידום.