פייסבוק הודיעה היום (ד') שהיא משיקה את ה"תגובות" (Reactions), לכלל הגולשים, כתחליפים ללייק שעושים על סטטוסים. בנוסף ללייק (שתורגם לעברית כ"אהבתי"), אפשר יהיה לסמן סטטוסים ב"מעולה" ולו אייקון של לב, חחח - אמוג'י צוחק, מדהים - אמוג'י נפעם, עצוב - אימוג'י דומע, וכועס - אימוג'י זעוף וחצי כתום. יתכן שלא תראו את זה מיד בפיד שלכם, כי פייסבוק תשחרר את זה בהדרגה, כפי שעושה בכל שינוי.

תגובות במקום לייקים
תגובות במקום לייקים | איור: Photo by Flash90, פייסבוק

בחצי שנה האחרונה פייסבוק בחנה את האימוג'י החדשים כתגובות לסטטוסים אצל גולשים נבחרים, כאשר לפני כן העניין נבחן אצל קבוצות מיקוד, לפי פייסבוק. כעת, סמי קרוג, מנהל מוצר בחברה הודיע שהם יהיו זמינים לכולם, אם כי עדיין בהדרגה. בינתיים, אתם מוזמנים להציץ בהצעות שלנו לתחליפי לייקים.

לייקים בפייסבוק
לייקים בפייסבוק | איור: רחלי רוטנר, NEXTER

השינוי של פייסבוק התעורר בעקבות פניות של גולשים ושל עיתונאים שתהו האם תהיה דרך להביע תגובה שהיא לא חיבה, לסטטוסים מכעיסים או מעציבים, כמו הודעה של גולש פייסבוק שקרוב משפחה שלו מת. בתגובה הכוונה לקליק או הקשה על מסך הסמארטפון כמו ללייק, בלי לכתוב שום דבר.

בפייסבוק אומרים כי התגובות מרחיבות את הלייק. בשביל להגיב במעולה, חחח, או עצוב, ברגע שהאפשרות תיפתח יש להקיש ולהשאיר את האצבע על מסך הסמארטפון, או לעבור עם העכבר מעל הכפתור במחשב. "אנחנו מקווים שתהנו מהתגובות החדשות", כותבים בפייסבוק. כנראה חוץ מעצב, שהנאה כנראה לא המילה הנכונה להצמיד לו.

תגובות במקום לייקים
תגובות במקום לייקים