למדינות המזרח - ואולי בקרוב גם לשאר העולם - יש את וירוס הקורונה, אבל הוליווד? היא נאלצת להתמודד עם חיידק אלים לא פחות - הסרט "קאטס". אחרי שנשחט על ידי המבקרים, יצא מחדש, התרסק בקופות, הפך למושא של תרומה לצדקה ובתחילת השבוע גם זכה למספר שיא של מועמדויות בטקס פרסי "פטל הזהב" (אוסקר לסרטים גרועים) - מגיע סקנדל חדש, למקרה ויש כאלה שעוד לא שבעו מהסרט. 

בטקס האוסקר שנערך בתחילת השבוע, בו - תאמינו או לא - הסרט לא היה מועמד אפילו לפרס אחד, עלו שניים מכוכבי הסרט, רבל ווילסון וג'יימס קורדן, והציגו פרס בעודם מחופשים לדמויותיהם מהסרט, תוך הקפדה על תנועות חתוליות. "בתור חלק מהקאסט של 'קאטס', אף אחד לא יודע להעריך יותר טוב מאתנו את הצורך האפקטים חזותיים מוצלחים", התבדחה ווילסון לפני שהעניקה את הפרס באותו תחום. על פניו נדמה כי מדובר בלא יותר מהפגנת מודעות עצמית חמודה ומשעשעת, אבל במהרה התברר שגם כאן יש כאלה שלא היו מרוצים במיוחד.

מסתבר כי נציגי ה-VET, איגוד אמני האפקטים החזותיים היחיד בתעשיית הבידור, צפו בטקס ופחות אהבו את המחווה של ווילסון וקורדן. "אתמול בערב, בעת הגשת פרס האקדמיה לאפקטים החזותיים הטובים ביותר, בחרו מפיקי הטקס להפוך את האקפטים החזותיים לבדיחה - ולרמוז כי הם הסיבה לביצועים הגרועים של הסרט 'קאטס'", נכתב בהצהרה שפורסמה ביום שני האחרון. אז מי האחראי לכישלון המחפיר של "קאטס"? לפי ההודעה שפורסמה על ידי האיגוד, התמונה ברורה מאוד. "אף אפקט חזותי שבעולם לא יצליח לפצות על סיפור גרוע", נכתב, במה שהיא אולי אחת הביקורות הקשות ביותר שנכתבו על הסרט, ותאמינו לנו שהיו לא מעט כאלה.

חלק גדול מהביקורות שהושמעו כנגד הסרט אכן עסקו בהיבט הוויזואלי שלו, עם טענות הנוגעות לשדיים שמשום מה יש לחתולות בסרט, לגודל הלא עקבי של הדמויות בו (פעם הן בגודל של מזלג, פעם בגודל של פח) או סתם לעובדה שאחת מהחתולות (זו שמגולמת על ידי ווילסון) לובשת בגד גוף מתחת הפרווה שלה. אבל, וכנראה שמדובר באבל חשוב עבור איגוד מסוים, הלעג לו זכה הסרט נגע גם בתחומים אחרים, כמו המחסור בעלילה, המשחק הגרוע או פשוט התחושה הכללית שלא היה מבוגר אחראי בסביבה. ועדת חקירה היא כנראה רק עניין של זמן.