התפרצות הקורונה גרמה ללא מעט נזקים, כשאחד מהם, מינורי ככל שיהיה, הוא העובדה שעבור מעריצי קולנוע רבים, הסרט האחרון שצפו בו (שלא בצפייה ביתית) הוא "קאטס". נדמה שהכל כבר נאמר על הנגיף הקולנועי שהוא הסרט הזה -  שנשחט על ידי המבקרים, כשל בקופות, חזר לחדר העריכה והיה המושא של אתגר עינויים ויראלי - אבל איכשהו, גם יותר מחצי שנה אחרי, הוא עדיין מצליח להפתיע.

המפיק והמלחין המיתולוגי אנדרו לויד ובר, האחראי על המחזמר החתולי שמבוסס על ספרו של טי אס אליוט, כמו גם על מחזות זמר מצליחים אחרים מברודווי כמו "פנטום האופרה" ו"אוויטה", התראיין לאחרונה לסאנדיי טיימס הבריטי והביע את דעתו על הסרט. "הבעיה עם הסרט", הסביר, "הייתה שטום הופר (הבמאי, ר.א) החליט שהוא לא רוצה שמישהו מהמחזמר המקורי יהיה מעורב בזה. כל הדבר הזה היה פשוט מגוחך". 

אנדרו לויד ובר, 2019
היה מעורב בסרט באופן שולי בלבד. אנדרו לויד ובר | צילום: Dia Dipasupil/Getty Images

נראה שאי שביעות הרצון של ובר מופנית בעיקר כלפי הופר, שדווקא הגיע לסרט עם רזומה מפואר הכולל את הסרטים "נאום המלך", "עלובי החיים" ו"הנערה הדנית". המלחין אמנם לא טרח לציין מה היה עושה אחרת, אבל כן ציין כי בעבר מי שהיה אמון על הזכויות להפקה היה סטיבן ספילברג - אך הפרויקט מעולם לא יצא לפועל. אגב, ובר כן היה מעורב בצורה מצומצמת למדי בסרט, שכן השיר המקורי "Beautiful Ghosts", אותו מבצעת בין היתר טיילור סוויפט (המשתתפת בסרט), נכתב על ידי שניהם. 

שירו המקורי של ובר סומן עוד מהרגע הראשון כמועמד ודאי לפרס השיר המקורי הטוב ביותר בטקס האוסקר האחרון, אך בסוף לא זכה למועמדות שכזו. בכלל, "קאטס", סרט בפרופיל גבוה במיוחד מהסוג שהוליווד אוהבת, כלל לא היה מועמד בקטגוריה כלשהי בטקס. איפה הוא כן היה מועמד, אתם שואלים? בטקס פרסי פטל הזהב (The Razzies), אשר מכיר בסרטים הגרועים ביותר של השנה החולפת. "קאטס" היה מועמד לתשעה פרסים בטקס הידוע לשמצה, וזכה בשישה מתוכם, בהם "הסרט הגרוע ביותר", "הבמאי הגרוע ביותר" ואפילו "הזוג הגרוע ביותר", עבור "כל שילוב בין חתולים לכדורי שיער אנושיים".