כשבעלה של ג'וליאנה בודיאנט מפרובולינגו, אינדונזיה, יצא לעבודתו בשוק המקומי, חברו הטוב של הבעל, סלאמת ווידודו, הגיע לביתם במטרה לאנוס אותה – וזו לא הייתה הפעם הראשונה. אבל בפעם הזו הבעל, נאנאנג, שב הביתה במפתיע – וכשגילה את חברו מאיים על אשתו בסכין ותוקף אותה, הוא דקר אותו מספר פעמים במצ'טה עד שמת.

נאנאנג הסגיר עצמו למשטרה לאחר הרצח והוא נמצא כעת במעצר ויועמד לדין על רצח. בהתאם לחוק האינדונזי צפוי לו מאסר עולם - או עונש מוות. חקירת המשטרה העלתה כי סלאמת אנס את ג'וליאנה פעמיים בחודש שקדם לרצח בזמן שנאנאנג לא היה בבית. עם זאת, לדברי החוקרים נאנאנג לא היה מודע לכך טרם הרצח.

ג'וליאנה לאחר הרצח
ג'וליאנה מפונה על ידי המשטרה מהבית לאחר הרצח | צילום: none

נאנאנג במסיבת העיתונאים
מסיבת העיתונאים של נאנאג במשטרת פרובולינגו | צילום: none
באינדונזיה, המדינה המוסלמית המאוכלסת ביותר בעולם, קיימת בעיה עמוקה של אלימות נגד נשים, ותלונות שמוגשות על-ידי נשים נוטות להיסגר במהירות מבלי שהתוקף יועמד לדין. באקלים כזה הנשים האינדונזיות אינן סומכות על מערכת החוק שתגן עליהן, ומקרים רבים של אלימות "נסגרים" בתוך המשפחה.  "בעלי עשה מה שהיה נחוץ כדי להגן עליי ממעשיו הנתעבים של סלאמת", סיפרה האישה, ג'וליאנה, לאתר Detik News, והוסיפה כי היא "עצובה ומבולבלת" בעקבות המעצר של בעלה. "אני אוהבת אותו אפילו יותר עכשיו, הוא היה מוכן להקריב את עצמו למעני", אמרה.

לדברי נאנאנג, הוא אינו מתחרט על הריגתו של סלאמת. במסיבת עיתונאים שקיימה משטרת פרובולינגו, אמר: "למרות שהוא היה חברי הטוב ביותר וסמכתי עליו, הוא אנס את אשתי, ולא פעם אחת אלא שלוש פעמים. הייתי חייב להרוג אותו". הוא גם הסביר כי נהג להסתובב עם מצ'טה לצרכי הגנה עצמית. הבעל ביטל את השמועות לפיהן אשתו וחברו הטוב ניהלו רומן, ואמר כי הוא מאמין לאשתו ויודע כי היא הייתה נאמנה לו.

לנשות אינדונזיה נמאס מהאלימות