דימיטרי ציגנוק (52), תושב רמת גן, שחשוד כי היכה ואנס את אנסטסיה קלין בת ה-52 שבסוף השבוע מתה כתוצאה מפציעתה החמורה, הסגיר את עצמו הבוקר למשטרת רמת גן והועבר למעצר. "לא ברחתי לשום מקום. אני לא עברין. אני חי מקצבת ביטוח לאומי", הסביר ציגנוק לשוטרים, "לא ידעתי שמחפשים אותי בכלל. אני מצטער לשמוע שהיא מתה. לקחתי את זה קשה מאוד. אהבתי אותה מאוד. עמדנו להתחתן".

אתמול נאלץ הצוות הרפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב לקבוע את מותה של אנסטסיה קלין בעקבות זיהום קשה שנגרם ברגלה הימנית. קלין, אזרחית אוקראינית שהגיעה לארץ לפני כמה שנים והתפרנסה בדוחק מעבודות ניקיון, הוכתה על פי החשד על ידי ציגנוק, שניסה לאנוס אותה.

החשוד בתקיפת זוגתו, אנסטסיה קלין
ציגנוק

בעקבות התנגדותה ספגה ממנו מכות קשות, נפלה וספגה מכה קשה ברגלה הימנית. היא נמלטה לבית חבריה שם הסתתרה ממנו אבל מצבה הרפואי הלך והחמיר. קלין, הובהלה לבית החולים איכילוב במצב קשה מאוד וכתוצאה מהזיהום שהתפתח ברגלה הרופאים נאלצו לקטוע חצי מרגלה הימנית. בימים האחרונים מצבה הלך והתדרדר עד שהרופאים נאלצו, כאמור, לקבוע את מותה.

ציגנוק נעצר אך שוחרר למעצר בית. בשבוע שעבר הוא הפר את מעצר הבית, הגיע לבית החולים כשהוא לבוש בבגדי סוהר אבל עובדת סוציאלית שהייתה במקום חשדה בו והמאבטחים בבית החולים מיהרו להזעיק את המשטרה.

לטענת המשטרה, הוא בא "לגמור את העבודה" מחשש שזו תעיד נגדו ותפליל אותו. למרות זאת, החליט בית המשפט לשחררו בשנית למעצר בית לאחר שהכחיש שהתכוון לחסל אותה, אלא הגיע לבית החולים לבקר אותה מתוך דאגה לשלומה.

"לא התחפשתי לשום סוהר", אמר בחקירתו הראשונה, "הבגדים שלי היו מלוכלכים אז לקחתי חולצה ישנה כחולה של חברת אבטחה שהייתה נקיה ואיתה באתי לבקר את אנסטסיה בבית החולים. לא התכוונתי לרצוח אותה. מה פתאום. רק לבקר אותה".

לדבריו, רה להתחתן עם קלין אך היא לא לקחה את הצעתו ברצינות. "היינו בבית, דיברנו על כך שאני רוצה להתחתן איתה. היא לא התלהבה מזה ובשלב מסוים ניגשתי אליה ואמרתי לה שאני רוצה לשכב איתה. היא לא רצתה, אמרה שאני משוגע. דחפה אותי קצת. הייתי עצבני מאוד, אז דחפתי חזק לעבר שולחן הזכוכית. היא נפלה על השולחן. חטפה מכה ברגל, נכנסה לה זכוכית מהשולחן. היא צעקה עלי ועזבה את הדירה. מאז לא שמעתי ממנה כלום. לא היית איתה בקשר".

חוקרי המשטרה קיוו שקלין תתאושש כדי שיוכלו לגבות ממנה עדות מפורטת על מה קרה באותו היום, אך שלשום התבשרו גם הם כי היא הלכה לעולמה.