איכילוב (צילום: באדיבות בית החולים איכילוב)
אנסטסיה בבית החולים | צילום: באדיבות בית החולים איכילוב

סוף עצוב בפרשת האישה שהוכתה לפני כשבועיים על ידי בן זוגה ואושפזה בבית החולים במצב אנוש. אתמול נאלץ הצוות הרפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב לקבוע את מותה של אנסטסיה קלין בת ה-52, בעקבות זיהום קשה שנגרם ברגלה הימנית.

קלין, אזרחית אוקראינית שהגיעה לארץ לפני כמה שנים והתפרנסה בדוחק מעבודות ניקיון, הוכתה על פי החשד על ידי בן זוגה, שניסה לאנוס אותה. בעקבות התנגדותה ספגה ממנו מכות קשות, נפלה וספגה מכה קשה ברגלה הימנית. היא נמלטה לבית חבריה שם הסתתרה ממנו אבל מצבה הרפואי הלך והחמיר. קלין, הובהלה לבית החולים איכילוב במצב קשה מאוד וכתוצאה מהזיהום שהתפתח ברגלה הרופאים נאלצו לקטוע חצי מרגלה הימנית. בימים האחרונים מצבה הלך והתדרדר עד שהרופאים נאלצו, כאמור, לקבוע את מותה.

בן זוגה נעצר אך שוחרר למעצר בית. בשבוע שעבר הוא הפר את מעצר הבית, הגיע לבית החולים כשהוא לבוש בבגדי סוהר אבל עובדת סוציאלית שהייתה במקום חשדה בו והמאבטחים בבית החולים מיהרו להזעיק את המשטרה.

לטענת המשטרה, הוא בא "לגמור את העבודה" מחשש שזו תעיד נגדו ותפליל אותו. למרות זאת, החליט בית המשפט לשחררו בשנית למעצר בית לאחר שהכחיש שהתכוון לחסל אותה, אלא הגיע לבית החולים לבקר אותה מתוך דאגה לשלומה.

חוקרי המשטרה קיוו שקלין תתאושש כדי שיוכלו לגבות ממנה עדות מפורטת על מה קרה באותו היום, אך אתמול התבשרו גם הם כי היא הלכה לעולמה. 

"אנסטסיה שכבה לבדה במשך שבועיים בלי שאף נפש חיה התעניינה בשלומה" נכתב אמש בעמוד הפייסבוק של בית החולים, "המשטרה הצליחה לאתר את משפחתה באוקראינה אך הן הביעו אדישות למצבה. זו אישה שלא מעניינת אף אחד. בערב שבת היא נשמה את נשמתה האחרונה ונפרדה מהעולם מבלי שזכתה לקבל חיבוק אחרון מאדם אהוב. סביבה היו הרופאות, והאחים ושירי העובדת הסוציאלית אומרים לאישה שלא הכירו ולא יודעים עליה דבר שלום אחרון".

במשטרה יבקשו לנתח את גופתה של קלין במכון לרפואה משפטית באבו כביר כדי להבין מה סיבת המוות דבר והאם מותה נגרם עקב המכות שספגה מהחבר. "בגלל שלא ניתן היה לגבות ממנו עדות בכלל כדי להבין מה קרה בינה לבין החבר, רק נתיחת גופתה תסייע לנו להבין מה גרם למותה והאם להגיש כתב אישום בגין רצח או עבירה אחרת נגד החבר. זו פרשה קשה, כואבת אבל אנחנו נגיע לחקר האמת כדי להבין מה גרם למותה של קלין", ציין גורם במשטרה.