יממה לאחר שפורסם כי מלצרית בת 26 מתל אביב הגישה תלונה במשטרה נגד בכיר לשעבר בפוליטיקה על מעשה מגונה בשירותים של מסעדה בעיר, נחשפת עדות נוספת נגד אותו בכיר. 

"זה קרה בנובמבר 2017. מכר עסקי הציע לי שהוא יפגיש ביני לבין אותו בכיר-לשעבר בכדי שיסייע לי עם נטוורקינג לעסק שלי" סיפרה ל-mako ד', אשת שיווק בסוף שנות ה-30 לחייה, "מאוד שמחתי, ידעתי מי זה והבנתי שהוא מאוד יכול לסייע לי, ליצור בשבילי קשרים ברמות מאוד מאוד גבוהות ולסייע לי להגיע לאנשים שאני רוצה להגיע אליהם". לדברי ד', הבכיר יצר איתה קשר בווצאפ והשניים קבעו להיפגש לארוחת ערב. "הוא אמר לי בואי אני מתארח פה בעיר באיזה מלון, אפשר ללכת למסעדה אבל לפני זה בואי ניפגש בלובי לדרינק. אמרתי לו שאני לא מעוניינת ובסוף נפגשנו רק במסעדה".

"לאורך כל הערב הוא התנהג באופן מאוד לא ראוי, סיפר לי סיפורים בעלי אופי מיני, מזג לי עוד ועוד כוסות של יין וניסה לעודד אותי לשתות" היא מספרת, "זה היה מאוד לא ראוי, הנהנתי במבוכה אבל היה לי מאוד לא נעים ואפילו מגעיל. כשהוא לא סיפר סיפורים אישיים ומיניים הוא הראה לי כל מני תמונות שלו עם בכירים וידוענים, התרברב בעסקאות ענק שהוא סגר במיליוני דולרים והבטיח שיכיר לי את כל המי ומי". 

בסוף הערב, כך לפי עדותה של ד', הציע לה הבכיר לעלות לסוויטה שלו ואחרי שסרבה התעקש ללוות אותה במונית לביתה. "הוא אמר לי 'את חייבת לעלות לסוויטה שלי לראות את הנוף מהקומה האחרונה, מקסימום תרדמי אצלי'. עניתי לו שאין מצב. הזמנתי מונית ואיך שהיא הגיע נכנסתי וטרקתי את הדלת כדי שהוא לא יוכל להיכנס אחרי. הוא התחיל לשלוח לי הודעות 'תודה על הזמן. היה לי נעים. העינים שלך תפסו אותי'. הייתה לי תחושה קשה של גועל".

מה ענית לו?
"בשלב הזה החלטתי שאני מוותרת על הקשר איתו גם אם זה אומר להפסיד הזדמנויות עסקיות של מיליונים, אבל יום למחרת הוא כתב לי שוב, הפעם באופן מאוד קורקטי: 'דיברתי עלייך עם בכירה מסויימת והיא רוצה לפגוש אותך'. מאוד לא רציתי לפגוש אותו שוב אבל בגלל שהוא דיבר מאוד קורקטי על משהו מאוד ספציפי אמרתי לעצמי שאני בכל זאת אתן לזה סיכוי, אבל שניפגש בבית קפה מרכזי, הומה אדם, לזמן קצר, רק בשביל העניין העסקי. אחרי שכבר הסכמתי שניפגש הוא ניסה לשכנע אותי שניפגש לארוחת ערב ולזמן ארוך, שוב חזר לטון הלא ענייני וכתב דבירם כמו 'מה? תשאירי אותי בודד?' או 'איך אני בתור מחזר?'".

לצערה של ד', ההתנהלות המינית של הבכיר חזרה על עצמה גם בפגישה הזו: "באיזשהו שלב בשיחה הוא אמר לי 'אני אוהב לעשות עסקים לבד, זה הכי כיף, כמו כשאתה מאונן'. הייתי ממש קפוצה והרגשתי לא בנח. בסוף הפגישה סוף סוף הוא הגיע לעניין שלשמו נפגשנו ואמר לי 'ביום ב' אכיר לך את הבכירה ההיא'. עניתי לו 'באמת?' והוא השיב 'אני לא צריך ללקק לך את איבר המין בשביל זה, אני כן אלקק לך את איבר המין, אבל לא בשביל זה'".

"זה היה השלב שהחלטתי שמספיק. אמרתי לו שאני הולכת, קמתי מהשולחן ויצאתי מבית הקפה. הוא בא אחרי, תפס אותי בכח, חיבק אותי מקדימה וניסה לנשק אותי. הזזתי את הפנים שלי לצדדים וכל הזמן הוא הפנה את הפנים שלו אחרי כדי לנסות לנשק אותי על השפתיים. הייתי בהלם, הצלחתי להשתחרר מהאחיזה שלו וברחתי משם. כמה שעות אחרי זה הוא עוד העיז לכתוב לי 'תודה על הזמן שבילינו' וכשלא עניתי לו הוא כתב לי שוב - 'נעלמת'".

יום למחרת החליטה ד' לשים סוף להיכרות הלא נעימה. "שלחתי לו מייל שאני לא אוכל לפגוש אותו יותר ורק שתדע שכל הדיבורים שלך על זיונים ודברים כאלה גרמו לי להרגיש לא בנח. הוא ענה לי במייל 'למה את לוקחת את זה בצורה כזו?'. התחושה שלי היא שהייתה לו תכנית מאוד מאוד ברורה לגבי ושאין שום סיכוי שהוא לא עשה את זה למישהי אחרת, היה לי ברור שהוא עשה את זה לעוד נשים. כבר אז אמרתי לעצמי, זה היה בשיא של ה-metoo# אם הוא עושה את מה שהוא עושה עכשיו, הוא כנראה חושב שזה בסדר או שהוא לא מבין מה קורה או שלא איכפת לו". 

ליצירת קשר עם הכתבת: liat.barstav@mako.co.il