אין תמונה
לכל סיר יש מכסה. או חתול, או חפץ אחר

נניח והאחות שלכם מודיעה לכם שבשעה טובה היא מתחתנת – אבל עם הכלב שלה, האם הייתם מכחישים כל קשר אליה או דווקא שומרים לבעלה את העצמות בסוף כל ארוחת חג? מסתבר שהשאלה הזו לא כזאת מופרכת: מצאנו כמה דוגמאות למציאות שעולה על כל דמיון בסיפורי חתונות ביזאריות, כמו למשל אישה שהתחתנה עם מגדל או גבר שנשא לאישה את החתולה שלו. לפניכם לקט מוזר במיוחד של חתונות שפשוט אי אפשר להגיד עליהן את הקלישאה "מצא מין את מינו".

הצד של הכלה

רק לפני שבוע קראנו על צ'אן ווי-ין, טיוואנית בת 30, ששמה לה פודרה, צבעה ריסים, לבשה שמלה מקושטת כיסים וחיכתה שיבוא החתן. הוא לא בא, ולטיוואנית הצעירה נשבר לחכות ועוד יותר נשבר לה מהלחץ החברתי ומהציפייה המשפחתית ממנה להתחתן. לכן היא ערכה לעצמה חתונת יחיד מפוארת, עליה היא עדיין מפטפטת בעמוד הפייסבוק שלה, אליו מתקבצים הודפי מוסכמות חברתיות וסרבני חתונות נון-קונפורמיסטים מכל רחבי העולם.

אין תמונה
כדי לא להיות לגמרי פאתט ולשים לעצמי את הטבעת, אמא עזרה לי

אם אין כלה לי אני לי

לי יֶה בן ה-39 אובחן ע"י פסיכולוג כנורמלי; הוא אולי קצת נרקיסיסט, אבל אין לו בעיה פסיכולוגית - קבעה הדיאגנוזה, למרות שבחודש ינואר השנה התחתן הגבר הסיני עם עצמו. כלומר, עם שבלונה מקרטון ועליה תמונה של עצמו בגודל טבעי ובלבוש שמלת כלה אדומה.
למרבה ההפתעה, לא דובר בחתונה חפוזה שתוקתקה בצנעה בכמה דקות, כי אם בחתונה שהתנהלה על פי כל הליכי החתונה הסינית המסורתית. "ההתנהגות שלי אולי נראית מגוחכת", אמר החתן ברגע של מודעות עצמית, "אבל רציתי טקס מסורתי". לי יה אף סחב את זוגתו, והשניים ערכו סיבוב היכרות בין האורחים שסעדו בארוחת החתונה.

אין תמונה
מאוד שלם עם עצמו. לי יֶה והחתן שלו

אני לוקח חתולה זו להיות לי לאישה

מה בדיוק אמורה אמילי מאבו בת ה-29 מגאנה לומר כנגד הטענה ש"כל הגברים כלבים"? בשנה שעברה התחתנה מאבו עם הכלב בן 18 החודשים שברשותה. הגנאית הצעירה אומרת שיצאה עם הרבה גברים, וכולם רצו ממנה רק מין ושיקרו לה. אחרי שהתאהבה בכלב שלה - ומכיוון שכל כלב בא יומו - החליטה להתחתן איתו, והיא מספרת שהוא נאמן ומתייחס אליה בכבוד. משפחתה של הכלה הביעה מורת רוח מהנישואים, ואחי הכלה טען כי זהו "מהלך משוגע בניסיון להילחם בבדידות". ובאשר לשאלת הצאצאים – מאבו אינה מתכוונת ללדת גורים מעורבים. "אני אאמץ ילד", השיבה.

אין תמונה
אתה ידידי הטוב ביותר

הגרסא הגברית לאירוע מגיעה מגרמניה, שם התחתן יואי מיטסרליש, 39, עם ססיליה - החתולה שלו. אחרי עשר שנות מגורים משותפים, הודיע לאחרונה הוטרינר למיטסרליש כי ססיליה גוססת. הגבר הגרמני החליט שלא לזנוח את החתולה בערוב ימיה, ובחר להתחתן איתה. הוא הגיע בטקסידו שחור ומגבעת, היא הגיעה בפרווה שחורה והינומה לבנה. ולא, היא לא "עשתה שפם" לקראת החתונה.

אין תמונה
מה שאני יכול בודאות להגיד על אשתי, זה שהיא חיה במיטה

זה רק אני והכרית שלי

מקרה נוסף של זיווג מוזר התרחש בדרום קוריאה. לי ג'ין-גיו, 28, התאהב מעל הראש ב"טסטרוסה" - דמות מצויירת מסדרת אנימציה יפנית. הקוריאני החליט לממש את האהבה שלו, קנה כרית ענקית ועליה ההדפס של טסטרוסה הבלונדינית בגודל טבעי, והציע לה נישואים. הוא פרש את השתיקה שלה כאות להסכמה, השניים התחתנו ומאז הם צמודים חזק: במסעדה הוא מזמין לשניהם את אותה המנה, וכשהוא לוקח אותה לסיבוב בלונה-פארק הוא מקפיד לחגור לה את חגורת הבטיחות וגם מחבק אותה חזק כשעוברים ושבים נועצים מבטים בחברה ממולאת הנוצות שלו.

אין תמונה
האישה המושלמת: רכה, נינוחה ושתקנית. לי ג'ין-גיו ואישתו

מר וגברת אייפל

חפצון מיני (Object sexuality) היא הפרעה הגורמת ללוקים בה להתאהב, להיקשר רגשית ולפתח מחוייבות כלפי חפץ מסויים. אריקה אייפל היא מייסדת ארגון "המחפצנים" הבינ"ל ודוברת הקהילה, והיא גם קלעית מצטיינת בחץ וקשת ואלופת עולם. למעשה, אריקה כל כך אהבה את החץ והקשת שלה עד שהחבר שלה החל לקנא והחליט להיפרד ממנה, ושם התחיל להירקם הרומן שלה עם חפצים דוממים. בשנת 2004, כשצעדה לתומה בפארק ה"שאן דה מארס" בפריז, נתקלה בבעלה לעתיד: הוא פשוט עמד שם והעלה קורוזיה, ורק הביט עליה מלמעלה. אריקה, 38, התאהבה במגדל אייפל ונישאה לו, וממנו קיבלה גם את שם משפחתה. הגברת אייפל טוענת להיעדר אינטימיות מספקת בין השניים, שכן בעלה הוא מבנה ציבורי, אבל דווקא המרחק הגיאוגרפי – הרי היא באמריקה והוא בפריז –לא מפריע לה. כשהיא שוהה בארצות הברית מחליפה אריקה את חיית הברזל מצרפת במאהב אמריקאי – גשר הזהב בסן-פרנסיסקו.

אין תמונה
הוא צרפתי, גבוה וחזק. גברת ומר אייפל

אין הרבה דגים בים

לא רק מעבר לים: בדצמבר 2005 נערך הדולפינריום באילת לטקס החתונה הצפוי. הכלה, שרון טנדלר, מיליונרית יהודיה מלונדון בת 41, הגיעה אל הפארק הימי לבושה לבן מכף רגל עד ראש. החתן היה סינדי, 35, דולפין מצוי. השניים הכירו לפני 15 שנה כאשר טנדלר, מפיקת מופעי רוק, הגיעה לראשונה לריף הדולפינים באילת ונדלקה על הבחורצ'יק עם הסנפיר. מאז הקפידה המיליונרית היהודיה לבקר את המאהב שלה לעיתים תכופות, עד שהחליטו - כלומר, החליטה - להתחתן. במהלך החתונה טנדלר שרה ורקדה סביב הבריכה, פיטמה את בעלה בסרדינים ובתום ה"טקס" קפצה למים והצטרפה אל היונק הימי למשחה.

>> מוזר: שמלות הכלה ההזויות ביותר בעולם
>> אתם בקטע של חתונה קצת יותר קונבנציונלית? יש לנו איך לעזור לכם