"מה, לפני כל מהלך שאני עושה במיטה אני צריך לבקש אישור?", "היא הזמינה אותי אליה, מה בדיוק היא חשבה שיקרה בינינו?", "היא עשתה לי כזה טיזינג, למה היא ציפתה?" – משפטים בסגנון הזה מזכירים לנו שוב ושוב עד כמה המושג "הסכמה" הוא מונח חמקמק בכל הנוגע ליחסים בין המינים.

גברים טוענים שהם מאוד מבולבלים, ושבכללים החדשים של היום הם לא מצליחים להבין מתי מותר ומתי אסור, מתי בחורה (או גבר) רוצה מגע מיני, מתי אפשר להמשיך ולהתקדם ומתי צריך להפסיק. בלוגרית אחת מאסה בבלבול הזה והחליטה לנסח את הכללים במשל פשוט במיוחד: משל התה, שהפך לוויראלי והופץ במהירות באתרים ברחבי העולם. בחרנו להביא לכם, כשירות לציבור, את המסרים המרכזיים של המשל כאן – בתקווה שהוא יעזור, אולי, לחדד נקודות שהיו (איכשהו) לא ברורות עד עכשיו.

עוד בערוץ הנשים:

אני לגמרי חמה על כוס תה עכשיו

נסו לדמיין שאנחנו לא מדברים על ליזום סקס, אלא על הכנת תה. אם אתה אומר למישהי "היי, בא לך כוס תה?" והיא עונה "וואו, בטירוף! אני לגמרי חמה על כוס תה עכשיו!", אז אתה יודע שהיא רוצה תה.

אם אתה אומר למישהי "היי, בא לך כוס תה?" והיא לא ממש בטוחה שהיא רוצה, אז אתה יכול להכין לה אם אתה רוצה, אבל תכין את עצמך מראש שיש מצב שהיא לא תשתה. ואז, וזה די חשוב, אל תכריח אותה לשתות. היא ממש לא אשמה שטרחת לחינם, זאת לא הבעיה שלה. תתמודד עם זה ואל תעז לצפות ממנה לשתות רק בגלל שהכנת.

אם אתה אומר למישהי "היי, בא לך כוס תה?" והיא אומרת "לא תודה", אז אל תכין לה תה. בכלל. אל תכין לה, אל תכריח אותה לשתות, אל תתעצבן עליה שהיא לא רוצה. היא פשוט לא רוצה, תניח לה.

היא יכולה להגיד "כן בבקשה, תכין לי כמו שלך", אבל אחרי שתכין פתאם להחליט שלא מתאים לה לשתות. נכון שזה מעצבן שטרחת והלכת והכנת לה תה, אבל תזכור שהיא ממש לא חייבת לשתות אותו. אולי קודם היא רצתה תה, ועד שהרתחת מים היא שינתה את דעתה ועכשיו היא כבר לא רוצה. קורה. זכותה, וממש לא זכותך לדרוש ממנה לשתות רק כי הכנת.

בחורה קורבן אונס (צילום: Piotr Marcinski, Istock)
אני הכנתי אז עכשיו את תשתי, יא טיזרית | צילום: Piotr Marcinski, Istock

הפתעה! זה שוב אני עם התה המשובח שלי

אם היא לא בהכרה, אל תכין לה תה. אנשים מחוסרי הכרה לא רוצים תה. אם היא הייתה בהכרה כשהיא אמרה שהיא רוצה תה אבל אחר כך התעלפה, כדאי לך להניח את התה ולבדוק שהיא בסדר. אל תכריח אותה לשתות את התה. נכון שהיא אמרה שהיא רוצה תה, אבל עכשיו היא מחוסרת הכרה ואנשים מחוסרי הכרה, כאמור, לא רוצים תה. אם היא אמרה כן לתה, התחילה לשתות אותו ואז התעלפה לפני שהיא סיימה את הספל, אל תשפוך לה אותו לתוך הגרון.

אם מישהי שתתה איתך תה בעבר, זה לא אומר שהיא רוצה שתכין לה תה כל הזמן. זה לא אומר שהיא רוצה שתפתיע אותה עם כוס תה ותכריח אותה לשתות אותו, או שהיא רוצה להתעורר בבוקר כשאתה מעליה, שופך לה תה לתוך הגרון, רק כי היא רצתה תה אתמול בלילה.

ואם זו נשמעת לכם כמו אנלוגיה טפשית, חשבו עליה רגע. זה ממש ברור שלא נשפוך תה לגרון של אדם מעולף, גם אם לפני מספר דקות הוא התחנן לכוס תה. זה ממש ברור שלא נכריח מישהו לשתות איתנו תה רק כי לפני שבוע העברנו איתו אחלה זמן איכות על כוס תה. אז למה זה כל כך לא ברור ברגע שמדברים על סקס?

זה לא משנה אם זה תה או יחסי מין. הסכמה, זה מה שחשוב.