אישה עם קונדום (צילום: jupiter images)
הבחור לא מוכן אבל את חמה על סקס מוגן? מהיום השליטה בידיים (ובגוף) שלך | צילום: jupiter images
לאחר שלוש שנים של הצלחה מסחררת במכירות באירופה וארה"ב, הגיע הקונדום הנשי גם לישראל. הקונדום משווק על ידי חברת מדיקונסלט, אושר לשימוש על ידי ארגון התרופות העולמי ומשרד הבריאות הישראלי והוא נקרא La Luna. "זהו אמצעי ההגנה היחיד המעביר את השליטה במניעת מחלות והיריון בידי האישה", מספרת ד"ר נגה פורת, יו"ר החברה לרפואת נשים בקהילה. אז מה את אומרת - שנתלבש?

המרוויחות: נשים המקיימות מין מזדמן ונשים ב"סיבוב השני"

אין תמונה
55 שקל ל-3 יחידות. קנית כבר?
הקונדום הוא מעין שרוול דק ושקוף באורך 17 סנטימטרים, המוכנס לנרתיק בין שתיים עד עשרים דקות לפני קיום יחסי מין. ניתן אף להחדירו מספר שעות לפני קיום יחסי מין, על מנת שלא תיפגע הספונטניות המינית. בקצוות השרוול שתי טבעות: אחת היא פנימית ומסייעת להחדירו, והשנייה מכסה את איברי המין החיצוניים ומגנה עליהם ממגע ישיר עם הפין. ניתן להשתמש בו למספר משגלים.

אין מדובר בהמצאה חדשה, כי אם בגרסה משודרגת שכן הקונדום הנשי הראשון הומצא ב-1993. בתחילת דרכו הוא היה עשוי פוליאוריתן, ושתי המגרעות העיקריות שלו היו מחירו היקר והשמעת קולות ציוץ בשל החומר המרעיש ממנו הוא עשוי - כך שכל השכונה ידעה בדיוק מה את עושה. הקונדום הנוכחי עשוי מחומר הנקרא ניטריל, בעל תכונה ייחודית הגורמת לו להגיע לטמפרטורת גוף במהלך קיום יחסי מין. הוא ניתן לשימוש עם חומרי סיכה על בסיס מים או שמן.

"הפריבילגיה הזאת מאפשרת לנו להיות אלה שמחליטות והיא מאוד משמחת אותי כאישה וכרופאה". אומרת פורת. לדבריה, קהל היעד שיהנה במיוחד מבואם של הקונדומים המדוברים הן אותן נשים שמקיימות מין מזדמן.  "מדובר בקבוצה הבעייתית מבחינת ההגנה בפני מחלות. משום שבפועל גברים רבים לא מעוניינים להשתמש בקונדום, בתואנה שנהרסת את תחושת הספונטניות שבסקס המזדמן. כעת יוכלו גם הגברים וגם הנשים ליהנות מסקס מוגן משום הקונדום הנשי איננו לוחץ על הפין והתחושה הרבה יותר נעימה ורכה".

הקבוצה השנייה שתוכל לנצל היטב את הקונדום החדש היא של נשים בנות ארבעים פלוס, בנות 'הסיבוב השני' שהתגרשו וחתמו את פרק א' בחייהן. "במקום לאלץ את הגברים לשים קונדום, הן עושות זאת בעצמן. גברים רבים בגילאים הללו לא מעוניינים להשתמש בקונדום בעיקר משום שהזקפה היא לא מה שהייתה פעם. שימוש בקונדום הנשי אינו מצריך זיקפה מלאה וגם איננו מצריך הסרה מיידית לאחר פליטת הזרע". אחרונות חביבות אלו הרגישות ללטקס, "נשים החוות אלרגיות ורגישויות ללטקס יכולות ליהנות כעת ממין בטוח ממחלות והריון", מסבירה ד"ר פורת.

קונדומים La Luna החלו להמכר ברשתות הפארם: חפיסה בת שלוש יחידות תעלה לכן 55 שקלים.

אז מה את אומרת? את רצה לקנות או תמשיכי לסמוך על הגבר שלך? שתפי אותנו

>> "החזה שלך קטן, אבל לפחות יש לך אחלה תחת": הדברים הכי ביזאריים ששמענו במיטה