את עולם הדייטים הישראלי כולנו מכירים: קצת סווייפ ימינה, קצת "ערה" בשלוש לפנות בוקר – אבל איך נראה עולם הדייטים ואיך נראה סקס במקום כמו יפן, מדינה שמצד אחד היא מאוד מסורתית ומהצד השני מתקדמת טכנולוגית? דיברתי עם כמה צעירות ישראליות שמתגוררות ביפן ושאלתי אותן את השאלות הכי מעניינות.

בניגוד לישראלים, שמרגישים מאוד בנוח לגשת לבן אדם זר ברחוב וליצור איתו דו שיח, וגם - איך נגיד את זה - אין להם שום בעיה לחדור למרחב האישי באותה הזדמנות, ביפן זה נחשב למזלזל ואף חסר כבוד לגשת לבחורה ברחוב ולבקש את מספר הטלפון שלה. היפנים מאוד מכבדים את המרחב האישי של האחר, והרבה מההיכרויות שם נעשות באופן דיגיטלי או במסגרות כאלה או אחרות. "היפנים לרוב מאוד עדינים וביישנים בחיזור שלהם. זה אפילו קצת מתסכל שיוצאים למועדון ולא ממש פוגשים אף אחד", סיפרה לי רוית, שחיה ביפן כשנה וחצי.

הבעת חיבה ואינטימיות פיזית בציבור נחשבים מאוד חריגים ביפן, ועל פי אחת הבנות שגרות שם זה "ממש ממש לא מקובל, אפילו להחזיק ידיים ברחוב זה בעייתי פה". ואם בישראל אנחנו רגילים לראות במועדונים זוגות מרוחים אחד על השני בצד, באמצע, בשירותים – ובעצם בכל מקום, ביפן אין סיכוי שתראו דבר כזה.

ההפתעה: בניגוד לשמרנות של היפנים בכל הנוגע לזוגיות ומיניות בציבור, בין הסדינים נדמה שדווקא הכל מותר. הישראליות שחיות שם סיפרו שזו "ארץ הקינק": הפורנו שם נועז יותר (ומצויר!), ופטיש לכפות רגליים נחשב נורמטיבי מאוד.