בשעה טובה ומוצלחת, הגעת לדייט המיוחל. אחרי שיחת טלפון קצרה שעוררה בך את מידת הוויברציות המבוקשות (שזה לא פחות ולא יותר מדי, בדיוק באמצע), לבשת על עצמך את הדבר הכי סקסי שעדיין שומר על האיזור הנוח (שזה אומר לא מיני ולא מקסי, בדיוק באמצע) ואת כולך אפופה באנרגיות חיוביות (אבל לא מדי, כן?), את כאן ועכשיו. בבית קפה, בבר, על שפת האגם - מה שלא יהיה. השאלה היא מה עושים עכשיו. עבדת כל כך יפה עד כה, איך ממשיכים באותו הקו?

כדאי שתעשי את זה קצר וקולע. את הדייט, כן? תהיי כמובן את. שזה אומר בפשטות: לא לשקר. מצד שני, גם אין צורך לחשוף כל פרט ופרט מחייך בשלב זה. בכל הקשור לרמת השיחה, ותרי על חקירת השב"כ. זה לא באמת חשוב מתי הוא נגמל מחיתולים ומי האחרונה שגרמה לו לבכות. את יכולה ללכת על השאלון המורחב של יאיר לפיד, או לבחור לעצמך שאלות, רק עשי טובה ונסי להיות מקורית. כי שאלות טובות מבטיחות תשובות טובות. ברוב המקרים.

בחור ובחורה אוחזים כוסות יין אדום (צילום: jupiter images)
"תעלי אלי?אני רוצה להראות לך את "חוכמת הבייגלה | צילום: jupiter images
ובכל זאת, כמה טיפים לגבי נושאי שיחה. לדברי הפסיכולוגית איריס סלומון בלום, "אנשים רבים מתוודים שקשה להם לפתח שיחה בדייט ראשון. אלה יכולים להיות גם אנשים מאוד תקשורתיים אבל דווקא כאשר הם מתלהבים מהפרטנר, לפעמים נבלעת להם הלשון". אז הנה כמה רעיונות שלא כדאי לעלות על ההתחלה:
1. לא לדבר הרבה על אקסים - כיוון שהפרטנר לדייט שלך יכול לחשוב שטרם התגברת על קשרים מהעבר.
2. אם כבר דיברת על אקסים, אל תכפישי -   כיוון שהפרטנר החדש יכול לדמיין את עצמו כאדם הבא שתכפישי אותו בפני בני זוג פוטנציאליים אם זה לא יצליח אתכם, וכמובן שזה לא מציג אותך באור חיובי.
3. הכל טוב, אח שלו - זה לא הזמן לדבר על הבעיות בעבודה או על בעיות אחרות, זכרי שאת בפגישה רומנטית ולא בפגישה עם ידיד או עם הפסיכולוג שלך. כמובן שכמו שכבר המלצתי מומלץ מאוד לא לשקר, אך את צריכה להיות חכמה ולסנן חלק מהאינפורמציות שיציגו אותך באור לא הכי אטרקטיבי. אם יש שאלות אישיות מידי מהצד השני את יכולה גם לומר תמיד שכשתכירו טוב יותר או תתקרבו יותר את מבטיחה להיכנס לזה.

אז על מה כן?
נסי למצוא תחום קליל שהוא מכנה משותף וכווני אליו. אפשר לדבר על סרטים ספרים הרצאות, טיולים, תחביבים. אם את מעוניינת בבחור את יכולה לשתול "מלכודות חינניות" בשיחה ולומר למשל - שאת מאוד רוצה לראות את הסרט החדש שיצא עכשיו. ואם הוא בעניין הוא יכול לקפוץ על המציאה. אפשר גם ליזום משחקים קלילים- כגון: איקס עיגול, חי צומח דומם, זה יכול להדליק את התחרותיות אצל הצד השני ולהכניס מתח חיובי לפגישה.

ובכן, שעה חלפה, כוסות הקפה/בירה/יין נלגמו עד תום, והגיע השעה להיפרד. איך עושים את זה? לא מומלץ להזמין את הבחור לביתך בסיום הדייט. כן, אפילו אם שניכם חובבי ג'ז ואת מאוד רוצה להראות לו את אוסף הדיסקים שלך. אגב, כדי להבהיר את הנקודה, לא מומלץ שתקפצי לביתו גם אם הוא מחזיר אותך כדי לתת לך את אותו ספר מצוין שהוא דיבר עליו בפגישה. "הרבה גברים מפרשים עלייה לבית של אחד מהצדדים כהצעה לסקס", אומרת בלום.
"כמו כן, לא מומלץ לקיים את הדייט הראשון בבית שלך או שלו. גם אם לא תרצי לגעת בו במקל וגם אם תשתדלי מאוד לשדר שאת לא בעניין, ישנם גברים שמרוב התלהבות ממך לא יבינו את הרמזים ויתנחלו אצלך בבית".

פספסת את מה שהיה עד כה? לא קרה כלום, את מוזמנת להתחבר ולמצוא אהבה.

רוצה עוד?
סדנת שפת גוף: כך תדעי שהוא פשוט בקטע שלך
אפרופו חיזוקים: רוצה להיראות מיליון דולר? סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי.
גם הבית שלך צריך אהבה: פאנג שואי: מציאת אהבה.

הסרטון צולם בלופט לינקולן