אהבה על הדשא (צילום: jupiter images)
הכל היה פשוט מ-ו-ש-ל-ם- בינינו | צילום: jupiter images

 כמעט לכולנו יש אחד כזה. הוא יכול להיות מיתולוגי ובלתי נשכח, והוא גם יכול להיות יוסי אלפסי מה' 5 ששבר לך את הלב כשרקד סלואו בבר מצווה של צחי בן לולו עם אחותך הגדולה והמדושנת. אבל הוא קיים אי שם. בחור שהיה פעם שלך וגרם לך לפרפר מתחת לחולצה. בחור שלזיכרון שלו יש מטען. איך שלא יהיה, בגאז' של אקס ששיחק לנו עם הלב הוא לא כזה שאפשר להשליך בצד הכביש ולשכוח מקיומו.

"אף אחד כבר לא יאהב אותך כמוהו"

זאת כנראה הסיבה שלא מעט מאיתנו לא מסוגלות להוציא את האקס מהראש גם אחרי תקופה ארוכה של פרידה, מה שגורם לנו לנסות לחזור לסיבוב שני. למה? כי זה הדבר הכי מוכר שיש, כי "אף אחד כבר לא יאהב אותך כמוהו", כי את מתגעגעת לשיחות עם אמא שלו בשבת בבוקר, ולחברים שלו בשישי בערב. יש הרבה סיבות לגעגועים. השאלה היא עד כמה זה נכון לחזור לאהבה הישנה. האם מדובר בצעד אחורה? האם את שוכחת את כל מה שהיה מחורבן ועושה אידיאליזציה לקשר? ובכן, באהבה כמו באהבה – אין חוקים.

אבל כדי שלא תחזרי על אותן טעויות, כדאי שתשאלי את עצמך כמה שאלות לפני שאת חוזרת לכפיות איתו . פנינו לאורלי פרל, מאמנת אישית בתות - תקשורת ותוצאות, כדי לקבל אימון קטן של אהבה. ואגב, אם אנחנו נשמעות קצת רציניות, זה רק כי אנחנו לא רוצות שתהיי כמו ד' – חברה יקרה שחזרה לאקס שלה, וגילתה שהוא סתם שמוק. ועוד קטן.

מה עבד טוב
תשאלי את עצמך באמת ובתמים מה עבד במערכת היחסים הזאת. אילו נקודות חוזקה הביא כל אחד מכם לקשר? מה תרם ומה העצים? מה היה הגורם המרכזי לכל הטוב הזה שהיה ביניכם. האם את באמת חושבת שהוא אדם טוב?

מה לא עבד טוב
מן הסתם, אם התשובות לשאלה הראשונה מסתכמות ב"הוא האדם הכי טוב שהכרתי. הוא נבון, רגיש, סנטימנטלי, מפנק ואוהב, הוא העצים אותי בכל רמ"ח איבריי, לפעמים גם שלוש פעמים בלילה", אז למה לעזאזל זה נגמר? עכשיו תבדקי מה לא עבד במערכת היחסים הזאת: איזה קשיים, דילמות, אכזבות, חילוקי דעות ופערים התעוררו במהלך הזמן? איך נהגתם לפתור משברים? להתמודד עם כעסים ואכזבות? עד כמה הייתה הקשבה נקייה במערכת היחסים? מה את נתת לקשר? מה קיבלת? מה למדת? באיזה מקומות צמחת?

ישר עד הסוף
בדקי האם הכוונות שלכם זהות. האם אתם מתקדמים לאותו כיוון? האם המטרות העתידיות שלכם תואמות? אגב, אל תיבהלי אם את רוצה ילד והוא רוצה כלב. המטרות העתידיות לא בהכרח חייבות להיות זהות, אך חשוב שאתם רואים את עצמך צועדים באותו השביל. אם את רוצה חתונה, והוא תקוע בשלב הטיול לדרום אמריקה, כדאי שתחשבי שוב על כל הסיפור.

נחמד זה עניין של אופי
עם כל הכבוד למראה המצודד של האקס, חשוב שתבדקי גם מה יש לו בפנים. לא למטה, אלא עמוק בפנים. האם יש לו תכונות אישיות שאת מעריכה? האם הוא מעריך את תכונותייך?

ועכשיו מה?
אחרי שענית על השאלות ואת מרגישה די טוב עם עצמך. קחי לך עוד רגע לפני שאת חוזרת לזרועותיו של אהובך משכבר הימים, ונסי להבין – איך היית בוחרת לנהוג כיום? מה היית מתקנת? באיזה מקומות את מזהה שיכולת לפעול בדרך שונה ממה שפעלת עד היום ולהשיג תוצאה מוצלחת יותר?

בחור ובחורה מתווכחים (וידאו WMV: Viatcheslav Dusaleev, Istock)
עד כמה את מוכנה להשקיע במציאת פתרונות יצירתיים? | וידאו WMV: Viatcheslav Dusaleev, Istock

שאלת. ענית. מרוצה? לא? ובכן, זה עוד לא נגמר. עכשיו הגיע שלב הניקוד. העצמי. תני לעצמך ציון מ- 1 עד 10 לגבי כל אחד מהפרמטרים הבאים:

1. עד כמה את חיה כרגע בהרגשת החמצה, שלא נתת הזדמנות ראויה למערכת היחסים ביניכם, שלא הספקת ליישם את כל אפשרויות הפתרונות לדילמות והקשיים שהיו ביניכם.

2. עד כמה את מרגישה שהפרידה היא מחיר כבד מדי לשלם על הקשיים והדילמות שחווית בקשר?

3. עד כמה את מוכנה להשקיע במציאת פתרונות יצירתיים שלא ניסיתם עד כה, או ליצירת דרכים חדשות לגישור על הפערים ביניכם?

4. עד כמה את נחושה בדעתך לתת הזדמנות נוספת לקשר? האם תהיי מוכנה לעשות כל דבר על מנת לחזור לאקס?

 אז נכון שאי אפשר לכמת אהבה, אבל בהחלט אפשר לחשב צעדים: אם נתת לעצמך ציון של 8 וצפונה, את מוזמנת בהחלט לשקול בחיוב את האופציה לחזרה לקשר על מנת לתקן את מה שלא עבד. במידה והציון נמוך מ-8, זה מעיד על חוסר בשלות שלך ותזמון לא טוב לבדיקה מחודשת של הקשר. אם את עדיין לא מצליחה לנתק אותו מהמחשבות שלך, כדאי שתבחני את עצמך בעוד תקופה כדי להעריך את הבשלות והתזמון מחדש. אגב, יש עוד דגים בים.

>> "האקס שלי היה מעולה בזה": ועוד 9 משפטים שלא אומרים לבן זוג