זוג רב באוטו 2 (צילום: Alexey Avdeev, Istock)
את ממש לא חייבת לעלות אליו הביתה | צילום: Alexey Avdeev, Istock

התחלה של מערכת יחסים חדשה היא תקופה בה כל הרגשות שלך מתעצמים. בניגוד לשגרה צפויה וידועה מראש, את הופכת להיות שפוטה של תחושות ורגשות שגורמים לך להרגיש חיה. לצד חיוך שלא יורד לך מהפנים, ביטחון עצמי בנסיקה ותחושה אמיתית שמשהו טוב קורה כאן, יש לא מעט חששות, דילמות ושאלות תמידיות שמעסיקות אותך. החל מהרצון לדבר איתו בכל רגע לצד הרצון לשמור על עצמך "קשה להשגה" וכלה בשאלה: מי אומר קודם "אני אוהב/ת אותך". פנינו לאיריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת חברת "ספיד דייט" שמתעסקת עם הקושיות האלה על בסיס יומי ויש לה תשובות חותכות לכל שאלה.

האם לחכות שהוא יגיד "אני אוהב אותך"?

התשובה: בהחלט כן.
הסיבה:
"הזמן לא משחק כאן תפקיד", מסבירה סולומון. "הגבר הוא הצייד, והוא זה שצריך להיות צעד אחד לפני האישה בקידום הקשר. ברגע שהוא יקבל את הטרף על מגש של כסף, הוא יאבד עניין. בדיוק כמו שהוא אמור לחזר, להזמין, לשלם ולהתקשר אחרי דייט ראשון, הוא זה שצריך לומר ראשון שהוא אוהב. לא מומלץ להגיד ראשונה כי ייתכן שהוא עדיין לא מרגיש ככה, וזה עלול להבהיל ולהלחיץ אותו. אם את מחכה תקופה ארוכה מדי, את יכולה ליזום שיחה על הבעת רגשות שתעלה את הנושא בעקיפין, ואם הוא כבר אומר שהוא אוהב אותך, ואת גם מרגישה ככה, את מוזמן להשיב מיד שגם את".

מתי להזמין אותו אליי או או ללכת אליו?

התשובה: לא בדייט הראשון וגם לא בשני.
הסיבה:
"אם כוונותייך לגבי הקשר רציניות, אני ממליצה לדחות את האירוע ולבלות בחוץ. גם אם חורף וקר, ואתם נפגשתם בבית קפה מתחת לבית שלו, עשי טובה ואל תעלי לראות את 'אוסף הדיסקים' שלו. בקודים של התנהגות בין גבר אישה, היעתרות של אישה לעלות מעידה על נכונות שלה להתקדם מבחינה פיזית. במקום זה, שילווה אותך הביתה, פנקי אותו בנשיקה, ואם יבקש להיכנס, תסבירי שזה יקרה כשיגיע הזמן הנכון עבורך. אם את עדיין לא מוכנה לסקס אבל מעוניינת להעביר ערב ביתי, את יכולה לומר לו את זה".

מתי לשכב איתו?

התשובה: לא בדייטים הראשונים.
הסיבה: "אם את רואה פוטנציאל לקשר רציני – המתיני. לא משנה אם כבר בדייט הראשון יש ניצוצות וזיקוקים והוא אומר לך שאת האישה שלה הוא חיכה. גם אם הלב שלך שבור מהאקס ולא היה לך סקס שנים, אסור לך לשכב איתו בדייטים הראשונים. גברים רבים מתוודים בפניי שכשיש להם סקס זמין ומהיר, ההתלהבות מהבחורה פגה מהר מאחר שהיא הפכה להיות מושגת מוקדם מהמצופה".

מה לעשות אם אני רוצה לראות אותו כל יום וזה מלחיץ אותו?

התשובה: תורידי את מינון הפגישות.
הסיבה:
"ככל שאת תרצי להיפגש יותר הוא יהיה עסוק יותר בלהדוף אותך. מספיק להיפגש גם 3-4 פעמים בשבוע, ולתת לו הזדמנות להתגעגע אלייך. בזמן שאת לא איתו תהיי עסוקה, או לפחות תראי ככה. ככל שתהדפי אותו, התקליט בראשו ישתנה. במקום 'האם אני רוצה אותה?', הוא יתהה 'האם היא רוצה אותי?'. המטרה היא לא לשחק, אלא לתת ספייס. היו לו חיים לפנייך, וזה לא טבעי לדרוש ממנו לפנות את כל זמנו ולהקדיש לזוגיות שלכם. כמו בהרבה דברים, מה שחשוב הוא איכות זמן ביחד, ולא כמות המפגשים.

מה לעשות אם הוא לא קובע דייט מראש, אלא מודיע לי שעה לפני היציאה?

התשובה: אמרי לו שיש לך תוכניות.
הסיבה: "את צריכה להבהיר לו שכמו שאת מכבדת את הזמן שלו את מבקשת שיכבד את הזמן שלך, ומאחר שאת בחורה מתוכננת את לא מוכנה לשבת ולהמתין לאף אחד. אם את מוכנה להיפגש בהתרעות קצרות את נחשבת בעיניו קלה להשגה, מישהי שאפשר לזלזל בזמנה. הכרתי בחורה שסיפרה שאם האקס שלה היה מתקשר אליה באמצע הלילה, היא הייתה נוסעת אליו בכל שעה, ואין ספק שזאת אחת מהסיבות שבגללן הוא נפרד ממנה. תגידי לו שאיתך יהיה ספונטני-מתוכנן, כלומר – תקבעו מתי נפגשים, ושהוא יפתיע אותך דייטים מקוריים, ספונטניים ואף רגישים".

אין תמונה
את ממש לא יכולה לחיות עם הרגלי העישון שלו?
מה לעשות אם את מאוהבת בו וגילית עליו משהו שמאוד מפריע לך?

התשובה: קודם כל לנשום.
הסיבה: במקום להתקשר לכל העולם ולהתייעץ, נסי להסתכל פנימה ולשאול את עצמך אם זה משהו שאת יכולה לחיות איתו. אם התשובה היא 51 אחוז שכן, תני צ'אנס, ותראי האם ההרגלים של חייו (למשל, עישון, אלכוהול, תלות קשה באמא) מפריעים לך או מנוגדים לערכייך ברמה כזאת שיגרמו לך לרצות להיפרד. לנתק יחסים אפשר תמיד, רצוי קודם לבחון את הדברים שלא מוצאים חן בעינייך לעומק ולא לפעול באופן אימפולסיבי".

מתי להיפגש עם ההורים שלו או להפגיש עם שלי?

התשובה: לכי עם הלב שלך.
הסיבה: "בגדול – מקובל להביא את בן הזוג להורים כשיודעים שזה לא מישהו חולף בחייך שמחר ייעלם. עם זאת, רק את מכירה את משפחתך. אם אין לחץ שתתחתני בקרוב ולא מייחסים חשיבות יתרה למפגש, את יכולה להביא אותו בשלבים מוקדמים. מה שכן, הזמיני אותו כשתרגישי בנוח ולא ממקום של לחץ. אם הוא כבר הזמין, זה לא אומר שגם את צריכה. אם הוא הציע לך לפגוש את הוריו, קבלי את ההזמנה בברכה. את עשויה להכיר צדדים חדשים שלו, אבל אם זה מכניס אותך להיסטריה, אפשר בהחלט לחכות.

האם ללכת לחברים שלו? איך אדע שהוא לא רוצה רק להציג אותי לראווה?

התשובה: מומלץ לפגוש את החברים בתחילת הקשר.
הסיבה: "מפגש עם חברים יעזור לך להכיר אותו יותר טוב, לראות צדדים נוספים שלו, לשמוע עליו סיפורים ולהבין איך הוא מתייחס אליהם והם אליו, ואיך הוא מתייחס אלייך בחברה. מצד שני, אם הוא ביקש ממך לבוא בשמלה הכי נוצצת שלך למפגש חברתי כבר ביום הראשון או השני להכרות – קחי בחשבון שחלק מהביקור הוא להציג את ה'תכשיט' החדש, ואת בהחלט יכולה לומר שאת מעדיפה להכיר אותו טוב יותר באחד על אחת.

מטייל (צילום: Monkey Business Images, Istock)
הוא בעניין של טראקים בסופ"ש ואת רק רוצה לנוח? | צילום: Monkey Business Images, Istock

בסופ"ש הוא אוהב לצאת לטיולים ואת מעדיפה להישאר להיפגש עם משפחה וחברים, מה לעשות?

התשובה: נסי להגיע לפשרה.
הסיבה: "הבסיס לכל מערכת יחסים טובה היא תקשורת טובה. לכן מומלץ לדבר על הדברים ברצינות. תעלי את ההבדלים ביניכם בהעדפות, ומצאי את דרך האמצע. למשל, פעם בשבועיים טיול ופעם בשבועיים סופ"ש ביתי. עוד פתרון: לא חייבים לעשות הכל ביחד. אחת לכמה זמן הוא יכול לצאת לטיול לבד או עם חברים בעוד שאת תיהני ממפגשים שלך. יש יתרון לגעגועים, וכשכל אחד שומר על הפינה שלו והתחביבים שלו, כך לכל אחד יש עולם עשיר משלו והוא לא מוותר על דברים שעקרוניים לו בשביל השני. הכי לא מומלץ לערום תסכולים מתחת לשטיח – הדברים יכולים להשתחרר בסוף כמו קפיץ, ועלולים להגיע לריב, להאשמות הדדיות ולהתחשבנות מיותרת.

יש לך שאלות, הרהורים, דילמות לגבי זוגיות? את מוזמנת לפנות אלינו ונדאג לפתרונות!

>> כך תדעי אם הגבר שלך משקר לך