סאדו מאזו (צילום: AarStudio, Istock)
בבוקר פרלקיטה, בערב חיה רעה. הג'וב הסודי של אלישה סמית' | צילום: AarStudio, Istock

"דוקטור ג'קיל ומר הייד" - הגרסה הנשית: בשעות היום אלישה סמית' בת ה-36 היא עורכת דין מכובדת במשרד התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אך בלילה היא משנה את עורה ל"אלישה ספארק"- מלכה דומיננטית המצליפה באנשים. האמת אודות הג'וב השני של הגברת התגלתה ב-5 באוגוסט, בעקבות סדרת תמונות שהתרוצצה ברשת, בהן נראית הפרקליטה עם חברתה להצלפה, ג'יד ויקסן. בתמונה המפלילה מבין כולן, סמית' לבושה בקוד הפורמאלי לאירועי הסאדו מאזו - בגדי לטקס צמודים בתוספת קישוטי לבבות, ומתחת לתמונה נוסף מלל הנוגע לחומר סיכה. לא בדיוק מה שציפיתם מבחורה מגוהצת ומחויטת ממשרד התובע הכללי של מדינת ניו יורק.

מעובדת מצטיינת לחתולת מין סוררת

ההתחלה של גברת סמית' הייתה שונה לגמרי. לפני כשלוש שנים קיבלה תשבוחות מהתובע הכללי כאשר השיגה הסדר של 5 ביליון דולר מ"בנק אוף אמריקה" (Bank of America) ואחרים בתיק הונאה מפורסם. אך במקרה הנוכחי תדמיתה הפכה להרבה פחות חיובית. משרד התובע הכללי השעה את העובדת אך מסרב לשחרר פרטים אודות החקירה.

מכיוון שמדובר בתיק סגור שלא מנדב יותר מדי אינפורמציה, מתחילות כבר הספוקצליות: יש הטוענים כי הסיבה להשעייתה של סמית' לא בהכרח קשורה לאורח חייה השובב, כי אם לעובדה שעברה על דרישת המשרד הקובעת שכל עובד מחויב ליידע על עבודות נוספות בהן הוא מרוויח מעל 1,000 דולר בחודש. יה רייט. כאילו מה שבאמת כל כך צורם בסיפור הזה הוא גובה ההכנסה הצדדית של הגברת. איך שלא יהיה, מדובר ביחסי ציבור מאוד מחורבנים למשרד התובע.

ואם נזרום לרגע עם הספוקצליה המגוחכת  - אז לפי החוק היבש ועל פי מקורות מעולם הסאדו, מקובל לשלם למופיעים באירועי ומסיבות פטיש סכומים נאים. יש להניח שכאלה אשר עולים בהרבה על 1,000 דולר. אך האם סמית' עושה זאת למען הביזנס או הפלז'ר? כנראה שעבור שניהם. עם משכורת של 80,000 דולר בשנה בעבודתה המכובדת והחשובה - לא נראה לנו שממש בוער לה להשיג הכנסה נוספת, אבל אולי מה שכן בוער בה הוא להוציא קיטור. רק שבמקום ללכת לשיעור קיקבוקסינג, סמית' מפיגה לחצים בדרכים לא קונבנציונליות.

עתיד הקריירה של סמית' איננו ידוע כרגע, אבל אנחנו יכולות לשים כסף שהתחביבים שמחזיקים עובדים אחרים במשרד לא פחות שובבים. בינינו, כשגבר מתחיל, שורק או מטריד בחורות בפינות הקפה באופן פומבי - הרי שזה כבר מזמן הפך לסוג של "בוקר טוב" שלא מייחסים לו הרבה חשיבות. שלא לדבר על אנשי ציבור מאוד מוכרים שעושים הרבה דברים הרבה פחות מקובלים, ועדיין מצליחים לשמור על הג'וב שלהם (מי אמר בלי קלינטון ולא קיבל השעייה?).

כעת השאלה הגדולה היא למה לעשות כזה עליהום לגברת סמית'? בין אם היא משחקת טאקי, רוקדת זומבה או מצליפה בגברים ונשים בשעות הערב המאוחרות, מה שחשוב שהיא קמה בבוקר לאחר מכן וסוגרת דילים של ביליוני דולרים במקצועיות מופלאה.

מה דעתך: האם ההשעייה של גברת סמית' מוצדקת או שמא מדובר בצביעות?

>> אחותי אל תשאלי: דברים שנשים לא מדברות עליהם