עם כל הכבוד לחוויות הנחמדות שצברתי עד כה, המציאות של חיי לא ממש השתנתה (ואני עוד מתעלמת כאן מענייני המלחמה, בהחלט חתיכת התעלמות). כך שהגיע הזמן לפנות לאמצעים דרסטיים יותר. אני משיגה טלפון מלווה בהמלצה חמה של רינה אחת, שחולשת על תחומים מיסטיים נרחבים.
"איזה טיפול היית רוצה לעבור?" היא שואלת אותי כשאנחנו משוחחות בטלפון.
"מממ... מה יש לך?" אני עונה.
"דמיון מודרך, טיפולים אנרגטיים, שחזור גלגולים, תקשור עם מלאכים..."
"סטופ! תקשור עם מלאכים נשמע לי בדיוק מה שאני צריכה".
"בסדר גמור", היא אומרת, "אבל אני מיידעת אותך מראש, אי אפשר לדעת מי יגיע". אמאל'ה.

עוד בערוץ הנשים:

אז קבענו, וכמה ימים לאחר מכן הייתי בדרך לקליניקה של רינה לויט ברמת אביב, כדי להתוודע אל המלאך או המלאכים שיחליטו להגיע. אם לפגוש מישהו חדש זה מסקרן ומרגש/מלחיץ, הרי במקרה הזה ההתרגשות היא כפולה ומכופלת. לא רק רינה לויט, אלא גם מלאך או מלאכית, או כמה מהם. כמו בליינד דייט מרובה משתתפים.

אני מקווה שהיא לא קוראת מחשבות. אני מדמיינת בדרך איזו סיטואציה מ"דם אמיתי", רואה לנגד עיני את סוקי סטקהאוס שומעת בעל כורחה את כל השטויות שעוברות לאנשים בראש. רק שעכשיו מדובר בראש שלי, ואני לא בטוחה שאני מוכנה לחלוק את השטויות האלה עם מלאכים שאני לא מכירה. ואולי הם ממש חסרי טקט, ויצעקו עלי פתאום שאכלתי יותר מדי בצל בצהריים. זאת לא אשמתי שהציפו לי את הסלט בבצל בקפטריה, הם חייבים להבין את זה.

העולם הוא אישה פולנייה

רינה לויט מתגלה כבחורה מתוקה להפליא, רחוקה מלהיות טיפוסית הזויה באיזושהי צורה. היא סיפרה לי איך הכל התחיל, כשסבתא רבתא שלה, שלא הכירה מעולם ושנפטרה בברית המועצות, היתה מופיעה מולה ומדברת ברוסית. היא חשבה שהיא הוזה, ובאחת הפעמים הסבתא הראתה לה סרט על החיים שלה, ורינה באה לאמא שלה וסיפרה לה, וכל מה שהיה בסרט הזה אכן קרה. אז היא התחילה ללמוד אצל ירון זפרן במכללה ללימודים רוחניים, ואחר כך גם לימדה שם במשך שנה.

רינה לויט (צילום: יהודית בסקין גמליאל מצילום מאמא סטודיו)
רינה לויט. מתוקה להפליא | צילום: יהודית בסקין גמליאל מצילום מאמא סטודיו

היא הסבירה לי שהתקשור בדרך כלל מציף אינפורמציה שאנחנו כבר יודעים ומתעסקים איתה. שהיא עוזרת לאנשים להתחבר לאינטואיציות שלהם ולקבל בעצמם את הבחירות שלהם, להבין את הדפוסים שהם משחזרים, רק שבניגוד לפסיכולוגיה, זה לא תהליך שלוקח שנים. שהיא לא מתעסקת בעתיד ומאמינה שהכל פתוח ודברים משתנים כל הזמן. היא הרגיעה אותי בקשר לפחדי הסוקי סטקהאוס שלי, שהיא אינה נכנסת לשום מקום בלי רשות, והזהירה שלפעמים השפה שלה בתקשור משתנה לשפה ארכאית או תנ"כית או בחרוזים ושהיא עצמה לא ממש זוכרת אחר כך מה נאמר.

לאחר מכן התגלגלה השיחה לעומקם של גלגולים. רינה הסבירה שמישהו שהיה אבא שלך יכול להיות המאהב שלך בגלגול אחר (איווווו), שהנשמה באה לתקופה קצרצרה מבחינתה ומוכנה להתנסות בהכל, גם בחוויות קשות ושליליות, וכי בגדול העולם הוא אישה פולנייה – הוא בא להגיד "אמרתי לך". כלומר, האמונות שלנו מגשימות את עצמן, אפילו האמונות שלנו כעם. אם העם היהודי גאה על שהוא מצליח לשרוד, זה אומר שאנחנו כעם גם מזמנים לעצמנו חוויות כאלה ושזאת האמונה שמנהלת אותנו. עברנו את פרעה נעבור גם את זה. על הפנים.

ואז היא עצמה עיניים והתחברה, כאילו היתה מכשיר חשמלי, והתחילה לדקלם: "ברוכה אל זה החדר וברוכות כוונותייך. נרשמים הדברים בעבורך ומיועדים הם כרגע רק לאוזנייך. נדרש זמן רב זה בואך, ומתחבר הוא לחיפוש שטמון זמן רב באמתחתך. נדרש האומץ לחשוף פנימה עצמותייך, נדרש הכוח לא רק לשמוע, לא רק לרשום או לאסוף, אלא להעז ולעשות את שבמחשבותייך. בלבול רב באמתחתך ונוגע הוא ולא נוגע במגוון תחומים הנמצאים בכף ידך. נוגע הוא זוגיותך, נוגע הוא המימוש, האם הגיע הוא או לא הגיע, ומה הוא ייעודך".

הדקלום המשיך דקות ארוכות, כמו כתב חידה ב"מחפשים את המטמון", ונגע בלא מעט תחומים בחיי שמיד אתמצת, בתקווה שהמלאכים לא ייקחו את "רק לאוזנייך" באופן מילולי מדי, כי בכל זאת, העבודה שלי היא לחלוק איתכם את המסע שלי ואנחנו כבר די מיודדים, נכון?

לב מעופף (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אהבת אמת בדרך | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הם ביקשו ממני לקרוא דברים ישנים שכתבתי ושכתבו לי ולזרוק את כל מה שפוצע את הלב וממלא אותו בתוגה גדולה (לא בטוח שאני יכולה); לא להסתפק בפירורים ובקרומים ולפתוח את הדלת לשפע (פ-תו-ח!); לא לפקפק בכך שאהבת אמת נמצאת כאן עבורי (יש!); לראות שאני יפה וראויה ומושלמת ומבינה דקויות ורגישויות (בבקשה תמשיכו!); לערוך רשימה של הכישורים שלי ולחדד מערכות יחסים ולהפריד את מה שדבק שאינו שלי ומפריע; לא למדוד את עצמי על כל קשר שכשל ולדעת שהקשרים האלה נועדו ללמד אותי לצמוח; לשחרר אנשים שאינם מיטיבים את פועלי ולוחשים רעה זה לזה ומשחירים את שמי (הופה, המלאכים מחרחרי ריב. אחר כך הם פירטו שמדובר בחברה רכלנית). לאחר מכן הם הורו לי לנשום ולדמיין שדאגותיי נושרות ממני, שלווה עוטפת אותי והלב שלי נצבע ורוד. ואז הזמינו אותי לשאול אותם שאלות.

תלחימי אותי

החלק השלישי של הפגישה, שבו דסקסתי עם המלאכים שלי באופן חופשי יותר, היה המעניין ביותר. ראשית, גיליתי שמדובר בחבורה די עליזה. כשסיפרתי להם על הספר שכתבתי שעומד לראות אור (הם לא אמורים לדעת את זה כבר? איזה מין מלאכים שומרים לא ערניים הם?), הם ממש שמחו ומחאו כפיים וצעקו "ייייההההה". חמודים. הם יעצו לשווק אותו לקהל הרחב ביותר ולהוציא אותו בחגים ואף נתנו לי רעיון מוצלח לעטיפה (בחיי, ורק זה היה שווה את הפגישה כולה). פטפטנו יותר לעומק על הזוגיות והדפוסים שלי – שלב שבו רינה גם עשתה עבודה אנרגטית על הלב המודבק בסלוטייפ שלי (לטענתה) וביצעה הלחמות קטנות, ולבסוף, כשחזרנו לדבר על ענייני שיווק, וחלקתי איתה את המבוכה שאחוש אם אאלץ להתראיין במדיה המשודרת, אמרה רינה שעכשיו הכל מתחבר לה. שזה הפקק שאני צריכה לשחרר כי זה לא קשור רק למקצוע אלא גם לזוגיות. עד כמה את מוכנה לעמוד על שלך, עד כמה את מוכנה להיות נראית, עד כמה את חשופה שם בעוד מובנים, עד כמה את מבטאת את כל החלקים שלך. "ואם את חושבת שזאת הבאר", היא אומרת לי, "אז לא, יש עוד מים בפנים – תתחילי להוציא".

האם צפוי לי עתיד כמפלצת שיווקית בתוכניות הבוקר? מצחקקת בנונשלנט לצד אנשי השעה וזורקת גם כמה טיפים על הדרך לכביסה ביד? ימים יגידו. ולחברה הרכלנית שלי – חכי חכי אני אתפוס אותך._OBJ

שורה תחתונה: חוויה מחמיאה.

רינה לויט – שחזור גלגולים, תטא הילינג, תקשור, דמיון מודרך, טיפולים אנרגטיים. פגישות בחדרה או ברמת אביב. 250 שקל לטיפול של כשעה. rinoy34@gmail.com

רוצים לכתוב לקליה? kalia.mor@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: כתיבה עם זאבים תשחרר את האישה הפראית שבך