תחקיר באתר "פוליטיקלי קוראת" חשף בשבוע שעבר עדויות של ארבע נשים שטוענות כי השחקן והבמאי ארז דריגס, יוצר הסדרה "חזרות", הטריד אותן מינית. לפי העדויות, דריגס שלח להן הודעות מיניות במשך תקופה ארוכה ולא הפסיק לעשות זאת גם כשביקשו ממנו. אחת הנפגעות הייתה אז בת 17 בלבד.

נועה קולר, השותפה של דריגס ליצירת "חזרות", התייחסה לפרשה לפני ימים אחדים. "אני שבורה וכואבת. ארז דריגס חבר ופרטנר שלי לעבודה וליצירה. לא הייתי מודעת להתנהגויות האינטימיות, המטרידות והמיניות שלו בשום רמה. זה לא סוג הקשר שלנו. אנחנו מנהלים חיים אישיים נפרדים ומכבדים את הפרטיות זה של זו, בטח בכל מה שנוגע למיניות. לגבי המשך 'חזרות' אין לי מה לומר כרגע, זה נראה לי לא חשוב, ובאמת נגמרו לי המילים. היצירה לא חשובה כמו החיים. אני מחבקת את כל השותפים ליצירה שכואבים יחד איתי".

לין וולרוז, אחת הנפגעות שהעידו בתחקיר, נחשפה בפניה ב"חדשות הבוקר" ותיארה את מה שעברה. "לפני שלוש שנים הייתי סטודנטית שנה ראשונה בבית ספר למשחק. באותה תקופה הלכתי לראות הרבה הצגות תיאטרון, בין היתר גם הצגה בכיכובו של ארז דריגס", סיפרה לין, "הייתי נורא נלהבת ומסוקרנת, שלחתי לו אפילו הודעה בפייסבוק כי רציתי לשאול משהו על ההצגה, באופן מקצועי. מהר מאוד הדברים הפכו ללא מקצועיים לחלוטין".

ארז דריגס על ההצלחה הגדולה (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
ארז דריגס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

כלומר? מה היה תוכן ההודעות?
"הוא הזמין אותי להיפגש איתו, סירבתי, ואז - סליחה על הצרפתית - הוא התחיל לדבר על זה שהוא חרמן ושממש ברגע זה, תוך כדי כשאנחנו מתכתבים, הוא נוגע בעצמו. זה גרם לי לתחושת אי נוחות ולתחושת גועל מאוד גדולות. בהתחלה הרגשתי באיזשהו מקום שאולי זה באשמתי, חשבתי שאולי אני משדרת לו משהו".

למה החלטת להיחשף כעת?
"חשוב לדבר על הדברים האלה. חלק ממה שקורה אחרי שמישהי מוטרדת, נפגעת וחווה חוויות כאלה, זה שהיא מרגישה שהיא זאת שצריכה להסתתר, להחביא את הפנים שלה ולהיות עם שם בדוי. אחרי התחקיר, הרגשתי שזאת אחריות שלי לבוא ולהיחשף כדי לתת אפשרות לעוד נשים שנפגעו לדבר על הדברים האלה ולהציף אותם".

נועה קולר וארז דריגס (צילום: החדשות 12)
נועה קולר וארז דריגס | צילום: החדשות 12

שנים אחרי אותם אירועים, בעת שוולרוז צפתה בדריגס ב"חזרות", היא הרגישה לדבריה איך אותן תחושות קשות צפות מחדש. "בשנה שעברה דיברתי עם חברה וסיפרתי לה על המקרה הזה כאנקדוטה משעשעת. היא אמרה לי, 'את יודעת, גם אני הוטרדתי על ידו. זה משהו שהוא ידוע'. הייתי בשוק לגלות את זה. כשהסדרה עלתה, בהתחלה לא רציתי לראות אותה כדי לא לתת במה לדברים האלה. שוכנעתי בסוף לראות אותה והתעצבנתי כי היא סדרה מצוינת", סיפרה וולרוז.

דריגס טוען שניסה לטפל בבעיה שלו דרך הסדרה, באמצעות הדמות של איתי תורג'מן.
"מצד אחד, הרגיז אותי שנותנים במה לבן אדם שבאותה תקופה עדיין לא לקח אחריות על המעשים האלה בפני הנפגעות. מצד שני, זה כן נושא שחשוב להציף אותו וכמובן שסדרות טלוויזיה וסרטים באים לדבר על הדברים הקשים האלה".

קראת את התגובות לתחקיר?
"קראתי טוקבקים. יש את הצד שאומר, 'אנחנו מאמינים לכן ותומכים, אתן צודקות', ויש את הצד שאומר, 'ממש הגזמתן, הוא התנצל ולקח אחריות'. אני חושבת שמידת החמלה היא חשובה, אבל אם לא נציף את התופעה הזאת שהיא לצערי כל כך נפוצה בתעשייה, זה פשוט ימשיך לקרות. יטאטאו את זה מתחת לשטיח ובנות שנפגעו לא יוכלו למצוא מישהו שיסייע להן למגר את התופעה הזאת".

תגובת ארז דריגס לתחקיר: "הפוסט שכתבה אופיר סגרסקי בעקבות הריאיון שלי בידיעות אחרונות, הציף התנהגות שלי, התנהגות שפגעה בה, התנהגות שפגעה גם באחרות. אני מודע לכך, אני מבין זאת היטב ולכן עוד לפני הדברים שהיא כתבה עשיתי כל מה שדרוש כדי להשתנות".

"חלק מהשינוי הזה היה כתיבת הסדרה חזרות, שהציבה בפריים טיים צדדים מביכים ולא ראויים שעליהם אני מצטער ומתבייש. במסגרת השינוי הזה גם חשפתי באותו ריאיון בידיעות את ההודעות, שהפירוט שלהן מובא בחלקו כאן".

"התהליך הזה הוא אישי, הוא עדיין לא הסתיים ואני מקווה שאוכל בבוא העת להתנצל בפני אלו שפגעתי בהן, אבל חשוב לי להדגיש שמעולם לא נתתי לשום עניין אישי להשפיע על החלטות מקצועיות. לעולם גם לא אתן ואני דוחה על הסף כל רמיזה שטוענת אחרת".

תגובת תאגיד השידור כאן: "עד לפרסומן, הטענות לא היו מוכרות לאף גורם בתאגיד. כאן מגנים כל התנהגות מטרידה ופוגענית ונדון בהשלכות. אם ישנן תלונות הן צריכות להיבדק על ידי המשטרה".