אישה בחנות חזיות (צילום: Deklofenak, Istock)
חזייה, כמה מיותר | צילום: Deklofenak, Istock

 מי מאיתנו לא הייתה רוצה שדיים זקורים ומוצקים תמיד, לכל החיים, גם כשהיא לא חנוטה בתוך חזייה? אם רק היה איזה כוח משיכה סודי, איזה תומך בלתי נראה, משהו שיחזיק אותם במקום וימנע מכוח המשיכה וחלוף הזמן להפוך אותם לשקים מידלדלים עם קרבה יתרה ועגומה לתבור שלנו, החיים היו יכולים להיות כל כך הרבה יותר יפים. 

אבל ייתכן שחזון אחרית החזיות קרב, ואת חזיית הברזלים – המלווה ההכרחית והנאמנה של כל זוג שדיי אישה מגיל 25 ומעלה – נוכל להחליף בפטנט פנימי שישמור על המראה הצעיר והמאוד עומד של השדיים שלנו לאורך זמן.

תכירי את החזייה הפנימית, שמכונה cup and up, התקן דמוי רתמה שמוחדר לגוף באמצעות הליך כירורגי קצר ופשוט יחסית. הניתוח אורך כארבעים דקות, תחת הרדמה מקומית ואינו מצריך אישפוז. המנותחת נכנסת בבוקר, חוזרת הביתה לארוחת צהריים ואחרי כמה ימי מנוחה בבית, היא יכולה לחזור לפעילות רגילה.

ד"ר אייל גור, ממציא החזייה, הסביר לדיילי מייל כי ההליך הכירורגי של התקנת החזייה אינו כרוך בכל החסרונות של ניתוח להחדרת שתלי סיליקון. הוא קצר יותר, עתיד לעלות פחות ואמור להעניק לנשים את התמיכה שמעניקה החזייה החיצונית, רק באופן קבוע ולמשך כל החיים. הפנטזיה הזקורה שלנו ושל כל גבר ברחוב? נחיה ונראה. 

במקום מלמלה ותחרה סיליקון וטיטניום

החזייה הפנימית הראשונה הושתלה לפני פחות מחודש בבלגיה, ולפי אבי כהן מנכ"ל אביקס, החברה שעתידה לשווק את ההמצאה, הרופאים הכתירו את הניתוח כהצלחה. המנותחת שנמצאת בשנות השלושים לחייה מתאוששת יפה, החזייה הפנימית העניקה לה את ההרמה שאותה היא רצתה, השדיים שלה נראים טבעיים והיא שמחה מאוד בתוצאה.

האם הניתוח יכול לייתר את הצורך של המנותחות בחזייה? ד"ר גור מאמין שנשים שיעברו את ההליך יוכלו להסתובב ללא חזייה אם הן רק ירצו, אלא אם כן הן עוסקות בספורט שאז חזייה רגילה תידרש כדי לתת את התמיכה הנוספת הרצויה.

החזייה הפנימית היא כמובן הרבה פחות סקסית מהחיצונית. במקום מלמלה ותחרה היא מורכבת מסיליקון וטיטניום. מדובר במתקן דמוי רתמה שמוחדר מתחת לעור, דומה בצורתו לחזייה אבל עשוי מהסיליקון שמשמש לייצור שתלים. כדי להחדיר את ההתקן המנתח מבצע שני חתכים זעירים (פחות מסנטימטר ברוחב) מתחת לכל שד, ואז מחדיר גביעים מסיליקון (שהם בעצם סוג של מה שאנו מכנות ברזלים בחזייה הרגילה) בערך ס"מ מתחת לעור. אחר כך ממקמים ומהדקים רצועות שיחזיקו את החזייה במקומה. מצידן האחד הרצועות מחוברות לצלעות, באיזור שבין השדיים לכתפיים, בעזרת זוג ברגי טיטניום, ובצידן האחר נתפרות הרצועות לגביעי הסיליקון. לסיום מהדקים המנתחים את הרצועות עד שהשדיים מורמים למיקום הנחשק.

אין תמונה
איור של החזייה הפנימית. ומה עם הסכנות האפשריות?

 
פיתוח המוצר נמצא כעת בשלבים מתקדמים מאוד. בשנה הקרובה ייערכו מספר ניתוחים (הניתוח השני ייערך ממש לפני חנוכה) כדי לאסוף הוכוחות ליעילותו ובטיחותו של ההליך, לאחר מכן יוגשו המסקנות לרשויות הרפואיות וכשהוא יאושר הוא יהפוך לזמין לכל המעוניינות. הניתוח מיועד לצעירות ששדיהן הידלדלו עוד לפני שכלל נכנסו להריון, לנשים שההנקה הובילה לצניחת השדיים וגם לנשים שעברו שיחזור שד בעקבות כריתה ושאצלן המיקום וצורת השדיים לאחר השחזור היא הרבה פעמים בעייתית. מעניין  איך יגיבו לזה יצרניות החזיות.

>> כל עוד הם לא עומדים בפני עצמם: המדריך המלא להתאמת חזייה