רופאת הנשים שלך, החברה מהקיוביקל לידך, אפילו אמא שלך – לפי הסטטיסטיקה, את מכירה לא מעט נשים שעברו הפלה מלאכותית לפחות פעם  אחת בחייהן . קמפיין חדש בשם "אחת מתוך שלוש" קורא לכל מי שעברה הפלה יזומה שלא להתבייש, ולחלוק את סיפורה עם העולם. 

בין הנשים שכבר העלו את סיפוריהן לאתר – חלקן בשם מלא ותמונה – יש צעירות ומבוגרות, נשואות ורווקות, והסיבות רבות: מנשים עניות שבחרו להפיל לאחר שהבינו כי לא יוכלו לכלכל את התינוק לכשייוולד ועד נשים שהעדיפו להפיל כדי לא לפגוע בקריירה שלהן – אף אחת לא נשפטת, ולכל סיפור יש מקום. 

עוד בערוץ הנשים:

>> תחביבים ובן זוג? תזכירו לי מה זה
>> פרוביוטיקה חדשה מציעה לשפר לך את הניחוח בנרתיק
>> גומרת מהר והרבה? האקדמיה מחפשת אותך

אחד מ-550 הסיפורים שעלו לאתר עד עתה הוא סיפורה של בריטני מוסטילר, שהייתה בת 23 בסך הכל כשגילתה שהיא בהיריון. “חשבתי על התאבדות", היא מספרת, “באותו זמן היו לי שלוש בנות שהגדולה שבהן בדיוק הייתה בת 7, והמחשבה ללדת פעם נוספת הייתה בלתי אפשרית עבורי. בקושי הסתדרתי, נקרעתי בין העבודה לבנות שלי, גרנו בדירת שני חדרים יחד עם אחותי והבת שלה - ותינוק נוסף היה ממוטט את מגדל הקלפים הזה כליל. אפילו לא היה לי כסף לשלם על ההפלה, שקלתי להפיל את עצמי במדרגות או לבקש מהבת הגדולה שלי לקפוץ לי על הבטן. בסוף, הגעתי לקרן ציבורית ללא מטרת רווח שעוזרת לנשים במצבי, והם מימנו לי את ההפלה. לכן, חשוב לי לספר את הסיפור שלי – שנשים אחרות במצב שלי לא תלדנה רק כי הן לא מצליחות למצוא פתרון לסיום ההיריון הלא רצוי". 

אישה נוספת שחולקת את סיפורה האישי באתר היא וונדי דייויס – סנאטורית דמוקרטית מטקסס, שחסמה ממש בגופה חוק נגד הפלות במדינה, ונאמה 11 שעות ברצף כדי למנוע את אישור החוק. גם ליז ווינסטד, מיוצרי תכנית הסאטירה הפופולרית "דיילי שואו" של ג'ון סטיוארט, העלתה סיפור אישי לאתר במסגרת הקמפיין, ולמעשה הייתה האישה הראשונה שסיפורה פורסם. “נכנסתי להיריון בתיכון, בפעם הראשונה שבה קיימתי יחסי מין", כתבה ווינסטד. “כשהגעתי למרכז קהילתי שבו קיוויתי לקבל עזרה, פגשה אותי אישה בחלוק לבן – שרק בדיעבד הבנתי שהיא ממש לא רופאה – והציגה בפניי שתי אופציות: 'להיות אמא או להיות רוצחת'. הרגשתי הכי בודדה בעולם, כאילו אני בלתי נראית ואף אחד לא יכול לעזור לי".

ידיים מחבקות בטן הריונית מאחור (צילום: istockphoto)
נכנסתי להיריון בתיכון, בפעם הראשונה שבה קיימתי יחסי מין | צילום: istockphoto
גם ג'סיקה ולנטי, עיתונאית ופעילה פמיניסטית, העלתה את סיפורה האישי לאתר. “עשיתי שתי הפלות. אחת כשהייתי בת 20, שממנה אני זוכרת רק תחושת הקלה עצומה שכל הסיפור הזה נגמר, ואחת נוספת, כשכבר הייתי אמא לבת אחת. ההיריון היה קשה, היו בו המון סיבוכים ופשוט לא הייתי מוכנה לעבור את זה פעם נוספת – ובחרתי להפיל, בלב שלם, בשביל עצמי ובשביל בתי".